Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tevfik Abi'nin Yoğun İstekleri Üzerine Birkaç Hdr

onderpeker

Önerilen Mesajlar

güneşli ve açık hava olan fotolarda HDR etkisi çok hissedilmese de bulutlu hava koşullarında çekilmiş olanlarında gayet belirgin.. bu arada ormanların olduğu fotolarda mekan karadeniz büyük ihtimalle. tam olarak neresi? bir diğer soru HDR için hangi programı kullanıyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

off offf bu evler neresı boyle harıka gorunuyor.ankaramı

Büyük Ada Aylin Hanım...

güneşli ve açık hava olan fotolarda HDR etkisi çok hissedilmese de bulutlu hava koşullarında çekilmiş olanlarında gayet belirgin.. bu arada ormanların olduğu fotolarda mekan karadeniz büyük ihtimalle. tam olarak neresi? bir diğer soru HDR için hangi programı kullanıyorsun?

Sümela Yolu, Maçka, Trabzon'da çekildi.

HDR için raw'ı düzenlerken PS, sonra bir miktar saturasyon ve kontrast düzenlemesi, sonrasında PhotoMatix PRO.

Ada'lar :)

Ellerine sağlık abi çok güzeller

Teşekkürler Yakup...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

burası neresi bilmiyorum ama çoook güzel :)

Sümela Yolu, Maçka, Trabzon

Büyükada sanırım.

Doğrudur abi...

çok teşekkür ederim ya...merakla hepsini izliyorum inan çok özlemişim hem buyönünle tanısın yeni üyelerimiz çok etkilenmiştim..emegine yüreğine sağlık...

Rica ederim abi, çok var tabi daha da düzenlemek falan lazım. Hiç vakit bulamıyorum emin ol. Fotoğraf makinasını en son birkaç ay önce gördüm :)

onderpeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gördünmü Önderim ne kadar etkileyici resimlerin var ısrarım o yüzdendi zaten peki hiç resim yarışmalarına yada portre resimlerinde varmı yani bazen birkişi görüyorum yüzü dünya haritası gibi o cizgileri siyahbeyaz fotograflamak ne keyif verir diyorum...tüm hayatının acısı sızısı herşeyi yüzündeki bütün çizgilerde resmetmiş kişi yüzleri beni çok etkiliyor çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sümela Yolu, Maçka, Trabzon'da çekildi.

HDR için raw'ı düzenlerken PS, sonra bir miktar saturasyon ve kontrast düzenlemesi, sonrasında PhotoMatix PRO.

peki tek foto üzerinden mi hdr yapıyorsunuz.. eskiden tripodla iki foto +1, -1 ev değerleriyle çekilir sonra program yardımıyla birleştirilerek hdr yapılırdı.. biraz uzak kaldığım için takip edemedim değişen birşey var mı? yoksa raw formatı ile tek foto üzerinden de yapılabiliyor mu? soruyorum çünkü foto makinem jpeg çekiyor raw çekmiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.