Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Aşırı Isınma Ve Kapanma

Önerilen Mesajlar

Toshiba L855-11W modelinde bir laptobum var. Bugünlerde tam bir sene olacak alalı.  Ama son zamanlarda haddinden fazla ısınmaya buna bağlı olarak da otomatik kapanmaya başladı (genellikle oyunlarda) . Sizce ilk olarak bilgisayarcıya mı götürmeliyim ? Götürsem hangi işlemi uygularlar ve faydalı olur mu ? Ya da şu laptop soğutucu mu nedir ondan mı almalıyım ? Teşekkürler şimdiden ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkasındaki büyük kapağı açın..dışarıdanda görünen, içerdeki bakır elekteki tozları elektrik süpürgesi ile çekin..aynı şekilde süpürge ucunu pervaneyede tutun..1 yıllık laptop ta bundan kötüsü olmaz kolay kolay..ama kullanım ortamı kötü ise.. küçük kapak açılıp, hdd dışarı alınır..pil çıkarılır ve açılan kapaklardan içeri basınçlı hava püskürtülerek içerdeki tozlarında dışarı atılması sağlanır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçenlerde netten ne adınız başlığına yazmıştım..fujitsu aldım diye; sizlere de tavsiye ederim.. kuzey köprüsüne bile işlemciden geçen bakır boru ile soğutucu sabitlemişler..öncekini 6 sene kullandım..sadece yılda bir-iki bakır elekteki tozları temizleyerek kullandım..yenisini de uzun yıllar kullanacağımdan eminim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkasındaki büyük kapağı açın..dışarıdanda görünen, içerdeki bakır elekteki tozları elektrik süpürgesi ile çekin..aynı şekilde süpürge ucunu pervaneyede tutun..1 yıllık laptop ta bundan kötüsü olmaz kolay kolay..ama kullanım ortamı kötü ise.. küçük kapak açılıp, hdd dışarı alınır..pil çıkarılır ve açılan kapaklardan içeri basınçlı hava püskürtülerek içerdeki tozlarında dışarı atılması sağlanır. 

Baktım şöylede kolay gibi gözüküyor ama pek cesaret edemedim ya :D . Birde serviste içinde soğutma sıvıları mı ne varmış onları değiştiriyorlarmış . En iyisi servis...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soğutma sıvısı dedikleri zımbırtı o metallerin içindeki şey de onun değiştiğini ilk kez duyuyorum. Servis ücret almıyorsa dosyalarınızı yedekleyip göndermeniz daha mantıklı, fanın dönmesini engellemeden süpürge veya kompresör tutmanızın az da olsa fana zarar verme ihtimali var. HWMonitor adlı program ile sıcaklıkları arada bir takip ederseniz ne zaman tozlandığını artan sıcaklık değerlerinden anlamanız kolay olabilir.

Bir de servis kaç günde yapıyor bu işlemi, bence o da önemli bir faktör.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.