Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ve Sonunda Galaxy Note 2

Önerilen Mesajlar

Bu akşam itibaren tanıtılan ve donanımı kesinleşen Galaxy note 2 karşınızda.

http://www.androidtu...y-note-2-n7100/

http://www.donanimha...-yayinlandi.htm

Duyduğum bir habere göre htc aynı ekran boyutlarına sahip yeni bir ürün çıkarmaya hazırlanıyormuş.Zaten cep telefonu piyasasında önde olan ve yarışan iki marka kaldı biri htc biri samsung :)

Şahsi fikrim donanım olarak s3 ten pek bir fazlası yok ondaki işlemciye vermişler overclock u 1.6 ya çıkarmışlar.Grafik işlemci hala mali400.

Ram olarak 1 gb zaten yetiyordu ama 2 gb ta fena olmamış.Kamera o olarak yine s3 ile aynı.

Fakat az önceki araştırmam sonucunda çok sevindiğim bir geliştirmeye gidilmiş.Sonunda pentile dizliminden vazgeçip rgb dizilimine dönülmüş.

3100 lük pil ile pil ömrünü baya bir uzatmıştır gibime geliyor.(kullanıp görücez)

Yani işin özeti s3 ün ekranı büyümüş ve modifiye edilmiş hali.Tabiki s3 ün ekranı dışında :)

Tabiki bunların dışında 5.5 lik ekranı s pen i jelly bean güncellemesi note 2 yi cazip kılan diğer özellikleri.

Ekran değiştiği için note 2 ye geçebilirim gibime geliyor :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beklenen işlemci ve grafik işlemcisi gelmedi sanırım. S3'ün üzerine çıkacak deniyordu ama çok yakın olmuş.

Beklenen işlemci exynos 5 çıktı ve tanıtıldı fakat yoğun enerji ihtiyacı ve çabuk şarj bitirmesi sebebiyle şu an kullanılmıyor.Pil gelişimini hallettiklerinde ancak çıkartırlar.Sanırım galaxy 4 ve note 3 te anca piyasaya çıkar :) ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beklenen işlemci exynos 5 çıktı ve tanıtıldı fakat yoğun enerji ihtiyacı ve çabuk şarj bitirmesi sebebiyle şu an kullanılmıyor.Pil gelişimini hallettiklerinde ancak çıkartırlar.Sanırım galaxy 4 ve note 3 te anca piyasaya çıkar :)

Çok sık cihaz çıkartmamak lazım. S3'e ekran hariç bir fark getirmiyor. Eski note üzerine kullanıcı için ahım şahım bir şey getiriyor mu? Yani eski note verilip bu alınır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok sık cihaz çıkartmamak lazım. S3'e ekran hariç bir fark getirmiyor. Eski note üzerine kullanıcı için ahım şahım bir şey getiriyor mu? Yani eski note verilip bu alınır mı?

İyiki s3 almayıp beklemişim yoksa bir ekran için yeni telefon alınmazdı.Dediğim gibi s3 ün hormonlu hali olmuş bu :)

S2 den note 2 ye geçmek mantıklı fakat dediğin gibi note 1 den 2 ye geçilirmi bilemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

madara olmaya devam

Madaralık bir durum yok abartma.Sadece beklentiler ibraz daha yüksekti ki yıllar önce youtube da iphone 5 diye paylaşılan videoların hepsi sahte çıktı sen de biliyorsun.En azından samsung iphone gibi yapmadığı şeyleri yapmış gibi insanları kandırmıyor.

Bu telefon s3 ün üst modeli nasıl s2 ile note arasında çok fazla bir fark yok aynı durum note 2 ve s3 te de geçerli.Bence ekranın düzeltilmesi ve rgb dizilimine dönülmesi vede bataryanın 3100 e çıkarılması oldukça yeterli bir gelişme.

Gönül isterdiki exnyos 5 ve 13 megapiksel lik kamera fakat note 2 ile s3 arasında öyle birk fark olmıycağını ben tahmin ediyordum.İleriye dönük yatırımlar bunlar.O özellikler s4 ve note 3 ün özellikleri olacak.

Sen iphone 5 i bekle ama çok büyük bir fark bekleme üzülürsün benden demesi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu telefon benim için çok büyük. 4,5 ötesi büyük olmaya başlıyor. One x 4,7 maksimum bence. Ben iPhone5'i bekliyorum. Ne çıkacak merak ediyorum doğrusu. Tasarım ve özellik olarak üzerine ne koydular merak ediyorum. İos özellikle androidin geldiği noktada gözüme malesef kötü gözüküyor. Fakat telefonumu kardeşime vereceğim sanırım. Aynısı olmasın diye iphone5 bakabilirim. Yada one x veya one s. Taksitle satıldığı için Turkcell'de ip4s almaya gitmiştik, kıyamadım doğrusu telefonumu vermeye. İki yıl hayatta tahammül edemem. İphone kasası 4.3 olsa, üzerine android jelly bean sense arayüzü gelse. Kesin alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İphone kasası 4.3 olsa, üzerine android jelly bean sense arayüzü gelse. Kesin alırdım.
Bu dediğin gerçeklerşirse iphone cular intihar eder aman diyim bunu dememiş ol :)

Boyut olarak sana hakveriyorum fakat bir insan benim gibi sabahtan akşama kadar oturarak çalışıyorsa ve kendi aracıda var ise(taşıma bakımından) ekranın büyüklüğünün taşıma dezavantajının kullanım olarak avantaja dönüşeceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu forumda beğen tuşu varda neden beğenme tuşu yok şahsen basasım var şuan sana bi tane :kıhkıh:

İphone cular için galaxy serisi hep hayal kırıklığı çünki hep daha iyisini görüyorlar ve kendi telefonları ile hep hayal kırıklığı yaşıyorlar :) :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.