Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sol Arkadan Gelen Ses

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar yepyeni bir sorunla daha karşınızdayım.Son 2 gündür Focus 3 HB aracın sol arkadan tümseklerden ve çukurdan yavaş geçerken lık lık diye bir ses geliyor.Servisee perşembe gününe randevu aldım fakat ne olabileceğini size de sorayım dedim.Bagajdaki köpükleri felan da oynadım fakat onlardan değil gibi.Aracın arkasını durduğu yerde sallıyorum fakat ses yok.Analamadım gitti.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar yepyeni bir sorunla daha karşınızdayım.Son 2 gündür Focus 3 HB aracın sol arkadan tümseklerden ve çukurdan yavaş geçerken lık lık diye bir ses geliyor.Servisee perşembe gününe randevu aldım fakat ne olabileceğini size de sorayım dedim.Bagajdaki köpükleri felan da oynadım fakat onlardan değil gibi.Aracın arkasını durduğu yerde sallıyorum fakat ses yok.Analamadım gitti.

Ses depodaki yakıttan geliyor olabilir mi?

Cyclone'a gelince bana deli para geliyor, ama zevk meselesi, fikir versin: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-aes-grup-yeni-ford-focus-2012-dvd-navigasyon-multimedia-cyclone-106114986/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses depodaki yakıttan geliyor olabilir mi?

Cyclone'a gelince bana deli para geliyor, ama zevk meselesi, fikir versin: http://www.sahibinde...06114986/detay/

Abi denemediğim mi bi o kaldı.Çeyrek depodan biraz daha fazla yakıt var.Eğer dediğiniz gibi depdaki yakıttansa,yakıt aldığımızda düzelecek mi yoksa tekrarlar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi denemediğim mi bi o kaldı.Çeyrek depodan biraz daha fazla yakıt var.Eğer dediğiniz gibi depdaki yakıttansa,yakıt aldığımızda düzelecek mi yoksa tekrarlar mı?

Her zaman yapmıyor, en çok ben 3/4 gibiyken duydum sanki, ama çok nadir oluyor emin değilim.

Ancak o ses kapta çalkalanan sıvı sesi, kendini çok net belli eden bir ses, başka bir şeyle karışmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Her zaman yapmıyor, en çok ben 3/4 gibiyken duydum sanki, ama çok nadir oluyor emin değilim.

Ancak o ses kapta çalkalanan sıvı sesi, kendini çok net belli eden bir ses, başka bir şeyle karışmaz.

Herhalde bu o değil abi.Neden olabilir tahmin de edemiyorum.Önlerden gelse rot başlarıdır felan diyecem acaba dingil burçlarında felan sıkıntı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende de öyle bi ses geliyodu sol arka taraftan servise götürdüm adam arka koltukları yatırdı koltukları kapatınca tutan dermiler var onlara bant yapıştırdı geçti sizde bi deneyin isterseniz.

Deneyeyim de nasıl bir bant yapıştırdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eee ne olmuşta durup dururken ses yapmaya başlamış olabilir ki?

Bilemiyorum ki.Serviste sesi teyit etti.Ama Perşembe günü bakacaklar.Ama yürüyenden geldiğini düşünmüyorum.Çünkü durdugu yerde sallıyorum ses yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilemiyorum ki.Serviste sesi teyit etti.Ama Perşembe günü bakacaklar.Ama yürüyenden geldiğini düşünmüyorum.Çünkü durdugu yerde sallıyorum ses yok.

Peki sonucu bekleyelim bakalım...Bende araca biner binmez radyo açarım ama volüm 4-5 geçmez ses duymadım ama bir dinleyeyim meraklandım şimdi....Bu arada umarım ciddi bişey değildir........

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim aracımdanda arka taraftan lık lık diye ses geliyordu araç sarsılılınca geliyordu genelde...bilmiyorum sizin araçla aynı ses midir bilmem ama benim problemim şöyleydi: arka tamponun iç kısmında sağ köşede bir civata arka tampona sürtüyordu .lık lık diye ses çıkıyordu her sürtmede,.servisteki usta arka koltuga binmişti hareket halinde iken içten tam bulamamıştı sorunu sonra arka sağ köşeden tamponu biraz salladı sorunu çözdü .arka çamurlukla arka tamponun sağ köşesindeki sıkan civatayı gevşetip orda bişeyler yapıp sesi kesmişti usta

ilk başta bagajdaki köpüklerden geliyor sanmıştım çünkü bagajdaki köpüklerin sürtme sesi gibi bir sesti benimki...siz arka tamponu sallayın sesin geldiği taraftan eğer tamponu sallayınca geliyorsa ses benim aracımla aynı problemdir büyük ihtimalle 1dk da çözüyor ustalar problemi

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim aracımdanda arka taraftan lık lık diye ses geliyordu araç sarsılılınca geliyordu genelde...bilmiyorum sizin araçla aynı ses midir bilmem ama benim problemim şöyleydi: arka tamponun iç kısmında sağ köşede bir civata arka tampona sürtüyordu .lık lık diye ses çıkıyordu her sürtmede,.servisteki usta arka koltuga binmişti hareket halinde iken içten tam bulamamıştı sorunu sonra arka sağ köşeden tamponu biraz salladı sorunu çözdü .arka çamurlukla arka tamponun sağ köşesindeki sıkan civatayı gevşetip orda bişeyler yapıp sesi kesmişti usta

ilk başta bagajdaki köpüklerden geliyor sanmıştım çünkü bagajdaki köpüklerin sürtme sesi gibi bir sesti benimki...siz arka tamponu sallayın sesin geldiği taraftan eğer tamponu sallayınca geliyorsa ses benim aracımla aynı problemdir büyük ihtimalle 1dk da çözüyor ustalar problemi

Bunu da deneyeyim.Herhalde tamponun sökülmesine felan gerek olmaz bu işlemde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim aracımda da aynı problem var.8-10 gün oldu başlayalı.ama ses lık lık şeklinde değil tıkırtı şeklinde geliyor.sanki cama plastik bir cisim çarpıyor gibi.ben de henüz bulamadım koltukları bi kontrol edeyim diyorum.hani bant yapıştırmışlar ya....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.