Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Göğüs Değişimi

saner can

Soru

Aracımı ilk teslim aldığımda, göğüste yolcu tarafı hava kanalı plastiği çevresinde küçük kabarma mevcuttu. Geçenlerde yetkili servise uğramıştım. Fotoğraflarını çektiler ve gen.müd.lüğe gönderdiler. Sonuç olarak eğer istersem göğüsü garantiden değiştirecekler. Moralim bozuldu, yeni aracın göğüsünü değiştirme konusunda tereddüte düştüm. Orjinali gibi takılabilir mi? Ses ve görüntü problemi yaşar mıyım? Sizce değiştirmelimiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Birde işin psikolojik boyutu var değişim yapıldık tan sonra o bölgeden gelen en ufak bir seste bile hah işte kesin bişeyi yanlış yaptılar bak ses yapmaya başladı derseniz ve o sesler artmaya başlarsa vay halinize arabadan bile soğuyabilirsiniz aman canım ne olacak diyenlerden iseniz sorun olmaz değiştirin gitsin. ^_^

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup Çağatay, 04 Ekim 2012 - 10:32 tarihinde yazdı. Sıfır arabanın garantisi mi olur ? Pek anlamadım ne dediğini

Sıfır arabada olsa aksaklıklar olabilir insan yapısı sonuçta bu araçlar. Göğüslük değiştirmek atla deve değil gözünüzde büyütmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konu biraz eski fakat göğüsü(yada adı torpido da olabilir) değiştireceğim galiba garanti bitmeden. Göğüs değişiminde neler sökülüyor beraberinde. Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Yani ön taraf tamamen dağıtılıyor mu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımı ilk teslim aldığımda, göğüste yolcu tarafı hava kanalı plastiği çevresinde küçük kabarma mevcuttu. Geçenlerde yetkili servise uğramıştım. Fotoğraflarını çektiler ve gen.müd.lüğe gönderdiler. Sonuç olarak eğer istersem göğüsü garantiden değiştirecekler. Moralim bozuldu, yeni aracın göğüsünü değiştirme konusunda tereddüte düştüm. Orjinali gibi takılabilir mi? Ses ve görüntü problemi yaşar mıyım? Sizce değiştirmelimiyim?

değişim konusunda bana göre büyük illerin servislerini tercih etmelisiniz .. Konuyla ilgili fotoğraf paylaşmak mümkünmü ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet arkadaşlar göğüs(torpido) değişimi başarı ile sonuçlandı. Çekincelerim tamamen yersizmiş. Hiçbir hata iz v.s. göremedim. Ayrıca ses testi de yaptım ses yok. Değişim 1 gün sürüyor. Ertesi gün teslim ediyorlar yani. Bu arada direksiyon kromajı deformasyonundan dolayı onu da değiştirmişler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet arkadaşlar göğüs(torpido) değişimi başarı ile sonuçlandı. Çekincelerim tamamen yersizmiş. Hiçbir hata iz v.s. göremedim. Ayrıca ses testi de yaptım ses yok. Değişim 1 gün sürüyor. Ertesi gün teslim ediyorlar yani. Bu arada direksiyon kromajı deformasyonundan dolayı onu da değiştirmişler.

Hayırlı olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba. Öncelikle bu formu oluşturan kişilere teşekkür ederim.

Ben de aracımı ağustos ayında teslim aldım. Aracımın ekran üzerinde ki göğüs kısmında siyah plastikte baloncuklar oluştu. Ankara Otokoç 'a gittim. Servis değişim önerdi. Parça da gelmiş. Arabayı götüreceğim ama hem canım sıkıldı hemde tedirginim. Göğüs değişimi yaptıranların deneyimlerini öğrenmek isterim. Çok kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba. Öncelikle bu formu oluşturan kişilere teşekkür ederim.

Ben de aracımı ağustos ayında teslim aldım. Aracımın ekran üzerinde ki göğüs kısmında siyah plastikte baloncuklar oluştu. Ankara Otokoç 'a gittim. Servis değişim önerdi. Parça da gelmiş. Arabayı götüreceğim ama hem canım sıkıldı hemde tedirginim. Göğüs değişimi yaptıranların deneyimlerini öğrenmek isterim. Çok kararsız kaldım.

Bende çok kararsızdım. Değiştirdikten sonra "iyi ki değiştirmişim" dedim. Yaklaşık 3 ay oldu değişeli. En ufak bir problem yok. Hatta sıfır aldığımda çam ile göğüs arasında boşluk vardı. O sorun da düzeltilmiş. Değiştirmediyseniz değiştirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlginiz için teşekkürler. Geçen hafta değiştirildi zaten. Şimdilik bir sorun yok. Korkarak gittim ama temiz yapmışlar. Ankara Otokoç' ta yapıldı. Sağolsunlar güzel oldu. Ama yeni bir arabada keşke böyle olmasaydı iyiydi tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...doğru diyorsunuz da binlerce komponentin, düzeltiyorum on binlerce komponentin bileşkesinde araya bir de insan faktörü girince oluyor böyle şeyler.  Sorulması gereken soru ise ... bu ne kadar sıklıkla gerçekleşiyor? ...binli rakamlara karşı bir - iki taneden bahsediyorsak ... O.K ama oran düşerse!!!

... bildiğim ve görece komik bir sorunu (kronikleşen) sizinle paylaşayım.

Eskiden Mazda ve Ranger pikaplar aynı fabrikada (Tayland) üretiliyordu.  Araçlar oradan geliyor Avrupa ve Türkiye'de kullanıcılara teslim ediliyordu. Bir gün (sanırım Antalya tarafında) araç sağ ön çamurluğunun alt kısmındaki kaynaklardan bir tanesinin -kof- olduğu fark edilmiş. Robot kol kaynak yapmış ama tutmamış, iki tarafta olması gereken elektrot izlerinden biri görece soluk ve kaynak noktası resmen köpürmüş.

...bizimkiler merak edip servise her giren çift kabini inceliyor ve bazılarında (ama hepsinde değil) tam olarak aynı noktada sorun tespit ediyorlar.

Şase numarası ve resimler ile konu merkeze, merkezden de Almanya'ya iletiliyor. 

... aradan epey bir zaman geçiyor (yaklaşık dört ay) ve dandik kaynağı yakalayan ustaya 12 brüt maaş tutarında ikramiye ve bir de teşekkür yazısı geliyor.

Almanya gelen -beyaz bayrak- uyarıya bakmış, kontrol etmişler, aynı sorun pek dikkat çekici olmasa da onlardaki araçlarda da var. Başlamışlar konuyu deşmeye ... olay taaaa Tayland'da çıkmış.

Meğer preste çalışan işçinin ellerinde egzema varmış ve bu nedenle ona verilen eldivenleri giymeden (kesinlikle yasak) çalışıyormuş ve iş arkadaşları da onu idare ediyormuş. Bu eleman egzema için ellerine krem sürüyormuş ve her sabah iş başı yaptığında pres'e elle koyduğu (ve oradan aldığı) ilk on - on beş parça üzerinde o egzema kreminin kalıntısı kalıyormuş.

Robot kolun kaynak yaptığı noktada silikon bazlı o krem tam elektrik geçişini engellediği için kaynak olması gereken kalitede gerçekleşmiyor, kof ve köpürme gözlemleniyormuş. (tabi o şekilde neden k.kontrolden geçiyordu? ... o ayrı soru) elemanın elleri kuruduğunda preslenen parçalara yağ bulaşması sonlandığı için o çamurluklarda sorun olmuyormuş.

Sonuç : Bizim eleman ödüllendirildi, o araçlar ile ilgili (sabah presten geçen) FSB yayınlandı , işçinin başına ne geldi bilmem ama çok geçmeden kalite sorunları neden gösterilerek Ford Tayland'da Mazda ile olan ortam üretimini sona erdipi kendi tezgahlarını G.Afrika'ya taşıdı. 

... olamamalı tabi, ama oluyor böyle şeyler. Nazar boncuğu denmeli, sorun giderildi mi ona bakılmalı ve fazla da kafaya takılmamalı (bence)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.