Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Servis Sorunu

Önerilen Mesajlar

baran abi motora hava üfleyen turbo hani :D motor pervanenin butun dümenlerini yemiş o yüzden gözükmüo bilgisayara bağlandığında araba :fikir: atmosfer basmıyor iddia ediyorum ya şamandrayla çözülecek iş değil hadi yakıt pompası desen bi nebzede şamandra ile ne alaka

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonucu buradan paylaşacağım :)

Aynı kasadan benimde vardı uzun yola çıktığımda şu kronik sorun olan plastik turbo hortumu delinmişti ve araç gaz yemiyordu resmen belki fikir olur diye yazıyorum araç tamamen çekişten düşüyor ve gaza bastığınızda motor sesi var ama ivmelenme yok son olarak aşırı derecede duman atıyordu öyleki arka bagaj kapağı ve çamurluk simsiyah olmuştu dumandan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı kasadan benimde vardı uzun yola çıktığımda şu kronik sorun olan plastik turbo hortumu delinmişti ve araç gaz yemiyordu resmen belki fikir olur diye yazıyorum araç tamamen çekişten düşüyor ve gaza bastığınızda motor sesi var ama ivmelenme yok son olarak aşırı derecede duman atıyordu öyleki arka bagaj kapağı ve çamurluk simsiyah olmuştu dumandan.

Araç Focus I Ghia 1.6 2005, Turbo felan yokki.

Dediğiniz araç tdci focus II 2005 sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç Focus I Ghia 1.6 2005, Turbo felan yokki.

Dediğiniz araç tdci focus II 2005 sanırım

Pardon o kadar dikkat etmemişim arkadaşın turbo bitmiş yazısını görünce dizel sandım aracı başıma gelen talihsizlik aklıma geldi paylaşmak istedim fikir açısından :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işin makarası bir yana yakıt pompasını değiştirince durum değişmiyorsa gaz potansı diğer adı ile (hava akış metresi) sıkıntı çıkarıyor olabilir motorun emdiği havanın debisini beyne arızalı gönderiyor motor kendini 3000 devirde max. devire ulaşmış gibi görüp gaz kesiyor arabanızın sıkıntısı olaki gazpotansı değil ise aracınızın ciddi bir enjeksyon revizyonuna gitmesi sözkonusudur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eger dediginiz gibiyse 300-400 klm. gittikten sonra çekişten düşüyor kontagı açıp kapıyıca düzeliyorsa samandıra arızası gibi gözüküyor teşhis dogru gibi gözüküyor

birde yakıt azken aracınızı kullanmayın yakıtta samandırayı etkiliyor olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar servise götürdüm bilgisayara bağladı her yerini inceledi bir şey bulamadım bir sorun görünmüyor dedi bana. Ee nolacak bizim şamandıra işi dedim. Hocam bu işler böyle sorunu bulana kadar para harcarsın dedi usta. Böyle bir mantık olabilir mi. Servise hiç güvenim kalmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar servise götürdüm bilgisayara bağladı her yerini inceledi bir şey bulamadım bir sorun görünmüyor dedi bana. Ee nolacak bizim şamandıra işi dedim. Hocam bu işler böyle sorunu bulana kadar para harcarsın dedi usta. Böyle bir mantık olabilir mi. Servise hiç güvenim kalmadı.

Fazla açık sözlü davrandı diye düşünebilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.