Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Ile Yaşadığım Sorunlar

Murat U.

Soru

Malumunuz aracımdaki bazı sorunları biliyorsunuz. Otosan'ın kayıtsızlığına yapacak bir şeyim yok ne yazıkki bazı imkansızlıklar nedeniyle. Önümüzdeki hafta içi gidip serviste yaptıracağım. Cumartesi günü gibip bir ön görüşme yaptım servisle tahmini yapılacak işlemlerle ilgili. Bu daha çok endişelerimi gidermek adınaydı. Şimdi sorunları sıralayıp yapılacak olası işlemleri ve kesinlikle yaptırmayacağım işlemleri sizlerle paylaşmak istedim.

1. Bagaj kapısının simetri sorunu: Bagaj kapısının sökülüp yeniden takılması gerekiyordu. Bunu yaptırmayacağım.

2. Tavan döşemesinde hata var. Sağ arka kapının üstündeki yerde. Bunu da elletmeyeceğim. Gözüme o kadar batmıyor.

3. Klimanın sol altındaki plastik aksam birleşiminde açıklık var, biraz esneme yapmış gibi görünüyor. Yaptırmayacağım.

4. 1,5 aydır bagaj kapısı kilitlendi ve açılmıyor. Kilidin değişmesi gerekebilir dendi. Nasıl açılacağını sordum değişmesi için. Bir zorlama olmayacağı, elektrik verilerek açılacağı söylendi. Pek anlamadım sistemi ama, deforme olmayacağına göre sorun yok. Yapsınlar bari. Sinirimden yaptırmıyordum. Artık yaptıracağım.

5. Sürücü koltuğum abartısız yaylı yatak gibi, oturduğumda, azıcık kıpırdadığımda yada azıcık aracın yaylanmasını sağlayacak bir zeminde gacır gucur ediyor. Koltuğun yerinden sökülüp inceleneceği söylendi.

6. Arka koltuklar yine biraz bozuk yola girdiğimde ses çıkartıyor. Yalıtım malzemesiyle kaplanarak sorunun giderileceği ifade edildi. Bunu da yaptıracağız haliyle.

7. Sol ön klima havalandırmasının birleşimleri zaman zaman tık tık şeklinde ses çıkarıyor. İnceler bakarız dendi. Kolay bir şeyse yapılacak. Bazen göğsü sökmek gerekebiliyormuş. E yuh artık öyle bir şey olursa söktürmem tabiki.

Araç Özeti:

Focus 2012 1.0 Eco Titanium + Smart Paket

Kilometre: 2500, Yaklaşık 1,5 aylık aracım.

Forda lanet ettim mi ettim. Bir daha ford alırmıyım? Tövbe. Daha önce de yeni fiesta araç almıştım sıfır. O bile bu kadar sorun çıkartmadı. Bazı ses, tıkırtı sorunları oldu ama bir yaşını doldurdu ve öyle başladı. E, yapacak bir şey yok. Arabamla barışacağım. Arabanın donanımına, teknolojisine lafım yok. Çokta severek almıştım. Hala sevmek istiyorum. Ama işçilikte işte can sıkan şeyler var. Lütfen, madem canını sıktı sat kurtul demeyin :) Malum o kadar kolay mal sahibi olunmuyor.  Aslında arabadan ziyate, otosan can sıkan. Otosanın müşteri memnuniyeti politikasının yalan olduğunu anladım. Ha, bir de şu FKasko hani navigasyon cihazı hediye ediyordu. Onu da Ford gönderiyor. Dün elime geçti. Açtım, inceledim çalışıyor. Fakat ekranda pixel hatası var mesela. Sol üsten aşağıya doğru boydan boya pembe bir çizgi. Defolu ürünleri hediye ediyorlar herhalde :) Aramadım bile bu ürün arızalı diye. Ne gereği var, arayacağım yine can sıkacaklar. Kısmetse ben bu araca uzun yıllar bineceğim. Yeniden bir araç almak bir gün nasip olursa işte o zaman Ford almadan önce bin defa düşüneceğim.

Murat U. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

dedim ama pozitif olalım diye :D

Pozitivizmle biraz geç tanıştım :)

Sorunu yaratan kişidir zaten kasmaya gerek yok :)

Bu kişi ben mi oluyorum Yakup şimdi ? Vallahi bak otosana sarmayı bıraktım ama şimdi sana sarar noterden sürekli ihtar çekerim yemin olsun. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pozitivizmle biraz geç tanıştım :)

Bu kişi ben mi oluyorum Yakup şimdi ? Vallahi bak otosana sarmayı bıraktım ama şimdi sana sarar noterden sürekli ihtar çekerim yemin olsun. :)

yok yok gereken kişi cevabı aldı baksana yukarda :D  neler demiş :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Murat Bey, selam;

Bu sürücü koltuğundaki gıcırtı devam ediyor mu diye sormak istedim?

Geçen gün otoparkta teyp kapalı iken fark ettim; sürücü koltuğu baya baya gıcırdıyor... servisi arayıp randevu aldım ama size de bir danışayım dedim...

Koltuğu söktüler mi yağlamak için? İşlem çok uzun sürüyor mu? geçen bir haftada ses geri döndü mü?

Aslında dert değil ama yine de 6 aylık değil de bir kaç yıl sonra başlayaydı bu ses daha iyiydi... =)

Cevap verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ahmet bey, koltuğu sökmediler. Koltuğun kızağına mavimsi sıvı bir yağ döktüler. 3 hafta oldu sanırım ama hala ses seda yok koltuktan. Oldukça sessiz. İşlem süresi de 5 dakikayı geçmiyor.

Murat Bey, selam;

Bu sürücü koltuğundaki gıcırtı devam ediyor mu diye sormak istedim?

Geçen gün otoparkta teyp kapalı iken fark ettim; sürücü koltuğu baya baya gıcırdıyor... servisi arayıp randevu aldım ama size de bir danışayım dedim...

Koltuğu söktüler mi yağlamak için? İşlem çok uzun sürüyor mu? geçen bir haftada ses geri döndü mü?

Aslında dert değil ama yine de 6 aylık değil de bir kaç yıl sonra başlayaydı bu ses daha iyiydi... =)

Cevap verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Murat U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ahmet bey, koltuğu sökmediler. Koltuğun kızağına mavimsi sıvı bir yağ döktüler. 3 hafta oldu sanırım ama hala ses seda yok koltuktan. Oldukça sessiz. İşlem süresi de 5 dakikayı geçmiyor.

Cevabınıza teşekkür ederim.

Sevindim kolay bir işlem olmasına; hemen halledip Cumartesi sabahımı yakmayacağım. 

Sizin koltuğunuzun sessiz olması da çok iyi olmuş; umarım artık keyifle binersiniz.

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevabınıza teşekkür ederim.

Sevindim kolay bir işlem olmasına; hemen halledip Cumartesi sabahımı yakmayacağım. 

Sizin koltuğunuzun sessiz olması da çok iyi olmuş; umarım artık keyifle binersiniz.

Rica ederim Ahmet bey. O ses kesildi ama şimdi ufak ufak başka sesler başladı. 15 bin bakımına kadar biriksin ve artsın. O zaman hallederim hepsini toptan. Yani Kasım 2013 te komle bir bakım yaptırırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.