Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Astra J 1.6 Edition Vs Focus Y.style 1.0 Ecoboost

Ahmet A.

Önerilen Mesajlar

Kafamı çok kurcaladığı için miinik bir analiz yaptım.

Tabiki astra baz donanımla Style bir olamaz ama kafamda bu ikisi vardı hep niyeyse...

82168059.jpg

Astra J Editon 1.6 Atmosferik: 38.000 TL

Focus Style 1.0 Ecoboost :46.000-47.000 TL

Benzin Fiyatı, 4.50TL baz alınarak;

100km’de ort: Astra 9lt /// Focus 7lt = 40.5TL /// 31.5

Yılda 10.000km olduğunu varsayarsak….

4050TL – 3150 TL = Yılda 900 TL yaklaşık olarak yıllık tasarruf…

5 Yılda 4500 TL Tasarruf… (Elbetteki benzin fiyatları değişecektir dönemsel olarak)

Kaldı geriye 3.500 TL Onuda zaten donanımlara, ikinci elde değerine vs'yi sayarsak ilk başta araca 8.000-9.000 fazla vermek pekte mantıksız değil....

+Yedek parça, servis ücretleri vs.’de Ford Focus önde…

+Yeni motoruyla Ford Focus yine önde...

+Sürüş keyfi, yol tutuşa falan girmiyorum bilen biliyor....

+Beğendiğin otomobile binmek zaten paha biçilemez... :yeah:

(Bide bayii adam gibi olsa :sopalık: )

Ahmet A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir dönüş mü seziyorum :)

Burada tek düşünülmesi gereken 1.0 motorun nasıl algılanacagi ve piyasa durumu. Henüz bu belli değil. Motor çok başarılı bulunsa da ülkemiz piyasanın mantığı maalesef farklı çalışıyor. İlk alanlar bu riskide üzerlerine alacaklar. Eğer ikinci el degeri önemliyse LPG durumu da belirsiz olan turbo motor dezavantajı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 ay önce altığım fiyatlar bunlar.HB - Beyaz

Trdx 43.800

Style 45.800

Burdan aldığım fiyat 46.000di... Yarın tekrar Mardini arayacam... Araç gelince arayacaktılar güya dönmediler daha....

Ahmet A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burdan aldığım fiyat 46.000di... Yarın tekrar Mardini arayacam... Araç gelince arayacaktılar güya dönmediler daha....

Focus Style 1.0 Ecoboost :47.000-48.000 TL

yazdığın için dedim bende... :yeah:

Benzinli araca bomba takmayı ve milletin ne düşündüğüne bakarsak.. işimiz var.. tır tır sesinden başka bişey alamayız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir dönüş mü seziyorum :)

Burada tek düşünülmesi gereken 1.0 motorun nasıl algılanacagi ve piyasa durumu. Henüz bu belli değil. Motor çok başarılı bulunsa da ülkemiz piyasanın mantığı maalesef farklı çalışıyor. İlk alanlar bu riskide üzerlerine alacaklar. Eğer ikinci el degeri önemliyse LPG durumu da belirsiz olan turbo motor dezavantajı.

Dönülş mü??? Ben gitmedimki hiç siz yolluyordunuz az daha, Yakup'ta olmasa varya arkamızdan çeken yok :D

Abi aslında ikinci elini pek önemsemiyorum, Allah kaza bela vermezse (Yada bol para vermezse :kıhkıh: ) kullanırım aracı....

Motor hacmi için eşim bile 1.0 şehirdışında nasıl olur ki diyor ^_^ İnsanlarda var öyle bir algı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dönülş mü??? Ben gitmedimki hiç siz yolluyordunuz az daha, Yakup'ta olmasa varya arkamızdan çeken yok :D

Abi aslında ikinci elini pek önemsemiyorum, Allah kaza bela vermezse (Yada bol para vermezse :kıhkıh: ) kullanırım aracı....

Motor hacmi için eşim bile 1.0 şehirdışında nasıl olur ki diyor ^_^ İnsanlarda var öyle bir algı...

Marifet ürettiği güçte hacim dediğin şey nedir de :D silindir derseniz ayrı derim ama onu da meslektaşlar güzel ayarlamış.. gibi gözüküyor şuan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Marifet ürettiği güçte hacim dediğin şey nedir de :D silindir derseniz ayrı derim ama onu da meslektaşlar güzel ayarlamış.. gibi gözüküyor şuan

Aynısını söyledim akşamüstü....

"El-cevap: Ecoboost 1.0.... o kadar güç....Tamam ama bana mantıksız geliyor " diyor :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 1.0 her türlü gideri var.

Sırf 1.0 litre bir motorun neler yapacağını insanlara göstermek için bile alınır yani o araba. O kadar diyim, ben hiç kullanmadım ama resmen mübtelası oldum 1.0 ın.

Üstüne bir de vergi avantajını da ekleyin derim, madem bütün maliyetler göz önünde bulundurulacaksa. Yıllık ortalama 280 tl kazancınız olacak sadece vergiden. Çok büyük bir meblağ değil ama. Neyse işte artık.

Astra ise tasarım olarak gerçekten hoş. Fakat Focus ve almayı düşündüğünüz 1.0 motor hem daha teknolojik, hem daha yeni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 bin lira az para değil.

astra çok makul bir seçenek.

1.0Tnin 7 yaktığı yerde 1.6 astra nın 9 yakacağına inanmıyorum en fazla %10bilemedin %15 avantajlı olur 1.0T .

Ayağımı yerden kessin işe getirsin götürsün ama sıfır olsun başım ağrımasın diye alınıyorsa astra alınır.

İşin içinde keyif faktörü şu bu giriyorsa hepsi eksik kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.