Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motordan Gelen Ses

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaslar bugün biten cam suyunu doldurmak üzere arabayı stop edip kaputu açtım.Ancak sessiz ortamda duyulabilecek düşük frekans derecesinde garip bir ses duydum.Ses;çekmeyen bir radyonun veya açık unutulan güçlü bir hoparlörden gelen sese benzeyen sürekli bir ses....daha önce forumda paylasılan ses sisteminden gelen parazit sesine de benziyor,kaputu actıgımda motordan gelen ses..Bu ses nereden geliyor,bir sıkıntı mıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Uzaktan ne desek ?

Araç ne vaziyetteydi ? Kontak felan ?

kontak kapalı anahtar elimdeydi,hatta farlardan kaynaklandıgını düşünerek aracın kapılarını kilitleyip gecikmeli farların sönmesini bekledim ancak kesilmedi ses,, uzaktan derken yakup bey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kontak kapalı anahtar elimdeydi,hatta farlardan kaynaklandıgını düşünerek aracın kapılarını kilitleyip gecikmeli farların sönmesini bekledim ancak kesilmedi ses,, uzaktan derken yakup bey

Görmeden, dinlemeden.. Her sakallıyı dede sanmamak lazım yani arıza diye endişelenmeyin.. Klima vs çalışmıydı ? nasıl sesdi acaba ? mekanik çarpma mı yoksa elektronik gibi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çalışan aksamlar durduktan sonra ses yapabilir, ısı, titreşim, vs.. bu normal bişey. bütün gece çalışmadan durduktan sonra sabah gidip dinleyin aracı, ses gelmeyecektir diye tahmin ediyorum. o zaman da ses gelirse sorun aramak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben zaten arac arızalıdır demiyorum ama aracımı her anlamda takip etmem gerektiğini düşünüyorum,sesini çalışmasını vs.klimayı son sürüşüm öncesinde çalıstırmamıstım,tamamen elektronik bir ses zınnnnnnn tarzında sürekli bir ses,hoparlörleri arızalanan cihazların stand by konumunda beklerken çıkardığı sürekli cızırtama sesiyle aynı,,dediğim gibi focus ses sisteminden gelen parazit sesiyle de aynı diyebilirim

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Normal o sesler bende de var. Hepsinde vardır. Araba kilitliyken sabah uzaktan kapıyı açınca yanında direksiyon kiliti, calisma öncesi hazırlık ısıtma tarzı ses yapiyor. Ben kizdirma bujisi falan gibi bir şey olduğunu düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bu yeni nesil araçların hepsinde var. Focus'a özel bir durum bile değil. Direksiyon kilidi, elektronik aksamlar vs vızıldıyor hafifçe. Özellikle sabah arabanın yanına gidip kapıları uzaktan açınca dinleyin arabayı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi dikkat ettim aynı ses bendede çıkıyor motorun solundan yani radyatör su deposunun altından geliyor ve işin ilginç tarafı teypteki parazit sesi ile aynı ses.Arabada kapıları kitledikten yaklaşık 1 dakika sonra ses kesiliyor.Teybe karışan parazit sesi kesinlikle ordan geliyor

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi dikkat ettim aynı ses bendede çıkıyor motorun solundan yani radyatör su deposunun altından geliyor ve işin ilginç tarafı teypteki parazit sesi ile aynı ses.Arabada kapıları kitledikten yaklaşık 1 dakika sonra ses kesiliyor.Teybe karışan parazit sesi kesinlikle ordan geliyor

İyi de o ses bir dakika sonra kesilmiyor. Orada sigorta kutusu veya beyin mi var? İçine bakmadım hiç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.