Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II Hakkında Çeşitli Şikayetler (2004-2011)

Bora A.

Soru

Bu başlıkda genel şikayetlerinizi yazabilirsiniz.... uA_Y_C_A

------

Benim sattığım Focus 2,5 da o kadar çok işçilik hatası vardı ki,renaulta rahmet okutuyordu...Çoğunu Söylemeyeceğim ama şu kadarını söyleyeyim,daha 3.ayda ön sağ farı,1.senesinde de sol farı içten buğulanma nedeniyle değiştirttim...Deri döşeme koltuklarda çok fazla deriden kaynaklanan iz vardı,sıcaklık algılayıcı sensör 8.ayda traş makinası gibi çalışmaya başlamıştı..Vites topuzunun üzerindeki nikelaj silinmişti,vites körüğü çıkmıştı..bla bla bla....bir sürü şey var daha da yazmayayım..ama kasa tank gibi,güvenlik donanımları süper...İşçilik ise 10 üzerinden 4... :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben katılmıyorum size, çünkü soralım forum'a sizin yaşadıklarınız herkes yaşamamıştır :D Vitesde ki dökülmeyi hele hiç görmedim :S

sıcaklık algılayıcıda öyle. :D

Zaten bunlar işçilik değil malzeme :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o vınlama bendede var bazen öyle bir anda vınlıyor ki o sensörü söküp atasım geliyor. Arabanın içindeki bütün sıcak havayı sıcaklığı ölçecem diye soğutuyor :sopalık:

Nasıl soğutuyor? ne vınlaması o, bende de var. ama bende kontağı açar açmaz başlıyor, sıcak soğukla pek ilgisi yok herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Karşı cinsle olan sıcak havayı soğutuyor abicim fonksiyonel bir soğutması yok ama o ses uyuz ediyor beni :sopalık:

anahtar üzerine takılı 1. kademe açıkken çalışıyor abicim 30 dkda 1 geliyor ses

Farklı birşeyden konuşuyoruz o zaman; bendeki vınlama -ki birçok focusta var sanırım bu- kontağı çevirince başlıyor ve stop edene kadar hiç kesilmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o direksiyon pompasının sesi abicim direksiyonu sağ sol yap dahada artar vınlama sesi.

bir yere park et abicim kontağı kapat ama sonunakadar indirme anahtarı teyp falan çalışır konumda kalsın. Bekle aracın içinde 30 dk da 1 vırrrrrrrrrrrrrrr diye ötüyor araba

Servise sormuştum ben arabayı ilk aldığımda hava ısı sensörü demişt usta bütün fordlarda varmış o ses sadece focusta değil fiestada ve mondeodada varmış. 30 dkda 1 iki defa vınlıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o direksiyon pompasının sesi abicim direksiyonu sağ sol yap dahada artar vınlama sesi.

bir yere park et abicim kontağı kapat ama sonunakadar indirme anahtarı teyp falan çalışır konumda kalsın. Bekle aracın içinde 30 dk da 1 vırrrrrrrrrrrrrrr diye ötüyor araba

Servise sormuştum ben arabayı ilk aldığımda hava ısı sensörü demişt usta bütün fordlarda varmış o ses sadece focusta değil fiestada ve mondeodada varmış. 30 dkda 1 iki defa vınlıyor

Anladım söylediğin şeyi fakat bunu araç kapalı ikende bir kez yapar.Kontak konumundan bağımsızdır.

Bendeki vınlama kesintisiz, konsolun içinden geliyor; direksiyon hareketleri ile farklılık göstermiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İç hava sensörünün içinde küçük bir fan pervanesi var..O pervane zamanla tozdan falan kirleniyor yada pervanenin kanatları sıcaktan yamuluyor...Bildiğiniz bir fan sesi çıkmaya başlıyor tırıl tırıl..Normalde de var ama bozulduysa ses daha çok...Benimki garantiden değişti..Aracı çalıştırmayın,kontağı takın sesi dinleyin,bariz duyuyorsanız dediğim sesi sensör fanının mafiş,değişmezse zamanla daha da çoğalacaktır sesi... :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımızı 0 almadığımız için ilk halini bilmiyorum ama şu çukurlara girdiğimizde kamyonet hissi vermesi gına getirdi artık bana.Benim bildiğim çukurlara lastik girer çıkar , araca pek hissettirmez.Ama maşallah ford aldığımızdar beri çukurun derecesini bile hissedebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vites topuzu titanyumlarda siyahtır,topuzun üstünde krom çizgi var vites topusunu izleyen,alttaki boğum nikelaj değil dediğim yalnız..İşte o vites topuzunun üstündeki nikelaj-krom çizgi zamanla elinizin teriyle silinmeye başlıyor,vites topuzu başı bozuluyor,yaılar kalıyor sadece...Benim şikayetimi otosan kabul etti ve düzeltti..Ancak bu seferde vitesin deri körüğü oynamaya başladı,vites başı dönmeye başladı,çevirince de vites körüğünü konsola sabitleyen kare şeklindeki plastik kırıldı...Ama bu sefer değişim yapmadılar o plastik çerçevenin kırılan yerini bildiğiniz japon yapıştırıcı ile yapıştırıp tekrar monte ettiler... :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımızı 0 almadığımız için ilk halini bilmiyorum ama şu çukurlara girdiğimizde kamyonet hissi vermesi gına getirdi artık bana.Benim bildiğim çukurlara lastik girer çıkar , araca pek hissettirmez.Ama maşallah ford aldığımızdar beri çukurun derecesini bile hissedebiliyorum.

Ben sıfır almıştım,kapılardan gacır gucur sesler geliyordu,fitilleri bir spreyle yumuşatıp bir ayar yaptılar geçti,ama yine de sürekli bir takırtı,tırıltı oluyordu hep F 2,5'umda...Şimdi bende pederin 2001 model clio symbolü var,yeminle söylüyorum hiçbir yerden ses gelmiyor yahu...Motor sesi bir tek..

Sonra bazen çukura girince ön takımlardan uuuhuhuuuu diye bir esneme sesi gelirdi,kaç kez götürdüm,araba serviste iyileşti sanki kimse bişey duymadı...Ayrıca direksiyonu sola fazlaca çevirince duuuuuuuuut diye bir ses gelirdi sanki balatalara taş sürtüüyormuş gibi...Onu da bulamadılar... :sopalık:

Sanruf açılırken gaaarç diye ses çıkartırdı,yaptırtırdım,2.gün yeniden aynı ses...Silecekler muz silecekti,silmiyordu,sıfır arabanın silecekleri düşünün,değiştirttim yine silmiyordu...Ön konsolun yolcu tarafındaki hava yastığının izi bariz konsolda çizgi olarak belliydi...Ön konsolun yumuşak yerlerinde nokta nokta kabarıklıklar vardı...Konsolun kapılarla birleştiği yerlere iki parmağım yanyana giriyordu...Yağmur sensörü bazen kafayı yiyordu,şakır şakır yağmurda çalışmıyordu...Ön kapılarda camın önündeki siyah plastiğin uçları sıcaktan yukarı doğru kıvrılmaya başlamıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz vitesi çok sert kullanıyorsunuz :D

öyle bir sorun olsa hepimizde olurdu..Maşallah ne soyulma var ne bişey var.

Vites topuzun malzemesini ben çok seviyorum hatta zedelenmesin diye tırnağımın değmemesine özen gösteririm. :sopalık:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ön cam bileşim aralıkları eşit değil.... :sopalık:

hala yürüyen bir f3 e rastlamadım ya......offf koca izmir kardeşim....

vala benim arabamda hiçbir sorun yaşamadım.......güzel güzel biniyom...hor kullanılmasına rağmen oglum tarafından hala ilkgünkü kadar verimli...ve altkoruma yaptırdığım için çokta sessiz çalışıyor....vınlama mınlama da yok bende bilmiyom ben....

param olsada ben de alsammm......f3 ü..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.