Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kaputa Şeffaf Folyo Kaplatma

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar bugün arabayı yıkatayım dedim baktım kaputun üzerinde siyah noktalar.Taş vurmuş boyayı kaldırmış.Tamponda olsa pek takmayacam ama kaputa da sıçramış virüs.Bunlar için kaputa şeffaf folyo kaplatmak mantıklı mı?Ya da bunları kafaya takmasak biraz daha çoğalınca kaputu boyatmadan serviste halledebilirler mi?(Bence beyaz arabanın sacı da beyaz olmalı.Boya kalkınca altan çıkan gri sac adamın canını sıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar bugün arabayı yıkatayım dedim baktım kaputun üzerinde siyah noktalar.Taş vurmuş boyayı kaldırmış.Tamponda olsa pek takmayacam ama kaputa da sıçramış virüs.Bunlar için kaputa şeffaf folyo kaplatmak mantıklı mı?Ya da bunları kafaya takmasak biraz daha çoğalınca kaputu boyatmadan serviste halledebilirler mi?(Bence beyaz arabanın sacı da beyaz olmalı.Boya kalkınca altan çıkan gri sac adamın canını sıkıyor.

Ben kaplattım hocam size de tavsiye ederim çok işe yarıyor ,aracınız da beyazmış madem ilerde şeffaf kaput koruma filmi eskidiğinde çıkardığınız zaman renk farkıda olmaz .Bazıları koyu renkli araçlara önermiyor ilerde söküldüğü zaman aracın diğer yerleriyle folyolu kısım arasında güneşin aracın boyasına etkisinden dolayı renk farkı olur diye ama ben yinede yaptırdım aracımın rengi koyu olmasına rağmen ,zaten güneşten en çok tavan kaput ve sedan araçlarda bagaj kapağının üst kısmı etkileniyor , benim aracımda hb olduğu için yaptırdım ; zaten kaput şeffaf koruma ile kaplı geriye tavan kalıyor tavanda yukarı tarafta olduğu için ilerde söküldüğü zaman güneşten dolayı oluşan boya farkının fark edileceğini sanmıyorum zaten aracın yan taraflarının boyası fazla etkilenmez güneş ışığından o yüzden sadece üst kısımlarla boya farkı olabilir korumalı yerlerle diğer yerler arasında ...Yaptırmak isteyenlere tavsiye ederim !

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasiol ZR53 diye bir ürün var, nano kaplama test videosunu izleyince film milm tamamen anlamsız kalıyor ben uygulamayı düşünüyorum. Meguiars ta boya koruma yaptırıcaktım ama bu nasiolu deneyesim var, daha çok maddi sebeplerden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nasiol ZR53 diye bir ürün var, nano kaplama test videosunu izleyince film milm tamamen anlamsız kalıyor ben uygulamayı düşünüyorum. Meguiars ta boya koruma yaptırıcaktım ama bu nasiolu deneyesim var, daha çok maddi sebeplerden.

az önce farkında olamdan zr53 başlığı açtım sordum bende, :)) yeni çıkmış ürün zaten sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.