Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gündüz Farı Uygulaması

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bu konuyla ilgili forumda arama yaptım ama istediğim bilgilere ulaşamadım.benim bu konuyla ilgili kafama takılan bir kaç soru var...

Sarı Led gündüz farı bulabilir miyim?

Bana önerebileceğiniz kaliteli bir  gündüz farı markası önerebilir misiniz? ...ben yağmurda çamurda , arabanın sarsıntısında bozulacak bir far istemiyorum...çünkü alttaki siyah ızgaraların içi oyulacak ve yapılmışken iyi bir şey olsun istiyorum....arabam focus 3 sedan ...bana bu konuda uygun bir  gündüz farı önerirseniz çok memnun olurum...

En önemli sorum da izmirde gündüz  farı taktıracağım bir yer önermeniz...benim araba bilgim hiç yok..bu konuda arkadaşlar başlık açmış ama hep kendileri monte etmiş....arabamı donanım bilgisi olmayan birine emanet etmekten çekiniyorum....

teşekkürler...

bir de ...bu  normal farın içine takılan şerit gündüz farları oluyor ....sizce öyle mi yapsam yoksa ızgaranın olduğu yere alt tara fa mı taktırsam ....

Ozan Atacan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi bu farın içine döşenen şerit gündüz farlar oluyor...onların sarı rengini bulabilir miyim? ...sence hangisini yapmak daha mantıklı....bir de alt ısgaraya taktırırsam yağmura çamura karşı ledlerin içi geçecekse hiç bulaşmayım diyorum...sence dayanıklı bir şey olur mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hazır yapılmış alırsan sorun olmaz.

Ya da kaliteli bir modülden kendin yaparsan...

Sarı olmasının bir anlamı yok, güçlü ve parlak beyaz ışık vermesi lazım...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hazır yapılmıştan kastınız ne anlamadım abi...bir de sarı isteme nedenim benim farlarım sarı renk gündüz farı olursa komik olur bir sarı bir beyaz.....uyumlu olsun istiyorum......normal far  açıldığı anda gündüz farı sönecek şekilde bir sistem geliştirilebiliyor mu? ....yani ikisi bir anda görünürse çakmalığı çok belli olur absürd durur..o yüzden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hazır yapılmıştan kastınız ne anlamadım abi...bir de sarı isteme nedenim benim farlarım sarı renk gündüz farı olursa komik olur bir sarı bir beyaz.....uyumlu olsun istiyorum......normal far  açıldığı anda gündüz farı sönecek şekilde bir sistem geliştirilebiliyor mu? ....yani ikisi bir anda görünürse çakmalığı çok belli olur absürd durur..o yüzden

Gündüz farının çalışma prensibi öyle zaten, farlar yanınca gündüz farları kısık konuma geçer, kısılma nedeniyle de ışığı halojen ile farklı bir renk göstermez ve sırıtmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Standart üretimde farlar kapalı iken gündüz farı (GF) parlak yanıyor, farlar açılınca GF kısık yanıyor, ama yanmaya devam ediyor.

Sen farklı şekilde çalışmasını arzu ediyorsan elektrikçiye becerebilirse istediğin gibi yaptırırsın, ama fabrikasyon sistemler yukarıda yazdığım gibi çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gün ışığı renginde (3500K) şerit ledler var metrede 60 tane 5050 smd olanın metresi silikonsuz 7 silikonlu 8 TL. Ama içine nasıl yerleştirirsiniz bilemiyorum. Tampona takılan ledlerin istediğiniz renkte olanı car mı bilmiyorum. Kimisi saf beyaz oluyor 4500-5000K sıcaklığında kimisi 7000K oluyor maviye kaçıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben verdiğiniz sayfayı inceledim gayet güzel olmuş...ama ben açıkçası bu işten hiç anlamam....izmirde nerde yaptırabilirim acaba bu işlemi çok heves ettim.....ayrıca arabamla uyumlu kaliteli bir gündüz ledi modeli önerir misiniz ? sudan çamurdan etkilenmeyen kaliteli bir model olursa memnun olurum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben verdiğiniz sayfayı inceledim gayet güzel olmuş...ama ben açıkçası bu işten hiç anlamam....izmirde nerde yaptırabilirim acaba bu işlemi çok heves ettim.....ayrıca arabamla uyumlu kaliteli bir gündüz ledi modeli önerir misiniz ? sudan çamurdan etkilenmeyen kaliteli bir model olursa memnun olurum...

Yetkili servislerde Cenmax gündüz farı montaj dahil 250 TL'ye takılıyor, en azından Antalya'da var, az önce gördüm...

Fena da görünmüyor!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

serviste takilanlar titanium kasanin ucgen parcalari yani parlak bizim arac style mat onu yaptirsak nasil durur acaba orta plakalik kismini da degistirmek gerekirmi sizce bide tuvturk var onu atlamamak lazim muayeneden gecermi acaba...

Hakan H. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

serviste takilanlar titanium kasanin ucgen parcalari yani parlak bizim arac style mat onu yaptirsak nasil durur acaba orta plakalik kismini da degistirmek gerekirmi sizce bide tuvturk var onu atlamamak lazim muayeneden gecermi acaba...

Kimisini rahatsız eder kimisini etmez, artık ona siz karar verin.

Muayenede sorun yaratacağını hiç zannetmiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.