Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Macbook Kulanıcıları Buraya :)

Önerilen Mesajlar

Bu bilgi yetmez everest programını indir sistem özetini al. iphoneyardim.net hacintosh bölümünde konu aç arkadaşlar yardım eder.

Açtım vala kimse yardım filan etmedi. Sen kur dene biz ona göre yorum yaparız havasındalar.

http://www.iphoneyardim.net/hackintosh_soru-cevap/56621-samsung_r522-hackintosh_uyumlulugu.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açtım vala kimse yardım filan etmedi. Sen kur dene biz ona göre yorum yaparız havasındalar.

http://www.iphoneyardim.net/hackintosh_soru-cevap/56621-samsung_r522-hackintosh_uyumlulugu.html

Eve gidince rica ederim bekle biraz.. Acele etme birde çok kisi bilinçsizce soruyor onları da anlayışla karşıla :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oluyor oluyor ben Furkan'ın İphone'a yazdım sabah.. 9xx tl ssd 240 gb kırmızı renkli olan yani yukarda 350 lira olanlar... Bu fark çok değil mı ? Ayıp vallahi

Evet fahiş fiyat, aslında almışken 512gb gibi birşey alınır o paraya ama çok büyük para,gereksiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oluyor oluyor ben Furkan'ın İphone'a yazdım sabah..

9xx tl ssd 240 gb kırmızı renkli olan yani yukarda 350 lira olanlar...

Bu fark çok değil mı ? Ayıp vallahi

Ben yazınca senin telefonda niye çıkmadı peki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan Yakup yardım edebilir belki ama çok zor iş anakart ve diğer donanımların bazıları uyabiliyor, senin ki uymuyorsa baştan kaybediyorsun.

Benim ekran kartı ile wifi uymuyor galiba, ses işide güme gidecek gibi. :D Ben yenmiş elmayı göreyim yeter. :D Ama beceren var yabancı kaynaklarda, eski döküman ama (10.5.8 sürümünden bahsediyor). şu an İatkos L2 indiriyorum en uygunu o sistemler için deniyor. :)

Eve gidince rica ederim bekle biraz.. Acele etme birde çok kisi bilinçsizce soruyor onları da anlayışla karşıla :)

Doğrudur çok konu açan var hangisine yetişecekler ki. :) Ama insan cevap alamayınca da bozuluyor. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup bu aşağıdaki sayfa ssd sata seçimi için yeterli bilgiyi veriyor. Bizimkiler sata 3.0 uyumluymuş.

http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/macbook-pro-unibody-faq/macbook-pro-13-15-17-mid-2009-how-to-upgrade-hard-drive-ssd.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkinci hard disk olarak takmak için bir aparat almak gerekiyor. DVDyi çıkarıp oluşan boşluğa o parçayı takıyorsun. Üzerinde delikler falan var ssd uyumlu. Ben onun yerine 240gb gibi alıp üzerindeki hdd yerine takmayı düşündüm. Fakat bu diak image alıp yeni hard diske yükleme nasıl oluyor anlamam o işlerden. Yani mevcut hdd yi olduğu gibi kopyalayıp monte etmeden ssd^ye kopyalayacaksın. Sonra tak çıkar 5 dakika alır.

Veya (nasıl yapıldığını bilmiyorum ama var) usb lion boot disk hazırlayacaksın. SSD yi takıp usb den boot edip lion kuracaksın. Sonra time machine tüm dosyaları kopyalarsın. Fakat programları yeniden kurmak gerekebilir.

Senin dediğin gibi dvd yerine ssd koyup sistemi kuran, eski hdd'yi depolama amaçlı kullananlarda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.