Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ekstra Paketlerin Kaskoya Eklenmesi

Önerilen Mesajlar

Bugun ilk defa duydum ve sizleride bilgilendirmek istedim;

poliçede görünmeyen otomatik park paketini acenteme sordum, onu ayrıca teminat altına almak gerektiğini söyledi ve işler karıştı. (Ford sağolsun paketler birbirine girdi, aracım eski titanium + otomatik park, sonradan titanium + plus paket oldu şimdi dahada karıştı.)

Sonrasında acentenin sahibi aradı 45dk konuştuk

- araç hb olmasına rağmen sedan olarak sigortalanmış düzeltelim ilerde problem olabilir dedi. Ben otokoçun teklifini onlara gönderip poliçe hazırlatmıştım otokoç yanlış yapınca doğrudan yansımış. fatura veya ruhsat ile kasko yaptırılmalı

- hb olarak düzeltince 60 tl gibi arttı prim, sedan kullanıcıları uslu hb kullanıcıları yaramazmış

- otomatik park paketini bedelini 1000tl olarak gösterip poliçeye ekledik buda 60 tl gibi bir prim artışına sebep oldu.

Ben ya bir yerlerde okumuş yada duymuştum, aracın fabrikada takılan herşeyi normal kasko ile teminat altında yalnızca sonradan yapılanlar eklenmeli diye. Örnek olarakta sunroof vardı ayrıca eklenmesine gerek yok diye, demekki ya değişti yada yanlış biliyormuşum

Allah korusun ileride oluşabilecek bir hasar/pert durumunda sorun çıkmaması için bunları kontrol edip hata varsa düzeltirmenizi tavsiye ederim.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi benim aracım Titanium donanımlı focus.

Buna ilaveten X paket, Park paket ve sunroof ekli.

X pakette bi xenon ve ledli farlar var, Allah korusun kaza anında bana standart titanium farı mı verecek kasko. Alnını karışlarım valla.

Ya da aynam motorlu ve önde ve arkada park sensörleri mevcut, bunları vermeyecekmi, Yok öyle bir kasko şirketi. 1700 tl kasko primini alıyorken iyi, bana bu konuda herhangi bir sorun çıkartamazlar. O parayı sigorta ajentasına ödetirim. Adam gibi yapsınlar canım işlerini, fatura ya da ruhsat ya da her neyse hepsi önünde baksın yapsın adam gibi.

Ama hatırlattığın için teşekkür ederim, bundan sonra bu konuda daha tecrübeli olmuş oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Faturanda ne yazıyor ümit, orada yazanları verecek tabiki..

xenon veya led diye ayrım olmaz..X pakete dahil onlar misal faturanda Titanium x paket yazıyorsa sorun yok. zaten kasko değerinden anlarsın azçok seninki 70 lira vardır..doğru mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi benim aracım Titanium donanımlı focus.

Buna ilaveten X paket, Park paket ve sunroof ekli.

X pakette bi xenon ve ledli farlar var, Allah korusun kaza anında bana standart titanium farı mı verecek kasko. Alnını karışlarım valla.

Ya da aynam motorlu ve önde ve arkada park sensörleri mevcut, bunları vermeyecekmi, Yok öyle bir kasko şirketi. 1700 tl kasko primini alıyorken iyi, bana bu konuda herhangi bir sorun çıkartamazlar. O parayı sigorta ajentasına ödetirim. Adam gibi yapsınlar canım işlerini, fatura ya da ruhsat ya da her neyse hepsi önünde baksın yapsın adam gibi.

Ama hatırlattığın için teşekkür ederim, bundan sonra bu konuda daha tecrübeli olmuş oluruz.

Hocam haklısın bende aynı bu şekilde düşünüyordum ancak, dediğim gibi 45 dk konuştuk acente sahibiyle ki küçüklüğümden beri tanırım kendisini, hatta babası dedemin sigortalarını yapardı, kendimi bildim bileli onlarla çalışıyoruz yani, uygulama bu şekildeymiş zaten emin olmak için teyitte ettim. Bildiğim kadarıyla poliçenin doğru hazırlanması kullanıcının sorumluluğunda sonuçta beyanla oluyor işlem, burdada acentaya büyük iş düşüyor. Yani allah korusun bi durum olursa sigorta şirketi isterse ödemez, acentada size ne kadar yardımcı olur tartışılır ancak resmi bir hakkınız yok yok.

Tabii burda esas iş ekspere kalıyor, pratikte bu kadar sıkı yürümüyordur bu iş, %100 hatırlamıyorum ancak bir Grande Puntonun skydome(cam tavan) patlamış ve kaskodan değişmişti. Yinede riske girmemek lazım, yanlış anlamadıysam dediğim gibi 900tllik ek 60tl prim olarak yansıdı.

xenon veya led diye ayrım olmaz..X pakete dahil onlar misal faturanda Titanium x paket yazıyorsa sorun yok. zaten kasko değerinden anlarsın azçok seninki 70 lira vardır..doğru mu ?

Yok öyle değil işte :) faturada yazsa bile poliçede yazmıyorsa ödemeyebilir, iş ekspere kalıyor. Kakso listesinde titanium X diye bir araç yok sorun burdan çıkıyor. Ya dediğim gibi ekstra olarak yazılcak yada listedeki değer arttırılarak not olarak eklenicek poliçeye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasko bedeli olarak 70,000+1,000 tl yazıyor. :D

Valla ben bilmem, benim aracımı trend focus diye bile kaydetmiş olsalar ben adamı bu konuda sıkarım yani. Sonuçta arabayı aldığım bayi yaptı kaskosunu. Ya da başka birinin yapmış olması beni ilgilendirmez. Benden 1700 tl yi neye istinaden aldın kardeşim o zaman derim, güveni suistimal etmekten ve dolandırıcılıktan da bir suç duyurusuna bulunurum, feleği şaşar. Öder yani. :D

@, Ama dediğin gibi dikkat etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben bilmem, benim aracımı trend focus diye bile kaydetmiş olsalar ben adamı bu konuda sıkarım yani. Sonuçta arabayı aldığım bayi yaptı kaskosunu. Ya da başka birinin yapmış olması beni ilgilendirmez. Benden 1700 tl yi neye istinaden aldın kardeşim o zaman derim, güveni suistimal etmekten ve dolandırıcılıktan da bir suç duyurusuna bulunurum, feleği şaşar. Öder yani. :D

O zaman sorun yok zaten :) izmir otokoç aynı özeni göstermeden hazırlamış bana teklifi :) hatta günahlarını almak istemem ancak ucuz çıksın diye özellikle sedan gösterdiklerinden bile şüpheleniyorum.

Kendi örneğimde dediğim gibi hatalı olan acentem, benden fatura istemesi gerekiyordu, hatta Ozan burda OP yazıyor bu ne demesi gerekiyordu bunu kendiside söyledi ancak, hatalı olan o olsa bile sorumlusu benim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok öyle değil işte :) faturada yazsa bile poliçede yazmıyorsa ödemeyebilir, iş ekspere kalıyor. Kakso listesinde titanium X diye bir araç yok sorun burdan çıkıyor. Ya dediğim gibi ekstra olarak yazılcak yada listedeki değer arttırılarak not olarak eklenicek poliçeye.

Ozan aynen öyle listede bunlar yok fakat kasko şirketi faturada gördüğü halde bunları yazmıyorsa problem var demektir değil mi ?

Fakat sonradan taktırılan donanımlar mutlaka eklenmeli (tabi değerli ise)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan aynen öyle listede bunlar yok fakat kasko şirketi faturada gördüğü halde bunları yazmıyorsa problem var demektir değil mi ?

Fakat sonradan taktırılan donanımlar mutlaka eklenmeli (tabi değerli ise)

Evet. Sorunun esas kaynağı faturaya bakmadan/istemeden çok poliçe kesiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi poliçede focus plus paket (p.p) yazacak ve ben yinede opsiyonları ayrıca sigorta bedeliyle kasko yapacağım bir yanlışlık var bu işte yada ben yanlış anladım....Araca sonradan eklenen yani orj. fabrika çıkışı olmayanlar için ayrıca bir bedel ödendiğini biliyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla sigorta şirketleri artık sürekli zarar gösteriyorlarmış, bu zararı kara çevirmek için ödemeleri kısmaları gerekiyor, e bu sebeple de kıvıra kıvıra bir hal oldular. Nereden kıvıracaklarını şaşırdılar artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi poliçede focus plus paket (p.p) yazacak ve ben yinede opsiyonları ayrıca sigorta bedeliyle kasko yapacağım bir yanlışlık var bu işte yada ben yanlış anladım....Araca sonradan eklenen yani orj. fabrika çıkışı olmayanlar için ayrıca bir bedel ödendiğini biliyorum....

Yanlışlık şöyle, kasko listesinde focus plus paket yok, yani titanium var style var ama X paket plus paket vs yok

bu durumda bunların bir şekilde yazılması gerekiyor yapılan 2 yol var:

1- ilk mesajda yazdığım gibi doğrudan eklemek

2- araç bedelini arttırarak not olarak poliçeye eklemek

uzun lafın kısası: araçtaki paketler bir şekilde poliçede yazmalı primi ona göre artmış olmalı

Hatta acentemle konuşurken aklıma bişey daha geldide daha uyanmamışlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öyle düşünüyorsunuz ama bu iş öyle değil. 70 bintlye kasko etmişsiniz .aracınız tit x paket poliçede yazan tit paket. alacağınız para 60 bin civarı olur. isterseniz mahkemeye verin yada suç duyurusunda bulunun. her türlü kaybettiğiniz gibi mahkeme masraflarınıda ödersiniz. Böyle acı durumlara düşmemek için (kaskonuz şu anda aracınızın özelliklerini tam karşılamıyorsa acentaya gidip poliçeyi düzelttirin derim.)

1- Öncelikle ruhsatta ne yazıyorsa (focus titanyum x paket wyz donanım gibi) tam olarak yazdırın. Ama sistemde böyle bir araç tanımı yok derlerse merkezlerini arattırıp aracınızın paketini modelini vs. sistemde oluşturtun ve daha sonra poliçenizi tanımlanan yeni araçtan yaptırın. bu kısım çok önemli sakın atlamayın.

2- sonradan eklenen lpg, teyp, deri koltuk vs muhakkak poliçeye eklensin.

3- primi düşürmek için ihtiyari mali sorumluluk klozunu az yazıyorlar. bu oyuna gelmeyin 50-60 binden aşağı yazdırmayın. mazallah mercedese çarparsanız trafik sigortası+kasko+ aracıda üstüne verseniz karşı hasarı karşılayamazsınız.

4- bir miktarda maddi manevi tazminatlar için kloz ekletin.

Bunları ekledik prim uçtu. primi düşürmek için ne yapılabilir:

örneğin aracınız 2004 model megane 1,6 otantik. sistemde fiyat tanımı 22.000-28.000 tl arasındadır. acenta abi hemen 28.000den yapalım fazla para alırsın der. kanmayın. kazadan sonra firma fiyat araştırması yapar. ortalar çarpar böler 22.500 tl piyasa fiyatını bulur. aldığın para 22,500 ödediğin pirim 28.000 tlden olur. onun için aracın piyasa fiyatını dikkate alıp 1-2 binlira fazla yazdırın. yani 24.000 gibi. eğer lpg+cdchanger gibi şeylerde var ise hem bunları yazdırın hemde fiyatını ekletin. 24+1+1=26.000 tl gibi.

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.