Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Bijon Kapağı Düştü

Alparslan Kaplan

Soru

Merhaba

Aracımın kışlık lastiklerini taktırdıktan bir gün sonra bijonlardan birisinin kabının olmadığını farkettim

aslında resimde gördüğünüz bijonlar bijon değil sadece kapak bu kapağın altında bijon var bu kapaklar elle zorlayınca çıkıyor 

muhtemelen kışlıkları taktırdıktan sonra düştü. Daha öncede bir bijon kapağı vidasıyla düşmüştü. Kapaklar çok kalitesiz yapılmış elle zorlayınca oynamaya başlıyor.

Bijon ve kapağın birim fiyatı nedir acaba bilgisi olan varmı

hkuhp.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

düşen somun kapağıda fotodaki gibi bir görünüme sahip oluyor ...

benim daha önceki focus 2.5 aracımında 2 adet somundaki aliminyum benzeri kapak düşmüştü ve kayseri ford metinler bayisinde 5tl ye değiştirmiştim..hatta garantiden değişiyor mu diye sormuştum onlarda mail atmıştı merkeze fakat ben mailin cevabını bekleyemediğim için garantiden değiştirmemiştim..Cem beyin dediği gibi somunun az sıkılması ile ilgili bir durum değil kesinlikle öyle olsa somun tamamen düşerdi ama sadece kapağı düşmüş bunun genelde sebebi şu oluyor özelliklede kışın somunları fazla zorlayınca bijon anahtarı ile o yüzden düşüyor çünkü hava kışın soğuk olduğu için bu kapaklar biraz sertleşiyor ve o yüzden bijon anahtarı ile biraz zorlandıysa o somunlardaki kapak düşebiliyor bir diğer sebepte bijon anahtarı somunları sökerken tam oturmasışsa yani sökerken ,anahtar somunları tam kavramamışsa o yüzden de düşebiliyor

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

Aracımın kışlık lastiklerini taktırdıktan bir gün sonra bijonlardan birisinin kabının olmadığını farkettim

aslında resimde gördüğünüz bijonlar bijon değil sadece kapak bu kapağın altında bijon var bu kapaklar elle zorlayınca çıkıyor 

muhtemelen kışlıkları taktırdıktan sonra düştü. Daha öncede bir bijon kapağı vidasıyla düşmüştü. Kapaklar çok kalitesiz yapılmış elle zorlayınca oynamaya başlıyor.

Bijon ve kapağın birim fiyatı nedir acaba bilgisi olan varmı

hkuhp.jpg

Merhabalar benimde aynısı oldu kışlık lastikleri taktırınca düştü çok çirkin görüntü oldu. Bu beni çok rahatsız etti. Tekford yedek parça diye bir siteden tanesini 6 tl gibi bir fiyata aldım bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba bugün lastikleri değiştirirken lastikçi çok zorlandı. Tüm Bijon somunları şişmiş zor sökülüp takıldı.Sadece somunları değiştirsem olur mu? Saplamalarınıda değiştirmeye gerek var mı ?

Ercan Çetiner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Doğan Kurban said:

Bu soruya cevabı vermemiz zor. Saplamalarda bozulma varsa değişmeli tabiki. Bijonlar zaten kapak düştüyse çöp olmuştur.

kapaklarda düşme yok şişmiş normalde gelmesi gerken anahtar gelmiyor

Ercan Çetiner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, adnan canpolat said:

Kışlık lastikleri sökerken petlas ustası bijonların şiştiğni söyledi. Garantiden değişme imkanı varmı acaba? Yazılanları da okudakm da Bijon ayrı saplama ayrı derken anlayamadımda pek emoji28.png

şişme ne demek bilmiyorum ama benim kapaklar gevşeyip ses yaptığı için hepsi değişti garantiden. Saplama porya üzerindeki civatalar, bijon somunlar olarak düşünün (yukarıda fotoğrafı var).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani şu demek, mesela 19 bijon anahtarı ile açacağına 20-21 ile açıyor eleman. Örneğin lastiğniz patlasa elinizdeki bijon anahtarı hiç bir işinize yaramıycak. Yoldan kamyonet geçsin belki işimizi çözer diye bekliycez. Buda kullanıcı hatası [emoji16]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Rasim S. yazdı:

Saygılar sevgiler.17 inch 225 45 17 için kullanılması gereken bijon ölçüsü kaç olması lazım bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.focus 3.5 için.ornek boyut resmi buyrun.

HTB1C9ilSXXXXXbnXpXXq6xXFXXXR.jpg

Jantın et değeri yani ofseti önemli. Aynı ise aynı bijon kullanılır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Et degeri 50 olması lazım.Şuan stock bijonu kulanıyorum 16 kışlık ve 17 yazlık lastiklerde.bana resimdeki gibi boyutlar lazım.internetden bulamadım.bu şekil boyutları ölçmeden(arac 1 hafta uzakta) ogrenebilecegim yer varmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Rasim S. yazdı:

Et degeri 50 olması lazım.Şuan stock bijonu kulanıyorum 16 kışlık ve 17 yazlık lastiklerde.bana resimdeki gibi boyutlar lazım.internetden bulamadım.bu şekil boyutları ölçmeden(arac 1 hafta uzakta) ogrenebilecegim yer varmıdır.

varmıdır bilmiyoum ancak 50ET için orijinal bijonları kullanabilirsiniz. Bende öyle yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.