Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hatalı Kasko Değerini Sigorta Reasüranstan Değiştirttim. 2011 Focus Hb.1,6 Tdci.109 Ps

Guest Sadık Taşyürek

Önerilen Mesajlar

Guest Sadık Taşyürek

merhaba arkadaşlar;

2011 model Ford Focus HB.1,6 TDCİ.Collection.109.PS araçlara sahipseniz aracınızın yanlış ve eksik hesaplanan Kasko değerlerinde yapılan bir güncelleme hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum...

Temmuz-2012 de aracımın kaskosunun yenilenmesi aşamasında 2011Focus hb.1,6 tdci 109ps araçların kasko değerlerinde hatırı sayılır tutarda yanlışlık olduğunu fark etmiştim.Yaklaşık 5.000-TL.

Bu hatayı Türkiye Sigorta ve Reasürans şirketler birliğine birkaç kez e-posta göndererek ve emsal teşkil eden araçların da kasko değerleri ile karşılaştırarak bildirmiş ve kendilerinden bilgilendirme istemiştim.

En nihayetinde bu hatayı kabul ettiler ve de bana bilgilendirme maili göndererek Ekim/2012'ye kadar 36,300.TL olan kasko değerini Kasım-2012 itibariyle güncelleyerek 41,000.TL'ye yükselttiler ve bu hatayı düzelttiler.

Vesile ile geçte olsa bu hatanın fark edilmesinden ve aracımın kasko değerinin güncellenerek düzeltilmesinden memnunum. İlgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.

Tarafıma Türkiye Sigorta ve Reasürans şirketler birliği yetkilisi tarafından gönderilen e-postayı sizlerle paylaşmak istedim.

Sayın TAŞYÜREK,

Birliğimiz tarafından yayınlanmakta olan kasko değer listeleri aylık olarak yayınlanmaktadır.

Aracınızın değeri ile elektronik postanızda bahsi geçen araç tipleri incelenmekte olup, inceleme sonucu oluşacak olası değişiklikler kasım 2012 kasko değer listesine yansıyacaktır.

Kasım listesi ayın 1 veya 2'sinde internet sitemizden ilan edilecektir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Saygılarımla,

xxxx xxxxxxxx

Oto Sigortaları ve Hasar Bölüm Yöneticisi

TÜRKİYE SİGORTA, REASÜRANS VE EMEKLİLİK ŞİRKETLERİ BİRLİĞİ

Sevgili ve değerli kardeşim ve sigorta acentem güncellemeden kaynaklanan 4,700.TL ye zeyil name keserek aracımın Kasko değerini 41,000.TL ye yükseltti. bunlara ilaveten ESP farkı (1,500.TL) ve diğer aksesuarlarla (Park sensörü ve Alarm 350.TL) toplamda kasko değeri 42,850-TL'ye yükseldi. 4,700-TL.lik değer artışından kaynaklanan zeyil name prim fakı ise sadece 81,94.TL.

Ekim/2012 kasko değeri: 36,300-TL

sT9J3.jpg

Güncellenmiş Kasım/2012 Kasko Değeri...

lblUp.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.