Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Akaryakıt Fiyatları

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

1.5 sene içerisinde aile yanından ayrılacağım için focusa veda etmek durumunda kalacağım. Bu yüzden kendime de 2.5 crdi kia sorento bakıyorum (kamp ve ormanlık alanları sevdiğimden dolayı) umarım bu mazot fiyatlarının pahalılığı yüzünden beni hayattan soğutmaz 🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Emrecan Balgün yazdı:

1.5 sene içerisinde aile yanından ayrılacağım için focusa veda etmek durumunda kalacağım. Bu yüzden kendime de 2.5 crdi kia sorento bakıyorum (kamp ve ormanlık alanları sevdiğimden dolayı) umarım bu mazot fiyatlarının pahalılığı yüzünden beni hayattan soğutmaz 🙂

Yakın arkadaşımda var. 8cm yükseltme. Offsetli off road jantları at lastikler. Üstte fiber çadır. Şehir içi 13 lt. Uzun yolda 8 lt yakıyor. Arkada karavanla uzun yolda 11 12 yakıyor. 

2009 170 hp 5 leri otomatik. 

Bende bir kaç ay içinde alacağım nasip olursa.

Şu an 207 sw 1.6 hdi var focusla aynı motor zaten. Yakıt masrafı tam 2 katına çıkıyor. Bakım masraflarıda öyle. 

8 lt yağ alıyor mesela. En basitinden. 

Hesabınızı kitabınızı buna göre yapın. 

Biraz daha ekonomik olsun derseniz küçük kardeş sportage'ın ikiz kardeşi hyundai tucson düz vites bakabilirsiniz. 

4x4 manuel  2.0 crdi 150 hp

Şehir içi 8  uzun yolda 5 karavan ile 9-10 lt civarı tüketimi var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.02.2024 - 16:31 tarihinde, Ogün Özemre yazdı:

Yakın arkadaşımda var. 8cm yükseltme. Offsetli off road jantları at lastikler. Üstte fiber çadır. Şehir içi 13 lt. Uzun yolda 8 lt yakıyor. Arkada karavanla uzun yolda 11 12 yakıyor. 

2009 170 hp 5 leri otomatik. 

Bende bir kaç ay içinde alacağım nasip olursa.

Şu an 207 sw 1.6 hdi var focusla aynı motor zaten. Yakıt masrafı tam 2 katına çıkıyor. Bakım masraflarıda öyle. 

8 lt yağ alıyor mesela. En basitinden. 

Hesabınızı kitabınızı buna göre yapın. 

Biraz daha ekonomik olsun derseniz küçük kardeş sportage'ın ikiz kardeşi hyundai tucson düz vites bakabilirsiniz. 

4x4 manuel  2.0 crdi 150 hp

Şehir içi 8  uzun yolda 5 karavan ile 9-10 lt civarı tüketimi var. 

Bende çok araştırmıştım, yani görüntüsüne direkt tav olmuştum, çok hoşuma gitti o yıllarda o görüntü gayet güzel ve donanımlı gözüküyordu. Kime sorento desem uzak dur dedi (motor problemleri vs.), o yüzden ben de bu hayalimi bir süre askıya aldım.
Dediğiniz gibi hesabı kitabı iyi yapmak gerekiyor, uzaktan hoş geliyor fakat temkinli yaklaşmakta fayda var. Bu yüzden şu anlık düşünmüyorum sorentoyu maalesef.
Üstüne bir o kadar daha koyup 1.6 t-gdi tucsonlara baktım performans olarak süper gözüküyor, sonra düşündüm yine aynı yakıtı yakacak yani bu da ne kadar mantıklı olur bilemedim, her ne kadar çok uzun yol yapan biri olmasam da genelde şehir içi de kullanacağım için ve Bursa'ya taşınacağımdan bana pek mantıklı gelmedi, evet güzel bir araç fakat yakıtı biraz fazla. (Örneğin geçtiğimiz hafta sonu 370 km'ye yakın yol yaptım çoğu uzun yolu, 670 TL kadar bir yakıt yaktı focus. Bunu belki sorento ya da t-gdi bir tucson ile yapsam 2 katına yakın yakacaktı öyle olunca da ne gerek var diyorum 😄 
Çok yakıyor diye düşünmeden hareket etmek daha mantıklı geldi. Eğer düşündüğüm gibi olursa ve parayı denkleştirebilirsem eğer 1.6 crdi tucsonlara bakacağım, nasipse 2025 başlarında.

Sizin içinde hayırlısı olsun hocam şimdiden 🙂

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
36 dakika önce, Ogün Özemre yazdı:

O kadar da indirme. Yakıt pompasının soğutucusu yakıttır. Tortu falan sıkıntı değil filtre var sonuçta ama pompa yandığı zaman değişimi maliyetli olur. 

evet genellikle ışık yanar yanmaz alırım pompaya zarar gelmesin diye, ama şunuda fark ettim focus 3 ve 3.5 ların depo 53 litre 30 km menzil gösterirken 46 litre aldı zorla, içinde 7 litre var halen bu benim 4. focus ilk 2014 focusda huyunu bilmediğim için gidilecek mesafe 0 diyene kadar kullanmıştım o haliyle 49 litre almıştı, içinde kalan yakıt pompayı bozmak için az mı onuda emin olamadım hiçbir zaman, buda ekstra bilgi olarak kalsın birinin işine yarar belki🙂

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.