Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Film Çektirme Ve Trafik

Önerilen Mesajlar

Bende daha yeni çektirdim arka cam 3 numara koyu biraz yan camlar açık renk orta numara gibi bişey 2-3 kez trafik kontrolüne girdim.

Birinde camların dördünüde açtım geç dedi diğerinde kapalıydı camlar bişey diyen olmadı.

Bu aralar her yere radar kuruyorlar buralarda. Tr genelinde böyle sanırım şehirler arası yollarda da çok rastlıyorum özellikle bu aralar.

Bilginiz olsun :)

Radara dikkat. Valla milleti otturuyorlar su siralar. Aman dikkat.

Filmi nerede cektirdin Fatih. Bilgim olsun onlere bende dusunuyorum su siealar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Radara dikkat. Valla milleti otturuyorlar su siralar. Aman dikkat.

Filmi nerede cektirdin Fatih. Bilgim olsun onlere bende dusunuyorum su siealar.

Abi sanayide tuningciler var bilirsin. Özel auto sport var oraya çektirdim. 

İşçilik güzel filmin kalitesine göre fiyat değişiyor tabi. Senin ön yan 2 cama 60-70 lira fiyat çıkarırlar. 

Çokta pahalı değil bi ara uğra. Olukbaşında şaşmaz oto kuaför var hastanenin karşısında. Onlar biraz daha profesyonel çalışıyor. Oraya da sorabilirsin. Hem boya koruma falan da yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten şaşmaz a gitmeyi düşünüyorum. Boya koruma ve cila uygulaması için. 

Dün Barutçuoğlu AVM nin önünde tuningciler vardı yine. Pempe scirocco falan vardı. Oraya sordum bir ayak üstü boya korumayı. 250 tl gibi bir şey dedi. Çocuğu sevmedim. Neyse du bakalım. 

Sağol. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten şaşmaz a gitmeyi düşünüyorum. Boya koruma ve cila uygulaması için. 

Dün Barutçuoğlu AVM nin önünde tuningciler vardı yine. Pempe scirocco falan vardı. Oraya sordum bir ayak üstü boya korumayı. 250 tl gibi bir şey dedi. Çocuğu sevmedim. Neyse du bakalım. 

Sağol. 

Dün bende ordaydım abi öyle bi bakındım. 

Şovdan başka bişey değil yaptıkları :) 

Ümit var bi tane onu sevmemişsindir ceket vardı üstünde. Pasta-cila atarlar boya koruma derler pek anlamıyorlar anlayacağın. 

şaşmaz da meguiars'ın ürünleri kullanılıyor ben geçen gittim görüştüm film için. Uzak değiller bu ortama anlayan insanlar. 

Aslında biz bile yaparız zor iş değil 5-6 saatimizi alır. Ben yapmayı düşünüyordum da çiziklerim baya derin boyatıp sonra düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Cama siyah film çekene kötü haber Sakarya’da arabasının camlarına film çektirdiği için trafik cezası kesilen vatandaş, konuyu yargıya taşıdı.

Yerel mahkemeden lehine karar çıkartıp cezayı iptal ettirdi. Ancak bu kez Emniyet, davayıYargıtay’a götürüp emsal niteliğinde bir karar çıkarttı: “Araç içindekileri tehlikeye sokacak şekilde camlara film çekilmesi ceza gerektirir.”

Tartışma, trafik polislerinin, Ahmet Ç.’ye 30 Haziran 2012’de kestiği 154 liralık ‘film’ cezasıyla başladı. Arabasında bulunan filmlerin sürüş esnasında görüşünü engellemediğini savunan Ahmet Ç., Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulunarak cezanın iptalini istedi. Dosyayı inceleyen mahkeme, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 30/1-b maddesinde görüşü engelleyecek veya kaza halinde araç içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuarveya çıkıntıların yasak olduğunun belirtildiğini ifade etti. Bu nedenle trafik cezasına konu olan cam filminin kaza halinde araç içindekilere zarar vermeyeceğini  vurgulayarak cezayı iptal etti.

Emniyet Müdürlüğü, kesinleşen kararda hukuka aykırılık bulunduğu gerekçesiyle kanunyararına bozma talep ederek Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Başsavcılık, konuyu Adalet Bakanlığı’na iletti. Bakanlıkta, kararı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Dava dosyasının verildiği Yargıtay 7. Ceza Dairesi, kaza halinde veya dışında görüşü engelleyecek, araç içinde bulunanları tehlike altına sokacak, kanun ile hukuka aykırı olduğukabul edilmiş, taşıt camının renk seviyesinin renkli film tabakası ile örtülmesi eyleminde kabahatliye uygulanan idari yaptırımın yerinde olduğuna karar vererek mahkemenin kararını aleyhte tesir etmemek üzere bozdu. Yargıtay’ın bozma kararı, yerel mahkemenin Ahmet Ç. hakkında verdiği kararı değiştirmezken, aynı araca bundan sonra trafik cezası kesilebilecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.