Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus ST

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

İncelemeye almış Auto express

Biraz İngilizcem ile çevirmeye çalıştım, yanlışım varsa bilenler düzeltsin lütfen, yanlış Fetva vermeyelim :D

- Bugün çok özel bir gün çünkü bugün ford focus st yi kullanabileceğim...

- Aslında uzun zamandır ford kullanmamıştım, geri dönüşü st ile yapıcağım için heyecanlıyım...

- Sizlere daha öncede bu aracın benzeri tanıtılmıştı, yine aynı arabadayız ama bu kez işler biraz farklı olacak...

- Şimdiye kadar ki bütün focus st ler içinde bu st de olay sadece performans ve güç değil..

- 4 silindirin sesi de önemli, aslında o ses yok ama iyi haber o ses en az onun kadar iyi olan başka birşeyle değiştirilmiş ( Bu Kısmı tam anlayamadım)

- 3500 devirde motorun sesi kadar tatlı olan bi egzos sesi duyuluor

- Gaza dokunduğunuz her saniye araç aynı ivmelenmeyle hızlanmayı sürdürüyor, 0-100km 6.5sn (edited by ykp - 0-60 mil: 6.2)

- Eski st lere göre bu daha başarılı , ama bu başarının mekanik olarak değil, elektronik olarak elde edildiğini, bunu da çok başarılı bulduğundan bahsediyor...

- Önceki st lerle temelde aynı yazılımı kullanıyor, ama mekanik değil elektronik temelli olduğu için bu seferki st çok daha ileri düzeyde...

- Yol tutuşuyla ilgili bi sistem mevcut bu extra başarılı olmuş, aracın yolda kayması, yolu bırakması söz konusu değil...

- Virajlara Giriş ve Çıkış aşırı rahat olmuş...

- Süspansiyonun çok başarılıi GTI kadar sert değil, beklenenin üstünde bir başarısı var...

- Eski st lere kıyasla çok daha başarılı özellikle yol tutuş, konfor noktasında öne çıkıyor...

- Ayrıca çok kullanışlı, her kesimden insana hitap edebilen bi araç...

- Eski st lerde motor sesi ön plandaydı bu sefer motor sesi söz konusu değil, onun yerine egzos sesi var.. Ve o da 3500 devirden sonra yükselip kabine olabiliyor...

- 2200 Pound fiyatı var, yaz başında satışa çıkacak...

-

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH birer adet nasip etsin,tutkunlarına .

Amin...

Sana, bana, başka kime?

Bu arada sesi güzel gerçekten.

Koltuk renk ve desenlerine ısınamadım, dışarıdan ne kadar mütevazi duruyorsa döşemeler de o oranda cafcaflı, ama rahat ve iyi kavrıyor gözüküyor.

Fiyatı performansa göre çok makul.

Otosan yap bir güzellik, bir seferlik olsun şaşırt bizi!

Hollanda'dan iki video inceleme, Flemenkçe, çat pat anlıyorum, ama tercüme edemem ayrıntılı, zaten hemen hepsi aynı vurguları yapıyor:

1. Günlük kullanıma uygun
  2. Sportif ama yine de konforlu
  3. TVS elektronik kilitli diferansiyel gibi çalışıyor ve çekiş çok kontrollu
  4. Eski motora göre performans eksiği olmadan daha düşük tüketim değerleri yakalanmış
  5. Motor çok iyi devirleniyor ve özel ses üretiyor
  6. Fiyat açısından çok cazip

http://www.abhd.nl/video/ford-focus-st/

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amin...

Sana, bana, başka kime?

Bu arada sesi güzel gerçekten.

Koltuk renk ve desenlerine ısınamadım, dışarıdan ne kadar mütevazi duruyorsa döşemeler de o oranda cafcaflı, ama rahat ve iyi kavrıyor gözüküyor.

Fiyatı performansa göre çok makul.

Otosan yap bir güzellik, bir seferlik olsun şaşırt bizi!

Hollanda'dan iki video inceleme, Flemenkçe, çat pat anlıyorum, ama tercüme edemem ayrıntılı, zaten hemen hepsi aynı vurguları yapıyor:

1. Günlük kullanıma uygun

2. Sportif ama yine de konforlu

3. TVS elektronik kilitli diferansiyel gibi çalışıyor ve çekiş çok kontrollu

4. Eski motora göre performans eksiği olmadan daha düşük tüketim değerleri yakalanmış

5. Motor çok iyi devirleniyor ve özel ses üretiyor

6. Fiyat açısından çok cazip

Vergi olayı 2.5 kasaya göre yarı yarıya bu güzel,sana bana yetmez mi :D gelmezde gelirse elimizden geleni yapacağız alma yolunda.

Cem abi otosan bizi şaşırtmaz buna eminim,otosanın taktik belli ben getiririm millet alır,seçenek yok sadece 2 seçenek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aaaah, ben bu arabayı istiyorum...

Sarıya bile razıyım, hatta steyşın olsun varsın!

Hangi arada o kukaları koydular, acayip bozuldum ikinci turu atamayınca...

Biraz yakıyor alet, ort. tüketim 20'lerde, e gülü seven yakıtına katlanır!

Dışarıdan sesi kötü, ama içeriden süper (bu videoda duyulmuyor ayrı...)

Üç kademeli ESP ayarı oynaşmak için birebir, ne tatlı salınıyor öyle!

Paylaşım için teşekkürler, iyi geldi!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.