Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Boya Koruma Gereklimi

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar aracım siyah ve bügün ziebart'tan dıamond gloss boya koruma için 450.00 tl teklif aldım bu uygulama ne kadar gereklidir falan pek bilgim yok gerci tavsiye etiler ama yaptıran arkadaşlar varmı... faydası filan... fikri olan varmı yaptırmayı düşünüyorum..

http://www.ziebart.com.tr/ic719/ilk-uygulama-fiyatlari.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Ben aracımı aldığım Otokoç da yaptırmıştım. Size sunulan teklifin ne olduğunu bilmiyorum ama aracımı satttığım güne kadar boya koruması halen kendini belli ediyordu. Yaklaşık sekiz ayın sonunda bile (ki Ankara hava şartlarında) araca neredeyse su sıkarak yıkama yeterli oluyordu. Ben çok faydasını gördüm ve aracı koruduğunu düşünüyorum. Sanki tüm yüzeye teflon bir malzeme kaplanmış gibiydi .Fakat size verilen teklifin fiyat ve içeriği hakkında tam olrak bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabii tabii daha aracı alırken masada firmanın boya korumacaları sıfır araç aldığınız için size % bilmem kaç indiriminiz var demeye başlıyorlar....Ne yalan söyleyim bize inandırıcı gelmiş ve otokoçtan aldığımız da yaptırmıştık...Ama bu son ikide yaptırmadım.......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumda boya koruma diye aratırsanız konuyla ilkgili pek çok başlık çıkar, farklı yerlerde yazdım yineleyeyim:

1. Boya koruma yeni araba alanların hevesinden faydalanarak ucuz bazı kimyasalların iyi-kötü işçilikle aracınıza yüksek fiyatla uygulanmasıdır.

2. Boya koruma etkinliğini ort. 6 - 8 ay korur, yani yıkamadan sonra parlak görünme, su tutmama gibi özellikler.

3. Boya koruma adının telkin ettiği gibi boyayı korumaz, sadece görünümü biraz güzelleştirir. Kireç lekesi, kuş pisliği, güneş, taş vurukları vb. fizik ve kimyasal etmenler gene yapacağını yapar.

4. Boyayı korumak üzere zaten fabrikada üzerine vernik çekilmektedir.

5. Mevsim değişimlerinde güzel bir yıkama ve cila ile aracınızı ilk günkü diriliğinde tutarsınız. İki yılda bir kirlere yönelik pasta uygulaması düşünülebilir.

6. Ziebart'a gittiğinizde de size yıllık tekrarlatmanız (!) halinde ömür boyu garanti vereceklerini göreceksiniz.

Bu satırların yazarı hem Ziebart'tan hem de Otokoç'tan hediye olarak boya koruma almış ve anlamlı faydasını görmemiştir, halen de Bonus kart ile MTV ödemesi sonrası Sonax'tan indirimli detaylı boya temizliği ve korumasını kullanmaktadır.

Sonuçta zararı olmaz, yaptırırsanız bir süre içiniz rahat, cüzdanınız hafif olur.

Benim görüşlerim bu yönde...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece bir kere onu da hediye olarak:) aldığım ve tecrübe ettiğim için Cem bey kadar tecrübeli olmadığım kesin. Ama yüksek ücretlerle yaptırılacak birşey olmadığını düşünüyorum bende. Aracım her zaman parlak ve temiz dursun diyorsanız uygun bir ücrete yaptırılabilir ama aracın boyasını her türlü etkiden korumadığı kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum sizleri ve bu forumu uzun süre takip ettikten sonra aracımı aldım.....biraz ilk hevesim gecsin diyorum belki yaptırmaktan vaz gecerim hemen acele etimicem..zaten araç coğu zaman garajda kalıcak...bu gün honda civic 2012 beyaz gördüm iyiki fokusu almışım dedim............

ama favorim 1.6 ecobost ......................inşallah pişman olmam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Bu hafta araca boya koruma yaptırmayı düşünüyorum.

Sonaxta 300TL civarı, 3M'de 200TL.

Aracı uzun süredir 3M'de yıkatıyorum tanışıklık oldu aramızda ama boya koruma ürünleri ne denli kalitelidir bilmiyorum.

Bir Sonax değil midir yoksa hepsi aynı mıdır???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu hafta araca boya koruma yaptırmayı düşünüyorum.

Sonaxta 300TL civarı, 3M'de 200TL.

Aracı uzun süredir 3M'de yıkatıyorum tanışıklık oldu aramızda ama boya koruma ürünleri ne denli kalitelidir bilmiyorum.

Bir Sonax değil midir yoksa hepsi aynı mıdır???

burda da auto king açılıyor fiyat alırım bu hafta  senin elemanlara sorda 1 günde biterse benimki içinde fiyat versin 2 arabaya uygun  yapar belki :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumda boya koruma diye aratırsanız konuyla ilkgili pek çok başlık çıkar, farklı yerlerde yazdım yineleyeyim:

1. Boya koruma yeni araba alanların hevesinden faydalanarak ucuz bazı kimyasalların iyi-kötü işçilikle aracınıza yüksek fiyatla uygulanmasıdır.

2. Boya koruma etkinliğini ort. 6 - 8 ay korur, yani yıkamadan sonra parlak görünme, su tutmama gibi özellikler.

3. Boya koruma adının telkin ettiği gibi boyayı korumaz, sadece görünümü biraz güzelleştirir. Kireç lekesi, kuş pisliği, güneş, taş vurukları vb. fizik ve kimyasal etmenler gene yapacağını yapar.

4. Boyayı korumak üzere zaten fabrikada üzerine vernik çekilmektedir.

5. Mevsim değişimlerinde güzel bir yıkama ve cila ile aracınızı ilk günkü diriliğinde tutarsınız. İki yılda bir kirlere yönelik pasta uygulaması düşünülebilir.

6. Ziebart'a gittiğinizde de size yıllık tekrarlatmanız (!) halinde ömür boyu garanti vereceklerini göreceksiniz.

Bu satırların yazarı hem Ziebart'tan hem de Otokoç'tan hediye olarak boya koruma almış ve anlamlı faydasını görmemiştir, halen de Bonus kart ile MTV ödemesi sonrası Sonax'tan indirimli detaylı boya temizliği ve korumasını kullanmaktadır.

Sonuçta zararı olmaz, yaptırırsanız bir süre içiniz rahat, cüzdanınız hafif olur.

Benim görüşlerim bu yönde...

Peki parlaklığı korumak adına yapılacak en iyi hamle nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.