Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ekstra Paketlerin Kaskoya Eklenmesi

Önerilen Mesajlar

öyle düşünüyorsunuz ama bu iş öyle değil. 70 bintlye kasko etmişsiniz .aracınız tit x paket poliçede yazan tit paket. alacağınız para 60 bin civarı olur. isterseniz mahkemeye verin yada suç duyurusunda bulunun. her türlü kaybettiğiniz gibi mahkeme masraflarınıda ödersiniz. Böyle acı durumlara düşmemek için (kaskonuz şu anda aracınızın özelliklerini tam karşılamıyorsa acentaya gidip poliçeyi düzelttirin derim.)

1- Öncelikle ruhsatta ne yazıyorsa (focus titanyum x paket wyz donanım gibi) tam olarak yazdırın. Ama sistemde böyle bir araç tanımı yok derlerse merkezlerini arattırıp aracınızın paketini modelini vs. sistemde oluşturtun ve daha sonra poliçenizi tanımlanan yeni araçtan yaptırın. bu kısım çok önemli sakın atlamayın.

2- sonradan eklenen lpg, teyp, deri koltuk vs muhakkak poliçeye eklensin.

3- primi düşürmek için ihtiyari mali sorumluluk klozunu az yazıyorlar. bu oyuna gelmeyin 50-60 binden aşağı yazdırmayın. mazallah mercedese çarparsanız trafik sigortası+kasko+ aracıda üstüne verseniz karşı hasarı karşılayamazsınız.

4- bir miktarda maddi manevi tazminatlar için kloz ekletin.

Bunları ekledik prim uçtu. primi düşürmek için ne yapılabilir:

örneğin aracınız 2004 model megane 1,6 otantik. sistemde fiyat tanımı 22.000-28.000 tl arasındadır. acenta abi hemen 28.000den yapalım fazla para alırsın der. kanmayın. kazadan sonra firma fiyat araştırması yapar. ortalar çarpar böler 22.500 tl piyasa fiyatını bulur. aldığın para 22,500 ödediğin pirim 28.000 tlden olur. onun için aracın piyasa fiyatını dikkate alıp 1-2 binlira fazla yazdırın. yani 24.000 gibi. eğer lpg+cdchanger gibi şeylerde var ise hem bunları yazdırın hemde fiyatını ekletin. 24+1+1=26.000 tl gibi.

Ben sizin gibi düşünmüyorum, mahkemeler de artık tüketici lehine kararlar veriyor. sonuçta ben ilk kaskomu yaptırdım ve kasko hakkında çok bir bilgim yok-tu. Kasko şirketi şöyle yaparız böyle yaparız diyerek benim aracımı kaskoladı, Allah korusun bende bir kaza yaşadım, süreç uzun sürer ancak ben yine aracımın donanımıyla eş değer para alırım. Yani benim aracımın donanımı 70 bin tl ise 70 bin tl alırım.

Benim poliçemde tit ya da trend yazmasının bence önemi yok. Sorarım siz titanium donanımlı aracı ne zaman 70 bin tl ye sattınız derim. Özellikle sizin yorumunuza itirazım mahkemede haksız çıkma konusunda, bence mehkeme böyle bir durumda benim lehime karar verecektir. Sonuçta hakimler artık vicdanlarına göre karar veriyorlar.

Ama gidip poliçeye bir bakayım. :D İnsan korkuyor canım. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sizin gibi düşünmüyorum, mahkemeler de artık tüketici lehine kararlar veriyor. sonuçta ben ilk kaskomu yaptırdım ve kasko hakkında çok bir bilgim yok-tu. Kasko şirketi şöyle yaparız böyle yaparız diyerek benim aracımı kaskoladı, Allah korusun bende bir kaza yaşadım, süreç uzun sürer ancak ben yine aracımın donanımıyla eş değer para alırım. Yani benim aracımın donanımı 70 bin tl ise 70 bin tl alırım.

Benim poliçemde tit ya da trend yazmasının bence önemi yok. Sorarım siz titanium donanımlı aracı ne zaman 70 bin tl ye sattınız derim. Özellikle sizin yorumunuza itirazım mahkemede haksız çıkma konusunda, bence mehkeme böyle bir durumda benim lehime karar verecektir. Sonuçta hakimler artık vicdanlarına göre karar veriyorlar.

Ama gidip poliçeye bir bakayım. :D İnsan korkuyor canım. :D

bu olay başıma geldiği için biliyorum. yani bir kere dilim yandı bunu yazmamdaki amaç kimse mağdur olmasın. Ancak siz inanmazsınız araç sizin para sizin öyleyse kararda sizin.

mahkemelerin kişilerin vicdanına göre karar vermesi benim bildiğim mahkemeler anayasa kanun ve diğer mevzuata göre karar verir. o yüzden önce işi sağlama bağlamak lazım sonradan uğraşmak yerine.

bu arada kastamonu merkezmi

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta hakimler artık vicdanlarına göre karar veriyorlar.

Öyle bişey yok olursada hakimin hatasıdır, üst mahkeme iptal eder.

Bence burda esas önemli olan baştan düzelttirme imkanı varken neden mahkemeyle/eksperle/sigorta şirketiyle/acenteyle uğraşasın.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu olay başıma geldiği için biliyorum. yani bir kere dilim yandı bunu yazmamdaki amaç kimse mağdur olmasın. Ancak siz inanmazsınız araç sizin para sizin öyleyse kararda sizin.

mahkemelerin kişilerin vicdanına göre karar vermesi benim bildiğim mahkemeler anayasa kanun ve diğer mevzuata göre karar verir. o yüzden önce işi sağlama bağlamak lazım sonradan uğraşmak yerine.

bu arada kastamonu merkezmi

İnanmıyorum demedim, düşünmüyorum dedim. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Evet hakimler kanunlara göre karar veriyorlar ama buna vicdanlarını da katıyorlar, yani isterse ceza alacak adamı beraat ettirebilir, Kılıf boldur hukukta. :)

Evet, Kastamonu merkezden.

Öyle bişey yok olursada hakimin hatasıdır, üst mahkeme iptal eder.

Bence burda esas önemli olan baştan düzelttirme imkanı varken neden mahkemeyle/eksperle/sigorta şirketiyle/acenteyle uğraşasın.

Baştan düzelltirme olayı tamam, sıkıntıya girmenin anlamı yok tabi de,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnanmıyorum demedim, düşünmüyorum dedim. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Evet hakimler kanunlara göre karar veriyorlar ama buna vicdanlarını da katıyorlar, yani isterse ceza alacak adamı beraat ettirebilir, Kılıf boldur hukukta. :)

Evet, Kastamonu merkezden.

Baştan düzelltirme olayı tamam, sıkıntıya girmenin anlamı yok tabi de,

taşköprüde 2 senem geçti. tabi sık sık merkezede gidiyorduk. deniziyle ormanıyla ılgazıyla çok güzel bir memleket. çokta güzel dostluklarımız oldu orada. selamlar Kastamonuya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.