Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Style Plus 1.6 Tdci Nerden/ne Kadara Almalıyım?

Mahmut S.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım, İstanbul'da polis memuruyum. Eşim bu ay memuriyete atandı ve bizde aracımızı yenileme kararı aldık. Jetta, Golf, i30, Fiesta ve Focus ilk etapta seçtiğimiz araçlardı, araştırmalar sonucu Focus'ta karar kıldık. 20-25 peşin kalan kısmı kredili bir plan yaptık, müşteri temsilcisi Sedan Trend 1,6 TDCİ 95ps aracı tavsiye etti, özelikleri ve fiyatları bir kaç gün araştırınca Style Plus 1,6 dizel'de karar kıldık. HB ve sedan arasında da gönlümüz HB olana yakın.

Bu araçta da fiyat olarak aytozu gri renk için peşin 52,500 TL, destekli kredili 55,500 TL gibi bir fiyat çıktı. Kredi faiz oranı ve dosya masrafıyla 58.500 TL'yi buluyor. Bu İstanbul'da Keleşler bayinden aldığım fiyat. Bu fiyat Mayıs kampanyası imiş 1 hafta sonra fiyatların yükseleceğini söyledi temcilsi arkadaş. Sizce fiyatlar yükselir mi yoksa beklemek 2013'e yaklaştıkça fiyatlarda gerilemeye mi yol açar. Bir de aldığım fiyatın altında başka bayilerde fiyat bulabilir miyim.

Son olarak şark görevim çıktığı için 10 gün sonra Sivas'a gideceğiz, aracı anadoluda almak plaka, kasko, masraflar vs. bize hangi noktalarda avantaj sağlar. İlk sıfır arabamız olacak, memur olduğumuz için ince eleyip sık dokuyoruz. Aracı 7-8 yıl kullanmak niyetindeyim yıllık ortalama 15,000 km yol yapıyorum. Model, il seçimi, bayi seçimi, HB-Sedan konusunda (2 kişiyiz bir çocuk bekliyoruz :)), renk ve fiyat konusunda önerilerinizi çok önemsiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

(Haziran ayında Style paket kalkacak Trend X gelecek diye bir şey okudum bu doğru mudur?)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konunuzu doğru yere taşıyorum.Açtığınız yer arıza,bilgi vs içindir..

Konu açmadan önce bu tür başlıkları incelemenizde fayda var mesela donanımlar ile ilgili..

Bu donanım değişikliği;

Motor donanım olarak zaten seçmişsiniz; satış görevlisi üflemiş ucuz olsun diye..Herneyse.

Kampanyaları buradan kontrol edebilirsiniz;

http://www.focusclub...mpanyalari-crm/

Nakit fiyatına bakıyorum ben; farklı bankalardan da alma opsiyonunuz var o yüzden..

Beyaz renk ve style plus Hb olacaksa, 52.500 nakit -iyi fiyat- (daha aşağı zor bulunur).Artılar size kalmış..Faiz masraf vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mahmut Bey tanışma başlığına da bekleriz. :) Sorulara dönecek olursak.

1. Fiyat faizli olduğundan en az 1000 lira dosya masrafı da vardır normal bence. Biraz daha aşağı olabilir ama ortası bu gibi. Gene de focus alan arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur. Güncel fiyatla çok alakadar değilim.

2. Focus için geçen sene de 2012'de fiyatlar ucuzlar diyorlardı yaklaşık 8000-10000 arası bir zam oldu 2011 başından beri.

3. Stlye gitti ve Trend X geldi. Stlye daha dolu donanımdır. Yani tespit doğru.

4. Trend 95 ellerinde o kaldığı için onu önermişlerdir. Sakın, hiç öyle 7-8 sene binemezsiniz. 7-8 sene binmek için en az stlye lazım bence. :)

5. HB, Sedan da bagaj farkı çok yok gibi. HB tercih edilebilir. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dosya masrafı cart curt hepsi ayak.Ne dosyası bu 1000 tl :) ticari kredi çekerken bizdende dosya masrafı almaya kalkıyorlar.Faiz pazarlığını yaptıktan sonra + dosya masrafını koyuyorlar. Biz dosyayı getiririz masrafa gerek yok diyoruz kapanıyor konu :)

Pazarlık kesinlikle yapın.Standart uygulamalar gibi laflara kanmayın.

İllere göre trafilk yoğunluğunun az olduğu illerde sigorta masraflarınız düşecektir.İstanbula göre ciddi farklılıklar var kasko ve trafik sigortalarında. Anadoluda bir illden almak daha mantıklı olacaktır.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dosya masrafı cart curt hepsi ayak.Ne dosyası bu 1000 tl :) ticari kredi çekerken bizdende dosya masrafı almaya kalkıyorlar.Faiz pazarlığını yaptıktan sonra + dosya masrafını koyuyorlar. Biz dosyayı getiririz masrafa gerek yok diyoruz kapanıyor konu :)

Pazarlık kesinlikle yapın.Standart uygulamalar gibi laflara kanmayın.

İllere göre trafilk yoğunluğunun az olduğu illerde sigorta masraflarınız düşecektir.İstanbula göre ciddi farklılıklar var kasko ve trafik sigortalarında. Anadoluda bir illden almak daha mantıklı olacaktır.

Bir kere halkbanktan kredi çektik tokinin taksitleri katlanıyor sabitlensin diye, onda almışlardı. :) Artık bir bardak soğuk su içeceğiz ne yapalım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hosbulduk :) ilk bayiye gittiğimde trend dahi güzel gelmişti fakat 50 bin tl olan bir araçta hız sabitleyici dahi olmaması style plus a yönlendirdi. Bu kezde destek kredilide 3 bin tl artı faiz araç 6 bin tl yukarı çıktı. Bir taraftan hemen alasim 10 gün sonra yapacagım 2 bin km yolda keyİften dört kose olasım var diğer taraftan degerinin üzerinde alıp sonradan keske dememek. Neyseki bu forumu keşfettim araba hakkında çok fazla bilgi sahibi oldum 4-5 gündür focusla yatıp kalkıyorum ve bunun heyecanı dahi yetiyor :) foruma focus sahibi olarak iştirak edebilirim inşallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı alırken standart banka kredisi kullanabilirsiniz. Sonuçta ödediğiniz faiz miktarını karşılaştırıp avantajlı olanını seçebilirsiniz. Standart kredide üzerine 3bin tl koymazlar. Ben martta alırken bahsettiğiniz fark 2bin TL idi. Banka kredi masrafı 495TL gibi olmalı. Ben mart sonu titanyum hb beyaz 55 bine aldım.(park paketsiz) Beyaz olunca bin TL ucuz olur.

Bayi olarak 3-4 bayi ile mutlaka görüşün. İstanbul dışı bazen daha uygun olabilir. Yakın illeri arayın. Bu forumda Aylin Hanım var. Ford Kent Oto Haramidere bayisinde satış danışmanı. Uygun fiyat verebilir. Yardımcı olur.

Ben donanım olarak mümkünse titanyum alın derim. İçini dışını incelersiniz, bence değer.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk başta şunu deyim yılda 15 000 km diesel düşünmek için az gibi geldi bana . ki aracı satarken 100 000 km civarında aradaki 8000 - 10 000 tl fark eryecektir

kısa yollarınız varsa , yani çalıştırıyor ve 10-15 dk içinde gideceğiniz yere araç ısınmadan ulaşıyor iseniz ( neredeyse tüketin 7-7,5 lt/00 km olabilir )

ve Eşiniz de aracı kullanacak ise ve de iyi sürücülüğü yoksa diesel aracı önermem . devirli kullanamk gerekiyor.

Powershift bana daha mantıklı geliyor açıkçası bir de bu açıdan düşünün derim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul Avrupa yakasındaki bayilerin çoğuyla görüştüm genel olarak 55.500 fiyat veriyorlar. Bir bayi beyazı için 55.000 verdi. Önlerinde bilgisayar var ve satış derdi olmadan orda yazanı söylüyorlar gibi geldi. Çok ciddi bir meblağ benim için, almadan elli kere düşünüp öyle almak istiyorum. 2 ay sonra benden 3 bin lira aşağı alan birini görmek istemiyorum. Galiba yıl sonunu bekleyip 2013 modellerin çıkmasına bir kaç ay kala yapılacak indirimleri gözlemek gerekecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefon başında sizin nekadar samimi olduğunuz anlayamazlar zaten böyle olmalı normal değil mi sizce :)

Bize tecrübemizi sordunuz; nakit olarak 52.500 den aşağı zor bulursunuz..

Focus'da aman aman uçuk indirimler beklemekde hayal olur..Zaten satmak için liste fiyatından çok iniyorlar..İnse inse listeler iner..o da fayda etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- yıllık 15.000 km. az dolayısı ile benzinli seçenek

2- eşinde aracı kullanacaksa powershirt şanzıman

3-yol tutuşu önemli diyorsan sedan

4- uzun süre kullanacağını belirtmişsin en az style paket mümkünse titanium

5- almaya karar verdiğinde ekim ayında ve anadolu dan bayii satışları yüksek bi bayiiden almanı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.