Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Film Fragmanları...

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Ben izledim filmi çok beğendim gururlandım tekrar. Annem şehitler için fatiha okudu film çıkışı :)

Ben izledim filmi çok beğendim gururlandım tekrar. Annem şehitler için fatiha okudu film çıkışı :)

sabri biraz gülelim gitte karikatürünü gÖr...sen bırak şimdi filmi..sen kendin film gibisin zaten.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tarihin 3 ölçek hamaset, 2 ölçek gösteriş, birer ölçek din ve kanla harmanlanarak eğlencelik bir seyirlik haline getirildiği bu göstermelik yapıtın tam da Arap Baharında Türkiye'ye biçilen rolleri anlamaya ve kabullenmeye çalıştığımız dönemde Neo-Osmanlı sevdalara bir afrodizyak olarak sunulması tesadüf mü?

(baştan okuyunca ne dediğimi ben de tam anlamadım ama galiba pek beğenmemişim...) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende seyretmedim henüz ama sanırım fragmanlarından anladığım kadarıyla...şimdiye kadar yapılmış tarihi filmlerden bazı önemli trüklerin bu filmin aralarına serpiştirilmiş olduğu,türkiye ve türk sineması için güzel bir gelişim olduğu...en azından demekki yapılabiliniyormuş mantıgının yerleştirilmesi ve yeni sinemacılar ufuk acması güzel bir gelişme...

Benim kişisel fikrim...ise...rutkay aziz...haluk bilginer gibi benim için dünya liginde star olarak gördüğüm iki insan gibi değerli insanların yeraldığı..tabiki para işi bu türkiyede kimse sinemaya para yatırmak istemiyor..yatıranlarda gişe hasılatı belirli yapımlara yöneliyorlar..canakkale savasının er ryanı kurtarmak filminden önemli olduğunu,,,nice tarihsel dökümanın ve yörenin hala canlı tanıklık ettiği bu ülkede böylesine güzel bir vatanın en azından yeni nesile nerelerden nasıl durumlardan geldiğimizi anlatması için büyük prodiksiyonlarla çekilebileceğini düşünüyorum...

bence bizim nesilin tarihi filmlerden nefret etmesinin tek nedeni,o dönemki tarih kitaplarında her savaşın nefret ettirilerek ögretilmeye çalışılmasıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tarihin 3 ölçek hamaset, 2 ölçek gösteriş, birer ölçek din ve kanla harmanlanarak eğlencelik bir seyirlik haline getirildiği bu göstermelik yapıtın tam da Arap Baharında Türkiye'ye biçilen rolleri anlamaya ve kabullenmeye çalıştığımız dönemde Neo-Osmanlı sevdalara bir afrodizyak olarak sunulması tesadüf mü?

(baştan okuyunca ne dediğimi ben de tam anlamadım ama galiba pek beğenmemişim...) :)

Bence tesadüf değil, ama benzer yapımlar için biraz çekimserdik bugüne kadar, bardağın dolu kısmı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

efsane üçlemenin başlangıcı..ama..matt dimon yok..bakalım..aynı etkiyi gösterecekmi....jason bourne...

http://www.youtube.com/watch?v=HVPpc4pk6RE

The Bourne Legacy, serinin asıl kitapları olan 3lemenin yazarı olan Robert Ludlum'un ölümünden sonra, tamamen pazar kaygısı sebebiyle sipariş üzerine Eric Van Lustbader'e yazdırılan bir kitap, ve o kitabın film uyarlamasıdır. İlk 3 kitabı okudum, bunda yarısına gelmeden bıraktım. o kadar kötü ki anlatamam. saçmalanmış resmen. ama filmi aynı derecede kötü olmayabilir, zira hollywood yapımcıları verirler bol aksiyonu, verirler kaçmalı kovalamalı sahneleri, belki izlenebilir hale gelebilir. fragman fena birşeye benzemiyor gibi. ama matt damon olmadan ne kadar jason bourne filmi olur o da ayrı mesele...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fetih 1453den bir rekor daha

17 milyon dolar bütçeli film, vizyona girdikten sonra ilk 5 günde 84 gazete sayfası kadar yer kapladı.

5 günlük haberin sütunsantim hesabıyla reklam eşdeğeri 5 milyon liranın üzerinde oldu

2xsxc.jpg

Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli filmi olarak görücüye çıkan 'Fetih 1453', medyanın gündemine oturdu. 16 Şubat'ta saat 14.53'te tüm Türkiye'de aynı anda gösterime giren ve ilk 3 gününde kapalı gişe oynayan filmden çıkan izleyicilerin olumlu olumsuz görüşleri, polemik yaratacak yorumları tüm gazetelerde manşetlerde yerini buldu.

84 GAZETE SAYFASI KADAR

Ajans Press'in verdiği verilere göre, 'Fetih 1453' vizyona girdikten sonra ilk 5 günde, yazılı basında 257 habere konu oldu, 42 köşe yazısında yer aldı. çıkan haberler yan yana konulduğunda 84 gazete sayfası kadar yer kapladı. 5 günlük haberin reklam eşdeğeri ise 5 milyon TL'nin üzerinde oldu. Yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy'un yaptığı filmin, televizyonlarda 5 günde çıkan haber adedi ise 294 olurken, internet üzerinden yayın yapan haber portallarında filmle ilgili 5 günde toplam 671 yeni haber girişi yapıldı.

850 KOPYA İLE KAPALI GİŞE

16 Şubat günü 14.53 seansıyla vizyona giren film, ilk dört günde 1 milyon 400 bin 253 kişi tarafından izlendi. 850 kopyayla tüm Türkiye'ye dağıtılan film, tüm şehirlerde kapalı gişe izleniyor.

Dün akşam filme gidebildim nihayet :kızgın:

Filme gerçekten çok büyük bir ilgi var. çevre sinemalarda yer bulamadım gece 12 seansları ble doluydu. ümraniye AFM sinemasında yer bulabildim. Film hemen hemen tüm sinemalarda aynı anda 2-3 salonde gösteriliyor ve bu film harici başka filme giden yok diyebilirim müthiş bir ilgi var gerçekten filme.

Film nasıl olmuş sorusuna gelince. Film bence yapılan reklamı ve gösterilen ilgiyi hakediyor. 2.5 saat değil 25 saat olsun izlerim.

Görsel efektler oldukça iyi gerçekten farksız gibi. Filmde tevfik abinin paylaştığı eleştri yazısında değinilen benzetme konuları hemen hemen doğru. Ancak bence bu kötü bişey değil. Bence sayın Yılmaz özdilin tuttuğu cephenin amacına hizmet etmediği için filmi bu şekilde acımasızca eleştiriyor. Eleştirye aldırmayın gidin izleyin.

çok derin ve yüksek tarih bilgim olmamakla birlikte. Benim bildiğim kadarıyla Filmin konuları gerçek olan olaylara göre işlenmiş. Ben kendi tarih bilgim çerçevesinde gözüme batan bişey yakalayamadım. Ama birkez daha gideceğim filme.

Filmde malkoçoğlu vari sahnelerde var. çok aşırı abartılmamış tabi Cüney arkın filmlerindeki gibi. Ve o kişi malkoçoğlu gibi ön planda değil baş rol oyuncusu olsada. Malum kişinin kahramanlık hikayelerini kitaplardan zaten okuyorduk.

Film etkileyiciydi. Savaş sahneleri başlayana kadar biraz sıkıcı gelebilir. Ama ilk top patladıktan sonra 4 gözle izlenmeye başlıyor. özellikle Şahi topunun İlk patlayış sahnesi çok etkileyici. Güzel vurgulamışlar o sahneyi.

Filmde beğendiğim bir diğer nokta ise. Bir milleti yüceltim öbür milleti mıymıntı yapmamışlar. Bizans imparatorluğunun tüm gücüyle nasıl direndiğini. Ve İstanbulun nasıl zorluklarla kararla ve inançla fethedildiğini atlamamışlar.

özetle eleştride yazıldığı gibi benzetmeler filmde var ancak bu film bir malkoçoğlu filmi değil. Sonunu biliyor olmasanız aa bizans kazanacak heralde diye düşünebilirsiniz.

Şahsım adına ben beğendim. Nişalımda beğendi. Giden tüm arkadaşlarımda beğendi. Filmin son dakikalarında tüm sinema salonunun ağlamaklı ve çoğunun gözlerinin yaşlı olduğunu düşünürsek (ben dahil). Bence bu film oldukça çok beğenildi.

Bence Herkez bu filmi izlemeli. Eleştrilere aldanmayın İlk boş vaktinizde mutlaka gidin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Filmi 3 gün önce izledim. Filme film olarak yorum yaparsam başarılı yönleri çok. Ancak eğer beni gibi Fatih'e hayransanız ve topkapıda ona ait kıyafetler olsun takılar olsun görüp büyülenmişseniz, filmdeki karakter sizi çok tatmin etmeyecektir. Filmdeki fatih son derece cılız kalıyor bedenen. Bide filmi izlerken özellikle ilk yarıda ve savaştan koptukları anlarda "yahu bu fatih hastalıklımıdır nedir. Adam 4 yaşındaki çocuk gibi sürekli isanbulu alacam da alacam diyor :kızgın:" diye geçti içimden. Filmin final sahnesi ise çok saçma geldi çünkü kendi çocuğuna bile öyle yüzü gülerek sarılamayan içi acıyarak sarılan adam, düşmanın çocuğuna istese bile öyle sarılamaz, , kanımca son sahnede bizans halkı tarafından şamar oğlanı gibi görünmüş, halkın gözündek heybetini kaybetmiştir... Sonuç olarak şmdiye kadar ki en iyi tarih filmiydi ama keşke fatih biraz daha baskın olsaydı ve ulubatlı nikahsız o haltları yemeseydi :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Filmi 3 gün önce izledim. Filme film olarak yorum yaparsam başarılı yönleri çok. Ancak eğer beni gibi Fatih'e hayransanız ve topkapıda ona ait kıyafetler olsun takılar olsun görüp büyülenmişseniz, filmdeki karakter sizi çok tatmin etmeyecektir. Filmdeki fatih son derece cılız kalıyor bedenen. Bide filmi izlerken özellikle ilk yarıda ve savaştan koptukları anlarda "yahu bu fatih hastalıklımıdır nedir. Adam 4 yaşındaki çocuk gibi sürekli isanbulu alacam da alacam diyor :kızgın:" diye geçti içimden. Filmin final sahnesi ise çok saçma geldi çünkü kendi çocuğuna bile öyle yüzü gülerek sarılamayan içi acıyarak sarılan adam, düşmanın çocuğuna istese bile öyle sarılamaz, , kanımca son sahnede bizans halkı tarafından şamar oğlanı gibi görünmüş, halkın gözündek heybetini kaybetmiştir... Sonuç olarak şmdiye kadar ki en iyi tarih filmiydi ama keşke fatih biraz daha baskın olsaydı ve ulubatlı nikahsız o haltları yemeseydi :yeah:

Haklısın aslında Fatih Sultan Mehmet dediğimiz zaman bizim gözümüzde çok büyük son derece kıymetli koskoca bir osmanlı padişahı geliyor. Beklenti doğrultusunda karakter bekleneni veremiyor ancak O zamanı düşünüp Fatih sultan mehmetin çok genç olduğunu varsayarsak filmdeki karakter aslında o kadarda itici değil. Bana ulubatlı hasan karakteri yerini bulmamış gibi geldi. Tamam yiğit ve yakışıklı olabilir ama heybetli pala bıyıklı kodumu 2.80 uzatır denilen bir karakter daha uygun olurdu sankim.

Yakışır yiğidime yesin elmayı yesin :) çok görme :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.