Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kemak.. Ödenmemiş Vergi Borcu..

Önerilen Mesajlar

merabalar. sabahın bu saatinde yazıyorum. sıkıntıdan uyuyamadım.. fikrinizi,yorumlarınızı almak istiyorum..

aracımı 13 aralık 2011 günü teslim aldım..

o gün, hediye olarak, park sensörü, krom çıtalar, koltuk arası kol dayama kolçağı ve ilk taşıt pulunu hediye olarak verdiler..

sonrasında bir kağıt imzalattılar, içeriğine bakmadım tabiki..

------------------------------------------------------------------------------------

arabayı teslim alırken bana, özelilkle belirtmek istiyorum, arabayı ocakta teslim alın, ocak pulunu biz öderiz dediler.. kabul ettim.

1 hafta aracımdan ayrı kaldım.. fakat kar kış fazla olunca, ocak ayının taşıt pulunu ödemeye razı oldum ve bayiye gittim..

siz temmuz pulunu ödeyin, ben ocak pulunu ödeyeceğim, aracımı almak istiyorum dedim.. kabul ettiler, fatura kesildi, işlemler yapıldı aracımı teslim aldım

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ocak ayı geldi, taşıt pulumu ödedim, temmuz ayı geldi, taşıt pulunu ödedim..

dün bir haberde gelirler idaresi başkanlığı borç sorgulama servisi açmış, merak edip siteye girdim. üzerime kayıtlı araç borcu var.. anlam veremedim

kahramanmaraş AKSU dairesine gittim.. TEMMUZ 2011 TAŞIT PULUMUN yatmadığını söylediler. önce şok. sonra büyük bir kızgınlık ve öfke..

ford KEMAK ı aradım.. yetkiliye bağlandım.durum izah ettim..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bana dediklerine bakın; , öncelikle bana aracı sata bilgehan adlı kardeşimiz işten ayrılmış, yokmuş telefonları..

biz taşıt pulu hediyeli satış yapmıyoruz dediler.. (yalan,palavra),

ayrıca sizin imzaladığınız kağıtta taşıt pulu hariç diyor" dedi..

pazarlığı taşıt pulu için yaptık.. ayrıca o imzalattıkları kağıtta, krom pencere çıtaları da vardı, aracımı teslim ederken, bin özür , bin rica, yapamadık, servis yapmadı, size şunu hediye edelim dediler.. nerde kaldı imzam???

------------------------------------------------------------------------------

birazdan gideceğim kemak forda.. ama dün ford iletişim hattına sorunumu ilettim.. aradılar, biraz sinirli konuşunca, merkeze ileteceğiz sorunu dediler, kapattılar

-------------------------------------------------------------

1- ne yapmamı tavsiye edersiniz

2-tüketici haklarına başvurayım mı? şahitler var, hem eşim, hem de kemak serviste çalışan eşimin kuzeni bizimle beraberdi?

eğer okuduysanız sabırla teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle daha sakin olun anlıyorum verilen sözün yerine getirilmemesi bir yana birde biz böyle satmıyoruza getiriyorlar...Ama araç bayiden çıkana kadar herşey daha sonra hiç bir hak talebinde bulamazsınız çünki imzaladığınız evraklar araç alım heyecanıyla büyük bir çoğunluk okumadan imzalıyor ve buda elinizi kolunuzu bağlıyor...Bayii ile bir uzlaşmaya varabilirseniz sizin için en karlısı bu olacaktır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kemak'la ilgili negatif propagandayı bu nedenle her ortamda yapacağınızı, Otosan başta olmak üzere değişik yerlere şikayet ettiğinizi ve etmeye devam edeceğinizi, bir daha onlarla ticaret yapmak gibi bir niyetinizin olmayacağını, çevrenizi de bundan caydıracağınızı, kurumdaki en yetkili kişiye sükunetle anlatın, sinirle girmeyin, tatlı dille yapın bunu.

Sonuç çıkmazsa:

- Bir bardak soğuk su içme,

- Sakinleşme ve vergi borcunu daha da fazla gecikmeden ödeme.

- Geçmiş olsun dileklerimizi kabul etme... eylemlerini bu sıra ile yapın!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun Mustafa Bey

Benzer bir durum benimde başıma geldi. Mersin ERGİN aş .den 2009 ağustos ayında focus araç almıştım, temmuz dönemi vergisi ödenmemiş. Ben tabi bunu 3 sene sonra aracımı muayeneye götürdüğümde öğrendim, tabi 300 tl küsür olan vergi borcu faiziyle beraber 500 tl olmuş haliyle. Bayiyle konuştuğumda satış sözleşmesinde taşıt pulunun yer almadığını söylediler. Otosan merkezede bayiyi şikayet ettim. Sonuç ne oldu? Gittim paşa paşa borcumu ödedim. Ben ne yaptım? Artık o firmanın OPET istasyonundan yakıt bile almıyacak şekilde hertürlü ticari ilişkimi kesmeye karar verdim.

Yeni araç alacak arkadaşlara tavsiyem; satış sözleşmesini imzalarken bunlara dikkat etsinler.

İsa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.