Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Mevsimi Öncesi Bakım Tüyoları

Emre V.

Önerilen Mesajlar

herkese merhaba arkadaşlar , abilerim...

Malum havalar soğuyor aracımız 159.000 Km'ye dayandı.Hazır ilk maaşımıda almışken aracımıza bakım yaptırmak istiyorum..

Şuanlık bütçe 1.000TL olarak düşünürsek yağ bakımı , ve genel bakım olarak kullanmak istiyorum bu parayı.Yanlız şuda var kışa girmeden önce ön takımı bakım yaptırmayı düşündüm fakat kış şartları gene bozulmasına yol açar diye düşündüm sonrasında, birde extra olarak ilimizin yol çalışmaları henüz bitmedi..

Yağ bakımı hakkında neler alınabilir , fiyat ortalamaları ne kadar tutar ? Hangi marka hava filtresi , mazot filtresi , yağ vs kullanmalıyız ?

Motor Bor katkısı almayı düşünüyorum ne marka almalıyım , aracımız 150.000 KM geçtiği için...Extra olarak yakıt katkı maddesi atmayı düşünüyorum depoya würt marka görüşünüz nelerdir ?

150.000 Km sonrası kısacası bakımlar neler yapılmalı ?

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

90.000 kmde triger bakımı yapıldı mı yazmamışsınız ama yapıldığını varsayıyorum.

Uzun zamandır fren hidrolik yağınızı değiştirmediyseniz değiştirmenizi öneririm.Ve tabiki orjinal hava,yağ ve mazot filtresiyle beraber motor yağınızı değişmenizi öneriyorum.

Fren balatalarının durumuna baktırmayı ihmal etmeyin.Ön takımı önemsiz varsaymayın.Rotlarda sorun varsa değiştirilmeli.Salıncak burçları gibi ses yapabilen şeyleri sonraya saklayın fakat rotlarla şaka olmaz !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIGenel Bilgiler" kategorisinden "Otomobiller HakkındaBakım - Servis & Yedek Parça" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarın sanayiye babamı yollayım o zaman :)

Silecek Suyu

Mobil 5-30 yağ

Hava filtresi

Yağ filtresi

Mazot filtresi (30.000KM dir değişmedi malesef , yeni değişecek fark olur mu yakıt veya çekide ?)

Polen Filtresi

Arka Disk Balataları

toplam maliyet tahminim ; 260-270 Lira falan tutacak gibi bir de üstüne bor katkısı almayı düşünüyorum faydası olur umarım..Bakım sonrası detaylı yazarım tabiki..Tavsiyeniz varmı bunlar dışında veya görüşleriniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Yarın sanayiye babamı yollayım o zaman :)

Silecek Suyu

Mobil 5-30 yağ

Hava filtresi

Yağ filtresi

Mazot filtresi (30.000KM dir değişmedi malesef , yeni değişecek fark olur mu yakıt veya çekide ?)

Polen Filtresi

Arka Disk Balataları

toplam maliyet tahminim ; 260-270 Lira falan tutacak gibi bir de üstüne bor katkısı almayı düşünüyorum faydası olur umarım..Bakım sonrası detaylı yazarım tabiki..Tavsiyeniz varmı bunlar dışında veya görüşleriniz

yetkili serviste 30,000 bakımını yaptırdım. 367 TL tuttu. tabi bunu dışarıda çok rahat 200 Tl ye yaptırırsınız. yağ filtresi 10, hava filtresi 35, yakıt filteresi 80 Tl, polen filteresi 25 TL, yağ 60 Tl. bunların üzerine 40 tl işçilik verseniz 250 yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yetkili serviste 30,000 bakımını yaptırdım. 367 TL tuttu. tabi bunu dışarıda çok rahat 200 Tl ye yaptırırsınız. yağ filtresi 10, hava filtresi 35, yakıt filteresi 80 Tl, polen filteresi 25 TL, yağ 60 Tl. bunların üzerine 40 tl işçilik verseniz 250 yapar.

Hangi servis?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakıma soktum aracımızı

yağ castrol koyduk (60 TL)

hava filtresi (15)

yağ filtresi (10)

mazot filtresi (60)

polen filtresi (10)

işcilik : 20 lira

ve son olarak bor katkı maddesi attık aracımıza 44 liraya hepsiburada.com dan aldım..Çekide aşırı fark oldu , sebebi 30.000km boyunca değişmemiş mazot filtremiz ve 10.000 km dir değişmemiş hava filtresinin çok farkı olduğunu düşünüyorum..

Bakım yaklaşık 175 liraya falan geldi.

Katkı hakkında düşündüklerim ise şuan atalı yaklaşık 300-400 km oluyor , çekide fark oldu mu bilemiyorum ama o dizelin gırgır sesini ciddi derecede düşürdü.İlk çalıştırdığımda sanki motor sıcak olup tekrar marşa basıyormuşum hissi veriyor.. Dizelin o ilk çalıştırmadaki itici vurucu sesleri ciddi anlamda kesti.

Emre V. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.