Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

S.a bende sesin oradan geldiğini düşünmüştüm serviste çift taraflı bant, sünger falan denediler ancak ses kesilmedi daha sonra parça deşimine gidildi yine ses kesilmedi.Sonra sesin ön gögüsten camın altından hava üfleyen kısımdan geldiğini buldum.Elimle camın altına bastırdığımda ses gelmiyor.yolcu tarafının tam karşısı ama sıkıldım bu sorundan daha sonra gidipgöstermedim.

Aynı yerden benimde tırıltı geliyor,sanki motorlu bişli çalışıyormuş gibi....Elimle bastırınca geçiyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu gün güneşliği açtım araba rolentide çalışıyo.tırrrr diye bi ses.güneşlikteki makyaj aynasının kapağı bir ses yapıyo inanamazsınız.elimi değdiriyorum hemen kesiliyo.

bunlar çook basit şeyler ama dediğim gibi tespit etmek çok zor ve sesler hep aynı yerlerden geliyo.

herkes ses yapan kısımları ayrıntılı bir şekilde yazsın bence.

tıkırtı havuzu oluşturalım forumda arkadaşlar:)

birol kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu gün güneşliği açtım araba rolentide çalışıyo.tırrrr diye bi ses.güneşlikteki makyaj aynasının kapağı bir ses yapıyo inanamazsınız.elimi değdiriyorum hemen kesiliyo.

bunlar çook basit şeyler ama dediğim gibi tespit etmek çok zor ve sesler hep aynı yerlerden geliyo.

Orada bunu engellemek için yumuşak sünger oluyor, düşmüştür.Çözümü basit

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı yerden benimde tırıltı geliyor,sanki motorlu bişli çalışıyormuş gibi....Elimle bastırınca geçiyor....

Geçen hafta bakıma gittim arabayı bıraktım 4-5 saat sonra geldim ses sorununuda söylemiştim sorunu giderdik dediler çok sevindim arabaya bindim ses aynen geliyor yine. Üstüne 30 km gezmişler. Proğram atmışlar bide araç stop etmeye başladı iyice canım sıkıldı buğün tekrar ayar falan yaptılar stop etme olayını giderdiler. Ama sesten kurtuluş yok:(
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet çok basit şeyler ama can sıkıyor, yoksa dediğin gibi 4\4 lük araba, geçen gün şehir içinde giderken motordan bir ses geldi anlatamam durdum hemen baktım, vantilatörün orada 40 cm civarında bi sünger , nedir ne değildir diye servise gittim ön panjurun iç tarafında izolasyon amaçlı koyulmuş bi parçaymış. ustanın iyisi parça arttıranmış ya , usta fazlalık at gitsin dedi ,,:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet çok basit şeyler ama can sıkıyor, yoksa dediğin gibi 4\4 lük araba, geçen gün şehir içinde giderken motordan bir ses geldi anlatamam durdum hemen baktım, vantilatörün orada 40 cm civarında bi sünger , nedir ne değildir diye servise gittim ön panjurun iç tarafında izolasyon amaçlı koyulmuş bi parçaymış. ustanın iyisi parça arttıranmış ya , usta fazlalık at gitsin dedi ,, :)

sanada nasıl bir usta denk gelmişse kardeş adam ford düşmanı sanki maaşımı az veriliyor ne?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben de perşembeye randevu aldım.otokoç aracılığla servis bana döndü.sebep sırf bu tıkırtı sesleri.

1-sol arka kapıdan 2-sağ arkadan 3-ön takımdan 4-tam anlayamadım ama gögüs yada sensörlerin olduğu yerden

diğer sorunlar

1-start a bastığımda marş tık diyo kalıyo(ara sıra)2-rampada kalkış 115 lik bi arabaya göre çok sıkıntılı memlekette balatadan öyle koku geldiki dedim yaktık..neyseki sorun yok..

uzun sözün kısası jetta almadığıma bin pişmanım.resmen donanıma aldanmışımmm.

arabamı çok seviyorum ama ford dan felaket soğudum:((((

Sorunları çoğu bendeki sorunların aynısı diyebilirim,ben servisle irtibattayım bi çözüme ulaşabilirsem yazarım bu başlığa,sizin problemlerinizden servisin giderdiği olursa,paylaşırsanız iyi olur böylece daha kolay çözüme ulaşırız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sanada nasıl bir usta denk gelmişse kardeş adam ford düşmanı sanki maaşımı az veriliyor ne?

maaş olayını bilemem de başıma gelen bu, o süger vantilatöre sürterek ses yapmıştı , ya vantilatör için at gitsin fazlalık deseydi, iyi yönden bakmak lazım :) :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

maaş olayını bilemem de başıma gelen bu, o süger vantilatöre sürterek ses yapmıştı , ya vantilatör için at gitsin fazlalık deseydi, iyi yönden bakmak lazım :) :)

Bahsettiğin süngeri ben ilk gördüğümde bir yerden çıkmış zannedip yol üstündeki fort servisine uğradım...ustanın dediği nakil aşamasında konulan birşeymiş normalde alınması gerekiyormuş...yani yine teslim aşamasında yapılmayanlardan....neyse.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bahsettiğin süngeri ben ilk gördüğümde bir yerden çıkmış zannedip yol üstündeki fort servisine uğradım...ustanın dediği nakil aşamasında konulan birşeymiş normalde alınması gerekiyormuş...yani yine teslim aşamasında yapılmayanlardan....neyse.....

o zaman bizim usta doğru söylemiş az daha hakkını yiyecektik adamın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bir kalesi 10 muhteşem kurtarış yapar ama 1 tane gol yer yerden yere vurular, atılgan şimdiye kadar güzel kurtarışlar yaptı ama benım ses olayı çözülmezse golu yiyecek sanırım

Golü yediğinde birlikte olup telafi etmediğin sürece takım olamıyorsun zaten :P:zha: kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorunları çoğu bendeki sorunların aynısı diyebilirim,ben servisle irtibattayım bi çözüme ulaşabilirsem yazarım bu başlığa,sizin problemlerinizden servisin giderdiği olursa,paylaşırsanız iyi olur böylece daha kolay çözüme ulaşırız.

fordun sorunları anladığım kadarıyla sıtandart.herkeste aynı sorunlar.

otokoç istinyedeyim cuma günü.sorunlarla ilgili çözüm çıkarsa bende paylaşırım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.