Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sony Müzik Sisteminin Desteklediği Formatlar

Alparslan Kaplan

Soru

Günaydın,

Acaba Sony müzik sistemi hangi dosya tiplerini destekliyor mp3, wma .....

Mesela FAT 32 formatlı usb bellek içinde  MP3 formatında dosyalar var bunların çok büyük bir kısmında geçersiz dosya biçimi gibi bir uyarı alıyorum

bazı dosyalarıda okurken ortasında kesip yine geçersiz dosya biçimi uyarısı alıyorum.

farklı marka belleklerde denedim sonuç aynı acaba bu konu hakkında bir fikriniz varmı? Ünite bozuk olabilirmi ?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

şarkı isimlerinde türkçe karakter olmamasına dikkat edin , birde öyle deneyin bakalım ne olacak ...

misal  _________   Sıla - Acısada Öldürmez şarkıs         Sila_Acisada Oldurmez olarak deneyin birde , bir ihtimal türkçe karakterleri okuyamadığı için olabilir ... gerçi benimkinde ben bir sorun yaşamadım ama ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Sadece USB'den okumada mı sorun var, yoksa aynı parçaları CD'ye aktarıp okuttuğunuzda da sorun oluyor mu...? Ve parçalar PC'de sorunsuz çalıor mu söz konusu bellekten?

Cem bey,

CD testi yapmadım sadece araba ile gelen CD yi taktım çalışıyordu ama o da track

şu an sadece USB de bu sorunu yaşıyorum

Bu arada parçalar pc de sorunsuz çalışyor

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende Sony yok ama Pc'de dinlediğim bazı şarkıları Usb'den okutamıyorum arabaya :) hatta bazı şarkılarının ilk saniyelerini okuyor sonra okumuyor :) Geçersiz Dosya Biçimi diyor diğer şarkıya geçiyor. Geçersiz Dosya Biçimi olsa şarkıyı hiç okumaması lazım. Yarısına kadar okuyor sonra hata veriyor. Çözemedim bir türlü :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Audio güncellemesini yapmayı deneyin...: http://www.ford-mobile-connectivity.com/downloadsUpdates/TR

CD'ye yazıp oradan okutmayı deneyin.

Eğer ikisine rağmen olmuyorsa mp3 encoder-decoder uyuşmazlık sorunu olabilir.

Ben her ortamdan mp3'leri sorunsuz okutabiliyorum (Aux 3.5", USB, BT, CD)

Güncelleme bilgisi:

Release: Kasım 2012
Ford Bluetooth ve çoklu ortam modülünüzün güncellenmesi size aşağıdaki olanakları sağlar:
- USB ve Bluetooth aygit bağlantılarının iyileştirilmis enerji yönetimi.

Release: Nisan 2012
Ford Bluetooth ve çoklu ortam modülünüzün güncellenmesi size aşağıdaki olanakları sağlar:
- Müzik dosyalarının USB Stick üzerinden çalınması
- iPod/iPhone cihazları ile baglanti kolaylığı
- Telefon ve Bluetooth baglantılarınada uyum kolaylılığı
- Cep telefonlarına uyumluluk

Release: Ekim 2011
Ford Bluetooth ve çoklu ortam modülünüzün güncellenmesi size aşağıdaki hususlarda iyileştirmeler sağlar:
- Orijinal Apple USB kablolarının desteklenmesi
- Apple iOS 5 uyumluluğu: Telefonunşarj durumunun ve sinyal gücünün gösterilmesi
- Apple iOS 5 uyumluluğu: Bluetooth aracılığı ile müzik akış kalitesi
- Müzik dosyalarının USB Stick üzerinden çalınması
- iPod/iPhone cihazlarında bağlantı istikrarı
- Bluetooth, telefon ve Bluetooth ses bağlantısında istikrar
- Cep telefonlarına uyumluluk
- Telefon rehberi ve çağrı listelerinin görüntülenmesi

Bu güncelleştirme yalnızca aşağıdaki araçlar için geçerlidir:
Araba Modeli   Üretim Tarih Aralığı
Fiesta:        Temmuz  2008 - Aralık 2011
Focus:         Şubat   2008 - Ocak   2012
C-MAX:         Şubat   2008 - Ocak   2012
Kuga:          Şubat   2008 - Ocak   2012
Mondeo:        Eylül   2008 - Ocak   2012
S-MAX:         Eylül   2008 - Ocak   2012
Galaxy:        Eylül   2008 - Ocak   2012
Transit:       Haziran 2009' dan beri
Ranger:        Nisan   2009' dan beri
Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende Sony yok ama Pc'de dinlediğim bazı şarkıları Usb'den okutamıyorum arabaya hatta bazı şarkılarının ilk saniyelerini okuyor sonra okumuyor Geçersiz Dosya Biçimi diyor diğer şarkıya geçiyor. Geçersiz Dosya Biçimi olsa şarkıyı hiç okumaması lazım. Yarısına kadar okuyor sonra hata veriyor. Çözemedim bir türlü

Aynı sorun

Audio gincellemesini yapmayı deneyin... CD'ye yazıp oradan okutmayı deneyin. Eğer ikisine rağmen olmuyorsa mp3 encoder-decoder uyuşmazlık sorunu olabilir. Ben her ortamdan mp3'leri sorunsuz okutabiliyorum (Aux 3.5", USB, BT, CD)

Cem bey etis te müzik sistemi için bir güncelleme  görünüyor

Audio güncellemesini nasıl yapacağım sitede bazı bilgiler var ama bu focus 2 lerdeki müzik sistemi için sanırım

Focus 3 için kendimiz güncelleme yapabiliyormuyuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabi ki Focus 3 de güncelleniyor. Sitede açıklanmış. Gece olunca size formatları yazarım büyük ihtimal ses formatı uymuyordur. Mp3 böyle illet birşey hep track yaparım ben çünkü mp3 ile doldurunca istediğim müziği bulmak zor eğer SYNC yoksa :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabi ki Focus 3 de güncelleniyor. Sitede açıklanmış. Gece olunca size formatları yazarım büyük ihtimal ses formatı uymuyordur. Mp3 böyle illet birşey hep track yaparım ben çünkü mp3 ile doldurunca istediğim müziği bulmak zor eğer SYNC yoksa

bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neyi? Godot?

Tabi ki Focus 3 de güncelleniyor. Sitede açıklanmış. Gece olunca size formatları yazarım büyük ihtimal ses formatı uymuyordur

Yakup gece hangi formatları desteklediğini bakıp yazacak onu bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup gece hangi formatları desteklediğini bakıp yazacak onu bekliyorum

Aslında mp3 için özel bir kısıtlama yok, teorik olarak hepsini okuması lazım.

*.wma da okuyor.

Bu arada aklıma geldi: Bazı mp3 şarkılar belli sitelerden satın alındığında kopya korumalı oluyor ve sadece indirdiğiniz bilgisayarda çalışıyor. Bu tür mp3'leri de okumuyor olabilir. Yabancı bir bilgisayarda da deneyin bir kere.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.