Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II Hakkında Çeşitli Şikayetler (2004-2011)

Bora A.

Soru

Bu başlıkda genel şikayetlerinizi yazabilirsiniz.... uA_Y_C_A

------

Benim sattığım Focus 2,5 da o kadar çok işçilik hatası vardı ki,renaulta rahmet okutuyordu...Çoğunu Söylemeyeceğim ama şu kadarını söyleyeyim,daha 3.ayda ön sağ farı,1.senesinde de sol farı içten buğulanma nedeniyle değiştirttim...Deri döşeme koltuklarda çok fazla deriden kaynaklanan iz vardı,sıcaklık algılayıcı sensör 8.ayda traş makinası gibi çalışmaya başlamıştı..Vites topuzunun üzerindeki nikelaj silinmişti,vites körüğü çıkmıştı..bla bla bla....bir sürü şey var daha da yazmayayım..ama kasa tank gibi,güvenlik donanımları süper...İşçilik ise 10 üzerinden 4... :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Gitmesede yollarım Yakubum, istediğin uscuk olsun :D:D :D

Yalnız orda peçe derken keçeyimi kastettin :D

Normalde yağ sürmen gerekir, servis Boyle yapar ama yağ zamanla gider. Bildigin peçeye kalın olmasın ama onu sar oraya ufaktan bantlarsan omurluk olur. Koltuğun yaslandigi yerdeki ince demir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Normalde yağ sürmen gerekir, servis Boyle yapar ama yağ zamanla gider. Bildigin peçeye kalın olmasın ama onu sar oraya ufaktan bantlarsan omurluk olur. Koltuğun yaslandigi yerdeki ince demir.

Eyvallah sağolsaın, uygulayacağım ilk fırsatta. İnşallah faydası olur yoksa uzun yolda sinir eder beni Ankara ya giderken :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu başlıkda genel şikayetlerinizi yazabilirsiniz.... uA_Y_C_A

------

Benim sattığım Focus 2,5 da o kadar çok işçilik hatası vardı ki,renaulta rahmet okutuyordu...Çoğunu Söylemeyeceğim ama şu kadarını söyleyeyim,daha 3.ayda ön sağ farı,1.senesinde de sol farı içten buğulanma nedeniyle değiştirttim...Deri döşeme koltuklarda çok fazla deriden kaynaklanan iz vardı,sıcaklık algılayıcı sensör 8.ayda traş makinası gibi çalışmaya başlamıştı..Vites topuzunun üzerindeki nikelaj silinmişti,vites körüğü çıkmıştı..bla bla bla....bir sürü şey var daha da yazmayayım..ama kasa tank gibi,güvenlik donanımları süper...İşçilik ise 10 üzerinden 4... :)

konuyu yeni okumaya başladım.. diğer mesajları henüz görmedim ama.. bişeyler yazmak için erken olabilir öbür mesajları da görmem lazım belki...

ama bunların gerçekten hiçbirine katılmıyorum.. kusura bakmayın... ben yaklaşık 25 ay kullandım f2.5 u iç kısmında hiç bi yerde çizik bile olmadı.. hele vites topuzu mükemmeldi zaten değil dökülme çakıyla kazısan bişey olmaz..

kullanımdan kaynaklı sanırım..:(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hocam şaşırdım bu ne biçim arabaymış ya eminmisin ford 2.5 olduğuna çakma cin malları gibi birşey anlattın ya...şikayet etmediğin tek nokta kalmamış ...ben olsam tüketici mahkemesine gider ayıplı mal olarak dava acar yenisini isterdim...

BOSS...biliyomf3 cok kaliteli olmuş ...seni sinir edeyim diye ön cam aralığı dedim ya....

f3 göremedim yine alsancakta bugün izmirin en zengin semti ya......almazlarmı ki hepsinde zaten f.5 titanyum hb ama hepsi...sedan yoktur alsanckta pek...göremedim ya.......C4 ler vala kendimi ne kadar zorlasamda cıksss sadece yeniastra-focus ikilisi gözalıcı gerisi ıhıhhı...

sedandan araba olmaz ki zaten..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tango ya boşuna mı aşıktım ben?

İşçiliği ince değildi ama kesinlikle sağlamdı; çoktan (!) Akçay asfaltında daha gerçek manada tıkırtı yaptığını duymadım, serviste konsolu söküldüğünde çıkan saplamalar, kalın somunlar yap boz misali basit plastik aksamı olan Renault ve Toyota araçlarımdan sonra bazı markalarda işçiliğin hala devam ettiğini göstermişti.

Karoseri çok rijitti; virajda vs zorlanmalarda esnemezdi, direksiyonu ağırdı ama can alıcı anlarda aklımdan geçeni asfalta harfiyen aktarabilirdim, vitesleri biraz sertti ama çok sert kullaımda bile en ufak cırtlama yapmazdı.

Ama göze ve mantığa ters gelen basit detayları da çoktu kabin içinde; bir de fabrika verisi lastik basınçlarıyla cidden yorucu titreşimler verebiliyordu bir süre sonra -özellikle öylesine turlamaya çıkmışsam- çıktığıma biraz pişman ederdi, teyp ekranı ve arka kapı kaplamaları son derece kalitesizdi, neyse ki ne arkasında yolculuk ettim ne teybin sesinden şikayet..

Neticede her zaman saygıyla anacağım kendisini..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar, Hiç sürücü kapısından ses gelen oldumu. Bu aralar benim sürücü kapısının döşeme aksamından çıtır,çıtır sesler gelmeye başladı. Acaba diyorum tırnakları mı kırıldı. :D

Geçenlerde bendede geldi benzer tıkırtılar, hatta kolumu dayayıp ağırlık verince azalıyor yada kesiliyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.