Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Debriyaj?

Engin Günfer

Soru

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

bende şöyle bir durumdan bahsedeyim..

1.0 eb motorlu focus um var..

kasisten geçerken veya arayoldan anayola çıkışlarda veya keskin dönüşlerde iyice yavaşlayınca, araba yinede hareket halinde

mantıken 2. vitesle devam edersiniz..debriyajdan ayağımı çekince debriyajdan sürtünme sesleri geliyor motor stop edecek

gibi oluyor..  meseleyi kavradık..rolantiye düşen araca gaz verip 1250 devir üzerine çıkarıp debriyajdan ayağı

yavaş yavaş çekmek gerekiyor.. veya çok yavaşladıysanız 1. vtesle devam etmek gerekebiliyor..

sürüş alışkanlıklarımızı arabaya göre ayarlamamız lazım..

bugün arkadaş vw tiguan aldı 1.4 tsi..aynı sorunu o da yaşadı ve durumu ona izah ettim..

bir şekilde sorunu aşmaya çalışın, olmadı servise gidersiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1.6 benzinli daha 600 km deki aracımın debriyajından ayağımı çekerken nasıl anlatıyım bilmiyom ama böyle titreme gibi sürtünme gibi elektirikli gibi bi kavrama var bu normal mi hepsindemi var?

eski aracımı ikinci el almıştım ve 6 yıl kullanıp sattım. debriyajla ilgili hiç bir sıkıntım olmadı. bu araçta ilk kilometrelerde hatta şimdi bile bazen  pedallarda ben de  bir farklılık hissediyorum ancak alıştım sayılır. servise gidince pek çözüm olacağını sanmıyorum. konfora bir etkisi yok. kendi kullanımıma göre en az 7 yıl balata istememesi lazım bunu zaman gösterecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Turbolu araçlarda turbo 1750 devir civari etkili tork veriyor. Bunun altinda kalınca oluşan tork/güç eksikliğimi acaba? Ya da çokça bahsettiğimiz 1-2 vitesteki silkeleme?

bizdeki o.. ama arkadaşın ki farklı olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dün servise gittim 2 usta ayrı ayrı test etti gayet normal sıkıntı yok bu araçlarda tork kontrol falan filan var bu dengeliyor yardımcı oluyor filan dediler ...dün lastiğim patladı dışarda yaptırdım ancak 1 patlak daha varmış baya bi yarılmış sert bi cismin üzrinden hızlı geçtik bugün değiştirdim lastiği serviste 315 tl ye 335 dediler ancak haberiniz olsun brstone marka benimkiler ama fransızmış hiç biyerde yok heryere baktık servisteki ustayla diş farkı var aynı ancak ince dişler oluklar geniş arkaya taktırdım mecburen öne arkadakini taktırdım sorun yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.