Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 İle Yolda Başıma Gelenler

Uğur G.

Soru

19 mayıs sabahı Ankara dan yola çıktım, Rize ye dönüyorum. Hesabıma göre ortalama 90 km hızla en kötü ihtimalle 18:00 de varırım diye düşünüyorum. Saat 19:30 da arkadaşımın düğününe yetişmem gerekiyordu çünkü. Her şey olağan sakin sakin geliyordum ki, kader çoktan ağlarını örmeye başlamıştı bile:)

Samsun çıkışında Otokoç Opet ' e yakıt almak üzere durdum. Yakıtımı aldım, su, çikolata v.s alışverişimi yaptım, aracıma dönüm, çalıştırdım..... ki. Ekranda bir mesaj. " DİREKSİYON SİSTEMİ ARIZASI. LÜTFEN SERVİSE GİDİNİZ. Direksiyon kilitli değil fakat bildiğiniz taş, çevirmek ne mümkün. Neyse ki Ford Otokoç 30 m. ilerde, ama günlerden Pazar. Hemen acil yardımı aradım. Sağolsun 10 dk da geldi arkadaşlar. Test cihazına bağladılar, aküyü çıkararak resetlemeye çalıştılar fakat olmadı.

_ Abi, direksiyon kutusunun değişmesi lazım, o da ancak yarın serviste yapılabilir. Sanırım manyetik alandan etkilenmiş sistem, yapacak şu an birşey yok dedi, tamirci arkadaş. 

Kaderime razı oldum, ama bütün planlarım da alt üst olmuştu.

Telefonla görüştüğüm Ford call center daki bayan istediğim minimım üç yıldızlı herhangi bir otelde kalabileceğimi, faturayı kendilerine ibraz etmem halinde konaklama bedelini karşılayacakları söyledi. Acil yardıma gelen usta arkadaş beni güzel bir otele yerleştirdi. 

Gece Samsun' da konakladıktan sonra Pazartesi sabahı saat 10 gibi servisi aradım.

_ Beyefendi aracınıza başladık, bitince sizi haberdar edeceğiz, deyip biraz daha beklememi söylediler. Saat 14:30 da tekrar arayıp aracımın hazır olduğunu, gelip alabileceğimi belirttiler.

Diyeceğim o ki;

Henüz 10 bin km deki aracımın arızalanması, beni yolda bırakması kesinlikle bir kusur değil. Her marka da olabilecek şeyler. Olmasaydı tabii ki iyi olurdu, fakat neticede kul yapısı. Önemli olan markanın sizi mağdur etmemesi. Otel konaklamanızı sağlaması, ve cebinizden bir kuruş para harcamadan eksiği gidermesi. Şimdi bazıları bunda ne var ki diyecektir, her marka bu ve buna benzer şeyler yapar. Pekii her marka acaba elinde pahalı bir parça olan direksiyon kutusu stoğunu da bulundur mu? Ya parça beklemek zorunda kalsaydım 1-2 gün boyunca, ellerin diyarında. Mesela bu bir çok marka da muhtemel dir...

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olun. Talihsizlik adı bu durumun.

Tebrik etmek lazım Satış sonrası bu hizmeti. İkame araç verilseydi belki işinizi daha çok görecekti ; ;)

Belki ama, sonrasında aracımı hiç tanımadığım sürüş titizliğini bilmediğim biri sürerek bana getirecekti. Bende acaba gelirken ne oldu ne bitti diye düşünecektim. Bu konuda biraz anlamsız bir takıntım olduğunu da kabul ediyorum şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Belki ama, sonrasında aracımı hiç tanımadığım sürüş titizliğini bilmediğim biri sürerek bana getirecekti. Bende acaba gelirken ne oldu ne bitti diye düşünecektim. Bu konuda biraz anlamsız bir takıntım olduğunu da kabul ediyorum şimdiden

Hepimizde var bu tip takıntılar ancak yanlış yapıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun,tekrarı yaşanmaması dileğiyle.

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIIGenel Bilgiler" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Henüz 10 bin km deki aracımın arızalanması, beni yolda bırakması kesinlikle bir kusur değil. Her marka da olabilecek şeyler. Olmasaydı tabii ki iyi olurdu, fakat neticede kul yapısı. Önemli olan markanın sizi mağdur etmemesi. Otel konaklamanızı sağlaması, ve cebinizden bir kuruş para harcamadan eksiği gidermesi. Şimdi bazıları bunda ne var ki diyecektir, her marka bu ve buna benzer şeyler yapar. Pekii her marka acaba elinde pahalı bir parça olan direksiyon kutusu stoğunu da bulundur mu? Ya parça beklemek zorunda kalsaydım 1-2 gün boyunca, ellerin diyarında. Mesela bu bir çok marka da muhtemel dir...

Kesinlikle, bu mesajı unutmayalım, yarın öbür gün emsal olabilir...

Geçmiş olsun!  Ayrıca olgunluğunuzdan dolayı da kutlarım...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kesinlikle, bu mesajı unutmayalım, yarın öbür gün emsal olabilir...

Geçmiş olsun!  Ayrıca olgunluğunuzdan dolayı da kutlarım...

Aslında agresif sayılabilecek bir yapım var. Tipik Rize' li  :) Belki biraz çaresizlikten olgun davrandım, belkide artık yaşlanıyorum, yoruldum, hayata daha sakin yaklaşıyorum, bilinmez... ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gecmis olsun.teknoloji ilerledikce ariza cogaliyor die dusunuyorum.tekrar ayni sorunu yasamamaniz dilegiyle.

Kesinlikle, insan konfor peşinde koştukça bazen kendi kendine işi karmaşık hale getiriyor.

bardağın dolu tarafına bakabilen nadir insanlardan   :claps:

Düşünsenize kendi düğününüz , gelin arabası abbow  :kıhkıh:

Doğru dolu tarafından baktım. Ya süratli bir şekilde yol alırken olsaydı, virajda..... Şimdi salah okunuyordu, ikindi namazını müteakip, orta camii de....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğru dolu tarafından baktım. Ya süratli bir şekilde yol alırken olsaydı, virajda..... Şimdi salah okunuyordu, ikindi namazını müteakip, orta camii de....
Merak etmeyin bir şey olmazdı, biraz korku ve şaşkınlık yaşardınız ama direksiyon bir miktar sertleşmiş olurdu, kilitlenmiyor sadece çevrime desteğini kaybediyor, bu süratli gidişte durduğunuz zamankinden çok farklı, hidrolik  direksiyonu olmayan eski bir Şahin'e de binseniz bugün aynı şoku yaşarsınız...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.