Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Cama Taş Geldi

Ramazan V.

Soru

Arkadaşlar bugün yağışlı havada aracın birisi beni sollarken taş attırdı. Taş ön cama isabet etti yaklaşık 1 cm'lik bir çatlak oluştu. Şimdi bu çatlağın büyüme ihtimali var sanırım. Hafta içi servise göstermeyi düşünüyorum. Şimdi servis napacak bu camı kasko bozulmadan değiştirecek mi ? Eğer değiştirirse ön cam yine ısıtmalı mı olacak ? Çatlağın olduğu kısım sol ön direğe yakın rezistans olmayan kısımda. AutoKing gibi yerlerde tamiri mümkün müdür ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar dün cam değişimi için aracı servise bıraktım bugün teslim alıcam. Teslim alrken nelere dikkat etsem iyi olur ? Mesela ön cam rezistansının çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar dün cam değişimi için aracı servise bıraktım bugün teslim alıcam. Teslim alrken nelere dikkat etsem iyi olur ? Mesela ön cam rezistansının çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim.

Tuşa basın ısınıyorsa çalışıyordur ama tel tel hepsine bakmak lazım. Buhar yapın zorla :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hoh moh yaptım ama cam gelmeden buharlaşıyor zaten :) Hava dışarda 28 derece ben gelesiye kadar servis arabaya iç dış temizlik yapmış kurulanıyordu :) Akşam tekrar denerim olmazsa :) Bu arada ön camla derdi olan varsa bedeli 1.496 TL :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hoh moh yaptım ama cam gelmeden buharlaşıyor zaten :) Hava dışarda 28 derece ben gelesiye kadar servis arabaya iç dış temizlik yapmış kurulanıyordu :) Akşam tekrar denerim olmazsa :) Bu arada ön camla derdi olan varsa bedeli 1.496 TL :D

Bu sabah sınava giderken ön camda hasar oluştuğunu fark ettim. Kaputta ve sileceklerin orada bir kaç tane taş vardı. Birileri cama taş atmış.

Birileri taş atmış diyorum çünkü aracı parkettiğim yer itibariyle yoldan bir aracın taş fırlatması (ki üç tane taş vardı) pek mümkün değil. Büyük olanın çapı 1 - 1,5 cm civarında olan iç içe iki dairesel çatlak var,  etrafında da değişik yönlere doğru uzanan bir kaç tane daha küçük çatlak var.

Size bir kaç sorum olacak.

1 - Benim kaskom da Güneş Sigorta, değişim sonrası kasko ile ilgili işlemlerde sıkıntı yaşadınız mı?

2 - Takılan yeni cam orjinal mi? Bir mesajınızda orjinal olunca hasarsızlığın delineceğini belirtmişsiniz. son durum nedir acaba?

en önemlisi

3 - Cam değişimi sonrasında cam veya sensörlerle alakalı herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende bozulmadan olucanı biliyorum

Diğer yorumlara dikkat ederseniz kasko şirketine göre değiştiği söylenmiş. Değişim yaptıran arkadaşımızla aynı şirketten kasko yaptırdığımız için detaylı bilgi verebilir sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sabah sınava giderken ön camda hasar oluştuğunu fark ettim. Kaputta ve sileceklerin orada bir kaç tane taş vardı. Birileri cama taş atmış.

Birileri taş atmış diyorum çünkü aracı parkettiğim yer itibariyle yoldan bir aracın taş fırlatması (ki üç tane taş vardı) pek mümkün değil. Büyük olanın çapı 1 - 1,5 cm civarında olan iç içe iki dairesel çatlak var,  etrafında da değişik yönlere doğru uzanan bir kaç tane daha küçük çatlak var.

Size bir kaç sorum olacak.

1 - Benim kaskom da Güneş Sigorta, değişim sonrası kasko ile ilgili işlemlerde sıkıntı yaşadınız mı?

2 - Takılan yeni cam orjinal mi? Bir mesajınızda orjinal olunca hasarsızlığın delineceğini belirtmişsiniz. son durum nedir acaba?

en önemlisi

3 - Cam değişimi sonrasında cam veya sensörlerle alakalı herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

Cam serviste orjinaliyle değişti. Kaskoyla ilgili sıkıntı yaşamadım. Ben servise parayı verdim. Kasko poliçemin ruhsatın ehliyetin falan fotokopisini bıraktım. 1hafta sonra para hesabıma yattı sigorta tarafından. Takılan cam orjinal. Sensörlerde falan hiçbir sıkıntım olmadı şu ana kadar. Tabi bunları yaptırmadan önce sigortacım genel merkezi aradı ve sordu hasarsızlığın bozulmayacağını teyit etti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cam serviste orjinaliyle değişti. Kaskoyla ilgili sıkıntı yaşamadım. Ben servise parayı verdim. Kasko poliçemin ruhsatın ehliyetin falan fotokopisini bıraktım. 1hafta sonra para hesabıma yattı sigorta tarafından. Takılan cam orjinal. Sensörlerde falan hiçbir sıkıntım olmadı şu ana kadar. Tabi bunları yaptırmadan önce sigortacım genel merkezi aradı ve sordu hasarsızlığın bozulmayacağını teyit etti.

Teşekkürler.  :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.