Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arka Cam Rezistansı Ve Ön Cam Silecekleri

Yalçın Oruç

Soru

Arkadaşlar merhaba yeni dikkatimi çeken iki durum var.

1. Aracıma ne zaman binsem bu arka cam rezistansı hep açık. daha önceki araçlarımda düğmeye basıp kendim çalıştırıyordum. mademki hep açık olacak bu neden konsola ısı için düğme koymuşlar bu düğme yalnızca aynaları ısıtmak için mi?

2. Ön cam silecekleri aracı tam kapatırken çalışırsa olduğu yerde kalıyor. çok kötü bir durum tekrardan kontağı açıp yerine gelmesini beklemek zorunda kalıyorum.

bu durumların düzeltilmesi yada kullanım şekli varmıdır bilgilendirirseniz sevinirim. iyi forumlar dilerim....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
1. Nereden anlıyorsun açık olduğunu?

2. Demek ki silecekleri kapatmadan kontağı kapatmayacağız, bir süre sonra alışırsın, ben bile öğrendim.

hiç bir düğmeye basmadığım halde aracı yıkattığımda, yağmurlu havada , buzlanma olduğu günlerde , kar olduğu günlerde arka camdaki rezistansların çalıştığını farkettim. silecekleri kapatmadan kontağı kapatmayacağız olayı çok saçma yağmur sensörü var araçta elimizi hiç değmeyelim diyoruz o kola ama bu şekilde sinir bozucu. diğer aracımda araca her bindiğimde bir defa aktif etmem gerekiyordu sensörü ona fena halde sinirleniyordum, bu aracı aldığımda oh be dedim uğraşmıcaz bunla bunda da bu olayı düşünememişler :S

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1. Aracıma ne zaman binsem bu arka cam rezistansı hep açık. daha önceki araçlarımda düğmeye basıp kendim çalıştırıyordum. mademki hep açık olacak bu neden konsola ısı için düğme koymuşlar bu düğme yalnızca aynaları ısıtmak için mi?

Ben anlayamadım. Sabah arabaya binip çalıştırınca rezistans düğmesinin ışığı açık mı oluyor?  

Arkadaşlar eğer hava 4 derece altında ise otomatik çalışır eğer yüksek derecede ise hava otomatik çalışmaz.

Bende böyle değil. Basmazsam ışığı yanmıyor.?  

hiç bir düğmeye basmadığım halde aracı yıkattığımda, yağmurlu havada , buzlanma olduğu günlerde , kar olduğu günlerde arka camdaki rezistansların çalıştığını farkettim. silecekleri kapatmadan kontağı kapatmayacağız olayı çok saçma yağmur sensörü var araçta elimizi hiç değmeyelim diyoruz o kola ama bu şekilde sinir bozucu. diğer aracımda araca her bindiğimde bir defa aktif etmem gerekiyordu sensörü ona fena halde sinirleniyordum, bu aracı aldığımda oh be dedim uğraşmıcaz bunla bunda da bu olayı düşünememişler :S

Silecek motoru elektrik alıyor sonuçta. Kontak kapalıyken elektrik alamayıp durması bana normal geliyor. Aksi halde mesela silecekler otomatik konumda ise yağmur altında durduğu yerde çalışırdı   :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar eğer hava 4 derece altında ise otomatik çalışır eğer yüksek derecede ise hava otomatik çalışmaz.

Doğru, aynen şöyle yazıyor: "Ortam srcaklığı 5°C değerinin, motor soğutma sıvısı sıcaklığı ise 65 °C değerinin altındaysa, ısıtmalı ön cam ve ısıtmalı arka cam otomatik olarak devreye girer. Otomatik olarak kapanırlar."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arka cam için çok güzel cevap vermişsiniz çok teşekkür ederim böyle ise mükemmel bir özellikmiş :) ışık yanmadan çalışıyordu.

silecekler ise eski aracımda kontağı kapatınca kendisi turunu tamamlayıp yerine geliyordu bu araç düğmeye basıp motoru durdurduğum anda nerdeyse orda kalıyor çirkin bi görüntü...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lecekler ise eski aracımda kontağı kapatınca kendisi turunu tamamlayıp yerine geliyordu

Bunu mühendis ağzı ile yazamayacağım, ama eskilerde sistem bir kontrol devresi üzerinde ortak kumanda ediliyordu ve bu ünite elektriği buna göre kontrol edebiliyordu.

Yenile bildiğim kadarı ile birbirinden bağımsız doğrudan beslemeli, kontak kapandığı anda elektrik kesilince öyle kalıyorlar.

Yağmur yağarken kontağı kapatmadan ya aşağı inmesini bekleyeceğiz ya da sileceği kapatacağız, bildiğim başka yolu yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bunu mühendis ağzı ile yazamayacağım, ama eskilerde sistem bir kontrol devresi üzerinde ortak kumanda ediliyordu ve bu ünite elektriği buna göre kontrol edebiliyordu.

Yenile bildiğim kadarı ile birbirinden bağımsız doğrudan beslemeli, kontak kapandığı anda elektrik kesilince öyle kalıyorlar.

Yağmur yağarken kontağı kapatmadan ya aşağı inmesini bekleyeceğiz ya da sileceği kapatacağız, bildiğim başka yolu yok. 

kontağı kapattıktan 2 sn içinde silecek kolunu aşağı çekip çekili tutunca öyle olmuyor ama ;) silecekler en aşağı inmek yerine en yukarı çıkıyor.

yusuf terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
kontağı kapattıktan 2 sn içinde silecek kolunu aşağı çekip çekili tutunca öyle olmuyor ama ;) silecekler en aşağı inmek yerine en yukarı çıkıyor.

Çalışmayan silecekten bahsediyoruz bu durumda, otomatikte değil ve kapalı konumda.

O zaman zaten sorun olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.