Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Servis Sorunu

Önerilen Mesajlar

Merhaba

Aracım Focus I Ghia 1.6 2005 (Eski Kasa). Geçen hafta arabamı uzun yolda çekişten düşme sorunu ile servise götürdüm. Arabam 400-500 km sonra yokuş aşağı dahi olsa 100km hızı geçmiyor. 4. viteste devri zorlayarak 100 km çıkıyorum yalnız 5. vitese attığım zaman hızda hiç artma olmuyor. Bu şikayetle servise gittim depo şamandıramın değişmesi gerektiğini söylediler. Her neyse 1000tl'ye değiştirdik. Yalnız dün uzun yola çıktım ve aynı sorunumun devam ettiğini gördüm. Yani 1000 tl boşuna ödedim servise. Ne yapmam lazım şimdi bir öneriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Debriyaj balatası olabilir mi acaba.

Ama o şamandırayı değiştirelim diyen ustaya selamlarımı iletirseniz sevinirim. Ayrıca eski şamandıranızı size teslim etmişlerse o şamandırayı da o ustaya hediye edin bir zahmet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Degisim sonrası test etmediniz mi?

1 hafta sonra uzun yola çıktım o zaman denedim. bilgisayarda bir sorun çıkmadı ama iki farklı şehirde ford servisine götürdüm ikisi ce şamandıra dedi ben de değiştirdim ama sonuç bu. Çok pişman oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 hafta sonra uzun yola çıktım o zaman denedim. bilgisayarda bir sorun çıkmadı ama iki farklı şehirde ford servisine götürdüm ikisi ce şamandıra dedi ben de değiştirdim ama sonuç bu. Çok pişman oldum.

Ben hala anlamadım, bir parça değişirse nasıl arıza tespit'i yapılıyorsa o şekil olmuş mu diye hız denemesi yapılır..

Tabiki yapacağınız şey aynı yere bize söylediğiniz gibi meramınızı iletmek olacaktır..

Özel servis ise bir yere şikayet itiraz gibi birşey zor..Dediğim gibi hemen kontrol etmelisiniz bu tür şeyleri çünkü arızanın ne olduğu belli.Kontrol edilebilirliği için şart gerekmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hala anlamadım, bir parça değişirse nasıl arıza tespit'i yapılıyorsa o şekil olmuş mu diye hız denemesi yapılır..

Tabiki yapacağınız şey aynı yere bize söylediğiniz gibi meramınızı iletmek olacaktır..

Özel servis ise bir yere şikayet itiraz gibi birşey zor..Dediğim gibi hemen kontrol etmelisiniz bu tür şeyleri çünkü arızanın ne olduğu belli.Kontrol edilebilirliği için şart gerekmiyor.

Hocam zaten birkaç gün sonra uzun yola çıkacağım için yaptırdım arabayı. 300-400km yol gittikten sonra oluyor sorun onun için de deneme imkanım olmadı. Açıkçası servise güvendim. Ford yetkili servisine yaptırdım. Bana nasıl bir çözüm bulabilirler? Eski şamandıramı takıp paramı ödemezler galiba. Nasıl bir çözüm olur onu da bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam zaten birkaç gün sonra uzun yola çıkacağım için yaptırdım arabayı. 300-400km yol gittikten sonra oluyor sorun onun için de deneme imkanım olmadı. Açıkçası servise güvendim. Ford yetkili servisine yaptırdım. Bana nasıl bir çözüm bulabilirler? Eski şamandıramı takıp paramı ödemezler galiba. Nasıl bir çözüm olur onu da bilmiyorum.

Yetkili ise hallederler, aynen geri gidin ve ifade edin.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.