Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima Açık Kalkış Ve Hızlanma Hakkında

Ayhan Karadağ

Soru

arkadaşlar malum yaz sıcakları başladı artık klima hayatımızın bir parçası oldu .

Benim sorunum klima açık iken arabanın kalkışlarda çok zorlanıyor olması hani klimanın verdiği bir güç kaybı mutlakaki vardır ama benim araba sanki normalin üzerinde zorlanıyor gibi araba belirli sürate gelene kadar bu zorlanmayı çok belli ediyor acaba klimada bir sorun olabilir mi ?

TEŞEKKÜRLER

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Son 1 haftadır klimam hiç kapanmıyor; ort. tüketimim 5L nin altına düştü.

Rolantide 0.4lt/saat ortalama tüketim varken klima açılınca 0.8lt/saat tüketimi yükseliyor. AC açmadan sadece havalandırma açılsa 0.5-0.6lt/saat civarı oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Auto mode özelliği olanlar kapatır.

otomatk klima veya elektronik klima olmasına gerek yok.2004 Ford connectte bile kapatıyorrdu. 89 model e34 bmw de bile vardı.

Klima yüksek devirde alt devirlere göre daha az yakıt harcıyordur bence doğrumuyum ?

Klima belirli bir devirden sonra devreden çıkar kendini korumak için.Tam olarak kaç devirde bilmiyorum.Ama rölantidense 2000 devirde çok daha iyi doğutma yapıyor.Rölanti devrinde klimayı açtığımızda rölanti 0,1 saniye kadar düşüyor ama hemen araç kendiliğinden gaz verip rölantiyi sabitleyip tüketimi artıyor.yüksek devire çıktıkca klimanın kompresörünün yaptığı baskı artıyor motora.Sonuçta daha fazla sıkıştırıyor gazı öyle düşünmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu, connect veya 89 model Bmw degil iste sorun o

İşte gaz pedal belirli bir konumdan daha fazla basıldığında klimayı kapar. ecuya giden pedal konum kaptörü belirli bir konumdan sonra klimayı kapattırır.Bu kapatma olayı klimanın auto konumunda olmasından veya elektronik klima olmasından dolayı değil sıradan klimalarda da aynı özellik var.2004 ford connect ve 89 e34 520i de de kapatıyordu örneğini düz sistem klima olduklarından belirttim..Daha eski araçlardakini bilmiyorum..

2011 porsche cayenne 3.0 tdi da klima açıldığında da aynı şekilde bizdeki araçlar gibi bir anlık rölanti düşüyor.Ve aracın sesi değişiyor.Dip gazda kapatıyor klimayı.Tabi dip gaza ihtiyaçta yok pek :D

2007 model fiat doblo 1.3 multijet te 5 beygir civarı güç yiyormuş.Satış temsilcisi öyle demişti.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.