Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tevfik Abi'nin Yoğun İstekleri Üzerine Birkaç Hdr

onderpeker

Önerilen Mesajlar

gördünmü Önderim ne kadar etkileyici resimlerin var ısrarım o yüzdendi zaten peki hiç resim yarışmalarına yada portre resimlerinde varmı yani bazen birkişi görüyorum yüzü dünya haritası gibi o cizgileri siyahbeyaz fotograflamak ne keyif verir diyorum...tüm hayatının acısı sızısı herşeyi yüzündeki bütün çizgilerde resmetmiş kişi yüzleri beni çok etkiliyor çünkü...

Yarışmalara hiç katılmadım abi, kendim için hiç gerekli görmüyorum. Bir arkadaşım ama benden habersiz benim bir fotoğrafımla bir TV kanalının yarışmasına katılmış, ödül kazanmıştı... Sayılır mı bilmem. Portre pek çalıştığım bir alan değil aslına bakarsan. Birkaç tane sevdiğim fotoğrafım var gerçi. "Porteler" diye bir başlıkta onları da eklerim bir ara. Zamam zaman hatırlat bana ama yoksa unuturum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarışmalara hiç katılmadım abi, kendim için hiç gerekli görmüyorum. Bir arkadaşım ama benden habersiz benim bir fotoğrafımla bir TV kanalının yarışmasına katılmış, ödül kazanmıştı... Sayılır mı bilmem. Portre pek çalıştığım bir alan değil aslına bakarsan. Birkaç tane sevdiğim fotoğrafım var gerçi. "Porteler" diye bir başlıkta onları da eklerim bir ara. Zamam zaman hatırlat bana ama yoksa unuturum :)

mutlaka isterim...istersen blog köşemiz var bence bunu yako ayarlasın hatta bloggerımız olarak orada yer alırsın seni tanımalarını isterim herkesin dediğim gibi resimcik değil seninkiler...ressamın tablosu ile senin resim diyorum çünkü öyle geliyor gözüme hiç fotograf gibi görmüyorum nedense seninkileri çünkü o sokagın sessizliğinin seslerini duyuyorum çünkü..

Tevfik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önder'in fotoğraflarını fotokritik te görmüştüm daha önce, çok başarılı çalışmaları var. Çok beğendiğim bir martı fotosu vardı hatta. (isim benzerliği yoksa tabi)

Fotokritik bir ara çok yoğun olarak takip ettiğim bir siteydi. Ne zamanki arkadaşlar birbirine puan yağdırmaya başladı bıraktım sonrasında... Evet abi martı fotoğrafım var, daha önce forum'a da yüklemiştim o fotoğrafı...

peki tek foto üzerinden mi hdr yapıyorsunuz.. eskiden tripodla iki foto +1, -1 ev değerleriyle çekilir sonra program yardımıyla birleştirilerek hdr yapılırdı.. biraz uzak kaldığım için takip edemedim değişen birşey var mı? yoksa raw formatı ile tek foto üzerinden de yapılabiliyor mu? soruyorum çünkü foto makinem jpeg çekiyor raw çekmiyor..

RAW çekip PS'de fotoğrafın renk konsantrasyonuna göre + veya - pozlama telafisi uyguluyorum. Söylediğim gibi fotoğrafa göre değişiyor telafi miktarı bazen 4'lere kadar çıkabiliyor. Sonuçta ortaya en az 3 *.tiff çıkarıp sonra PhotoMatix'de gerekli düzenlemelerden sonra merge ediyorum. Henüz yolun başındayım ama, çok geliştirmem lazım kendimi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mutlaka isterim...istersen blog köşemiz var bence bunu yako ayarlasın hatta bloggerımız olarak orada yer alırsın seni tanımalarını isterim herkesin dediğim gibi resimcik değil seninkiler...ressamın tablosu ile senin resim diyorum çünkü öyle geliyor gözüme hiç fotograf gibi görmüyorum nedense seninkileri çünkü o sakagın sessizliğinin seslerini duyuyorum çünkü..

Beğenin beni mutlu etti abi, çok sağol. Blogger'lık hiç bana göre değil, zaman konusunda pek rahat olabileceğimi sanmıyorum çünkü.

Ayda yılda bir fotoğraf yüklemek için pek gerekli olduğunu düşünmüyorum hem forum hem de kendim için.

Böyle iyi, senin fişteklemelerinle arada yükler dururum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karadeniz her daim sislidir zaten.. hatta ben o yolu, of-çaykara arasına benzettiğim için sormuştum..

Bu arada Önder, fotoğraf makinen nedir?

Şu an Canon EOS 7D var elimde ancak bu fotoğraflar yaklaşık 1 yıl öncesine ait, o zamanki ekipmanlar şöyle idi:

Canon EOS 400D DSLR+ Canon EF-S 17-85mm + Canon EF 50mm + Canon EF 70-200 (L) + Canon 18-55 mm + Canon EF 100mm (Macro) + Canon 580 EX II + ELINCHROM D-LITE 4 + MANFROTTO 190XPROB

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fotoğraflar güzel.

maçka sümelada fotoğraf çekmekde zor iş çoğunlukta sis olur. sümelaya giderken yol üstünde dere kenarındaki ahşap restoranlar bile fotoğraflık aslında.

Teşekkür ederim beğeniniz için.

Aynen öyle, malesef aile gezileri sırasında "duruyum da şunun da fotoğrafını çekiyim" demek olmuyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.