Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Motor Seçeneği Önerisi..

Ömer Faruk Avcı

Önerilen Mesajlar

Valla Ömercim size tavsiye vermek her mesajında güçleşiyor;

Kapışmayı seviyorsunuz ama benzinli araca lpg takıyorsunuz, sonra torku yüksek diye dizel alıyorsunuz, şimdi biz Ecoboost tavsiye ediyoruz.

işiniz zor gerçekten.

Bu arada profil resmini düzenler misin.

hocam inanın ilginiz için minnettarız.megane ihtiyaçtan dolayıydı fazla durmuyacaktı arızası da bunu hızlandırdı diyelim.ya işte konuyu açmamdaki amaç ta bu kararsızlık.iki güçlü adayımız var tdci ve ecoboost. ama babam tdci yi sevdi gibi. inanın söylediklerinizin hepsini yarın eve gelecek,pcyi açıp gösterecem kendisine fikir sahibi olmak adına.profil resmi olarakta akşam arabanın fotosunu atsam olur mu acaba ? şimdi çıkış yapmak zorundayım kusura bakmayın , 1-2 saat içinde tekrar online olurum umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam inanın ilginiz için minnettarız.megane ihtiyaçtan dolayıydı fazla durmuyacaktı arızası da bunu hızlandırdı diyelim.ya işte konuyu açmamdaki amaç ta bu kararsızlık.iki güçlü adayımız var tdci ve ecoboost. ama babam tdci yi sevdi gibi. inanın söylediklerinizin hepsini yarın eve gelecek,pcyi açıp gösterecem kendisine fikir sahibi olmak adına.profil resmi olarakta akşam arabanın fotosunu atsam olur mu acaba ? şimdi çıkış yapmak zorundayım kusura bakmayın , 1-2 saat içinde tekrar online olurum umarım.

Resim yükleme yerinde ki uyarıları okumanda fayda var :yeah: siz tdci alacaksınız belli olmuştur :) dağılın :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tork nedir? Neye yarar? diye kurs acmak lazım... :)

hocam benim bildiğim tork vites geçişleri arasını uzatan,normal arabalara göre devirin yetmediği anlarda bile tdci lerde gaza yuklendıgınızde arabayı hızlı sekılde toparlayan ve hatta sizi koltuga yapıstıran şey diye biliyorum yanlışsam düzeltin :)

Ömer Faruk Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam benim bildiğim tork vites geçişleri arasını uzatan,normal arabalara göre devirin yetmediği anlarda bile tdci lerde gaza yuklendıgınızde arabayı hızlı sekılde toparlayan ve hatta sizi koltuga yapıstıran şey diye biliyorum yanlışsam düzeltin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anlattığın kullanım tarzına göre Ecoboost almalısınız,

ama tdci sevip megane da yakıt ekonomisi için lpg kullandığınızı düşünce tdci almalısınız.

ne diyeceğimi şaşırdım :)

valla abi inancın olsun bende bi durup düşününce bende şaşırdım.Kararsızlıgımızın nedeni de bu olsa gerek :)

konuya yazılan cevaplara katılıyorum en iyisi turbo benzin :) litre hesabı yapmayanlara :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

al ecoboost benim gibi pişman olma sonrasında...

Hocam profil kartınızda arabanıza baktım da 1.6Tdci titanium.Allah kaza bela vermesin hos arac titanium.Bildiginiz üzere 2 secenegimiz var 1.6tdci ve ecoboost.peki siz neden pişmanlık duydunuz ? neden eco ? bilgilendirirmisiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt konusunda oldukca cimri araç TDCI bu bir gerçek ama bazen ani hızlanmalarda diyorum keske Ecoboost olsaydı altımda.. ister istemez içinizde bir kapışma isteği varsa TDCI size göre değl...

Siz anladıgım kadarıyla 1.0 EB leri beklemelisiniz. O araç sizi memnun edecek. Bekleyecek kadar sabrım olsaydı ben de beklerdim... :)

Hız/performans = Ecoboost

Ekonomik Kullanım = TDCI

Bu arada her daim araç bana yine EcoChampion sunuz efendim deyince de helal olsun diyorum... Focus III uzun yol aracı ve yakıt tasarrufunu şehiriçi trafikte ciddi seviyelerde beklemeyin. Günlük 60 km yol yapıyorum ve ekrandaki ortalama sarfiyatım 5.8 görünüyor. Ben de senin gibi kararsızım gördüğün gibi.. :) ---HALA----

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt konusunda oldukca cimri araç TDCI bu bir gerçek ama bazen ani hızlanmalarda diyorum keske Ecoboost olsaydı altımda.. ister istemez içinizde bir kapışma isteği varsa TDCI size göre değl...

Siz anladıgım kadarıyla 1.0 EB leri beklemelisiniz. O araç sizi memnun edecek. Bekleyecek kadar sabrım olsaydı ben de beklerdim... :)

Hız/performans = Ecoboost

Ekonomik Kullanım = TDCI

Bu arada her daim araç bana yine EcoChampion sunuz efendim deyince de helal olsun diyorum... Focus III uzun yol aracı ve yakıt tasarrufunu şehiriçi trafikte ciddi seviyelerde beklemeyin. Günlük 60 km yol yapıyorum ve ekrandaki ortalama sarfiyatım 5.8 görünüyor. Ben de senin gibi kararsızım gördüğün gibi.. :) ---HALA----

.Sizi çok iyi anlıyorum-Anladım.İlginiz için çok teşekkür ederim. Sanırım Ecoboost alacaz.Babamında içinde kalmış açıkçası.Kesinlikle lpg takılmıyacak arabaya.Yapısını bozuyor aracın.

Ama bir test sürüşüne çıkmak lazım özellikle ecoboost la :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlginiz için çok teşekkür ederim.Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin.Ecoboost ta umarım Tdci gibi koltugu yapıstırıyordur.Yoksa babam arabaya benzin döker yakar valla :)

Dostum şu bilinmelidirki koltuğa yapışmak istiyorsan benzinli ve mümkünse benzinli turbo seçeceksin.

Şuda bilinmelidirki ülkemizde motorin her zaman tehlikeli yakıt türüdür.Her an sahtesine veya dandiğine rastlayabilirsinki tamir masrafları benzinliyi katlar ama yılda 40 45 km yol yapuıyorsan kendini amorti eder.

Bunun yanında dönemin dizel motorlarını birer performans makinası olarak algılamayın.

Kalanı senin istediğin donanım paketi ile ilgili

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dostum şu bilinmelidirki koltuğa yapışmak istiyorsan benzinli ve mümkünse benzinli turbo seçeceksin.

Şuda bilinmelidirki ülkemizde motorin her zaman tehlikeli yakıt türüdür.Her an sahtesine veya dandiğine rastlayabilirsinki tamir masrafları benzinliyi katlar ama yılda 40 45 km yol yapuıyorsan kendini amorti eder.

Bunun yanında dönemin dizel motorlarını birer performans makinası olarak algılamayın.

Kalanı senin istediğin donanım paketi ile ilgili

Düşüncelerinizi-yorumlarınızı esirgemediğiniz için Sizin ve forum müdavimlerinin yorumları doğrultusunda Ecoboost alma ihtimalimiz yüksek. :yeah:yakıt kirliliği konusuna gelince shell 'e takılıyoruz hocam en iyisi bence shell v power diesel(şimdiki dizel focus için diyorum). Donanım olarakta konuyu açarken belirttiğimiz gibi tit.x+plus+... ne bulduysak takacaz hocam,donanım takıntımız varda :):sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet herkese önerileri için teker teker teşekkür ederim.son durum söyle : Değişmekle beraber ecoboostta karar kıldık,eco nun test imkanını arastırıyoruz.test sart.gövde tipi sedan ,renk olarak aytozu gri, donanım olarak titanium x + plus flan.. bakalım.su an forumda da yazdıgı gibi focusun ek donanımlarını beklıyoruz.tarih belli değil,zaten bildiğiniz üzere eco olursa siparis üstüne geldiği için biraz daha bekleyecez..Kesinlikle aldıgımız ilk gün foto ve izlenimlerimi paylaşacagım.tekrar ilgilenen herkese çok teşekkür ederiz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.