Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Çıkan Kitaplar....

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm

176.jpg

Diğer Kitaplar

177_b.jpg

İyi Uykular Sayın Seyirciler

176_b.jpg

Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm

175_b.jpg

1084

174_b.jpg

Aşkın Cep Defteri

173_b.jpg

Çılgın Türkler Kıbrıs

Yazar :
Zülfü Livaneli

Tür :
Roman Öykü

Yayın Tarihi :
09 Mayıs 2012

Yayın Evi :
Doğan Kitap

Lisan :
Türkçe

Sayfa Sayısı :
212

Detay :
“Arkadaşlarım bunun farkında değil ama ben bu bağlantıların üstünde ya da dışındayım. Onlar gibi davranmaya, onlara benzemeye çalışıyorum, lakin içim farklı, işte romanı yazan zavallı arkadaşımın inemediği derinliklerden biri de bu. O beni, politik geçmişi olan ve Kuzey sürgününe savrulmuş, sıradan insanlardan biri sanıyor. Başımdan geçenleri, benden daha ilginç buluyor. İçimdeki derin ve köklü karanlığın farkında değil. Çünkü insanları konuşarak tanıyamazsınız. Konuşmak, canlı yaratıklar arasındaki en etkisiz iletişim aracı. Dil yalan söylüyor, olanları çarpıtıyor, insanlığın hiç bıkıp usanmadığı klişeleri tekrarlıyor. Bu yüzden, insanları dinlemek onları anlamak için yeterli değil.” 12 Mart rüzgârlarının İstanbul’dan Stockholm’e savurduğu bir mülteci olan Sami Baran, yattığı hastanede Türkiye’den bir hastayla karşılaşır. Bu adam, başına gelenlerin sorumlusu olarak gördüğü eski bir bakandır. Ondan intikamını almak amacıyla Şili, Uruguay, İran gibi farklı ülkelerden gelmiş mülteci arkadaşlarıyla birlikte bir plan yapar. Ancak, bu planı gerçekleştirmek o kadar kolay olmayacaktır: Sami Baran, anadilin yeri geldiğinde düşmanla da anlaşma aracı olabileceğini hesaba katmamıştır. Ve bu, planın önündeki engellerden sadece biridir... Zülfü Livaneli’nin usta kaleminden, sürgün yaşamı ve öldürmek-bağışlamak ikilemi üzerine, okurları ve eleştirmenleri değişik kurgusu ve beklenmedik final(ler)iyle de etkileyen, kusursuz bir roman.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni değil ama değişik hayal alemlerine akmak isteyenler için:

Ted Dekker - Çember Serisi

4 kitaptan oluşuyor:

Yeşil - Kitap Sıfır Başlangıç ve Son

Siyah- Kitap Bir Kötülüğün Doğuşu

Kırmızı- Kitap İki Destansı Kurtuluş

Beyaz - Kitap Üç Büyük Takip

Seri, Yeşil-Siyah-Kırmızı-Beyaz sırasıyla okunabileceği gibi, Siyah-Kırmızı-Beyaz-Yeşil sırasıyla da okunabiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimkide

siktir-et1-610x225.jpg

Ne zaman birşeyler çok önemliyse, ne zaman kendini gergin, endişeli ve korkmuş hissediyorsanız, sadece Siktir Et deyin, iç çekin ve nefes verin. İlaç gibi hemen iyileştirir sizi.

Fakat Siktir Et Nefes Alışı’ nı da unutmayalım. Siktir Et Nefes Verişi boş verme, rahatlma ve birşeylere hayr deme ile alakalı ilen, Siktir Et Nefes Alışı enerjiyi ve gücü içine çekme ve birşeylere evet demekle ilgilidir.

Diyet kitapları tamamen saçmalıktır, Ağaçların boşu boşuna tüketimidir. Bu yüzden bütün diyet kitaplarını çöp tenekelerine atın ve bir ağaç dikin. Aslında bir meyve ağacı dikip meyvelerini yiyebilirsiniz. Hem kilo vermiş olursunuz hem de dünyaya bir katkınız olur.

Kendini nasılsan öyle kabul etmenin etkileyici yan etkisi vardır: başka insanları da olduğu gibi kabul etmeye başlarsınız. Belki hemen gerçekleşmez ama zaman ilerledikçe etkisini gösterecektir. Çok basit bir nedenden ötürü gerçekleşir: ne zaman başkalarını yargılarsan, bu yargılama kendini tamamen kabul etmeyişten gelir.

Çocuk sahibi olmak en büyük Bakış Açısı Makinesidir. Daha önce sizin için önemli olan şeyler, umursadığınız şeyler, dizlerinin üstüne çöker, ayaklarını sürüye sürüye özür dileyerek kapıdan çıkar ve yeni gelen üstün anlamlara saygı gösterir.

Hadi, daha az kontrol etmeyi bir deneyin. Çocuğunuza bir şey yapmamasını söylemek ya da onu durdurmak üzereyseniz, sadece kendinizi tutun ve bu sefer işe karışmadan beklemenin ve karışmadığınızda ne olacağını görmenin işe yarayıp yaramayacağını bir sınayın.

Çocukları hayatı kontrol edebileceğiniz kadar kontrol edebilirsiniz. Yani, çok zor.

Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü önemseyince, herşeyi kişisel olarak algılamaya başlarsınız.

Tevfik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aklindan-bir-sayi-tut-610x225.jpg

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.”"Aldıklarını geri vereceksinVermiş olduklarını aldığın zaman.Biliyorum ne düşündüğünü,Ne zaman uyuduğunu,Nereye gittiğini,Nereye gideceğini.Seninle bir randevumuz var,Bay 658.”Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap “Aklından Bir Sayı Tut” kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir İgnliiz üvinersitesinde ypalın arşaıtramya gröe, klemileirn hrflareinin hnagi srıdaa yzaldıklarıı ömneli dğeliimş asılnda…

Öenmli oaln, briinci ve sonncuu herflarin yrenide olamsımyış… Çnküü, kleimleri hraf hraf dğeil, btüün oalark oykuormuşsz… Ardakai hraflrein sırsaı kıraşık da osla düüzgn ouknuyormuş.

Trüban bduur.

Tartıışlan mselee ne oulrsa olusn, bşınaa ve sounna “trüban” koyğduunda, aarda ypılaan yaınlşları görmeszin…

Yaınlşları düüzgn gbii oukmyaa, düüzgn gbii anlmaaya bşlarsaın.

Sbaah klkaarsın trüban konşuuursn, aşkam yaatrsın trüban konşuuursn.

Kaafn alalk blulak oulr ama…

Akılnda bi tek trüban klaır!

Yazar:Yılmaz Özdil

yilmaz-ozdil-isim-sehir-hayvan-610x225.jpg

BARAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.”"Aldıklarını geri vereceksinVermiş olduklarını aldığın zaman.Biliyorum ne düşündüğünü,Ne zaman uyuduğunu,Nereye gittiğini,Nereye gideceğini.Seninle bir randevumuz var,Bay 658.”Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap “Aklından Bir Sayı Tut” kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

aklından bir sayı tut beğendinizmi

ben aldım çok sıkcıı geldi başları öle yarım kaldı devamını getiremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çember serisini bitirdikten sonra almayı planladığım kitap... adam fawer tarzı bir kitaba benziyor..

aklından bir sayı tut beğendinizmi

ben aldım çok sıkcıı geldi başları öle yarım kaldı devamını getiremedim.

genelde sıkıcı başlayıp sürükleyen tarzda oluyor bu kitaplar.. çoğu stephen king kitabı da çok bayık başlar ama fevkalade biter... bence devam et...tabii benimki tahmin, okumadım, okumayı planlıyorum.

Alperen G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çember serisini bitirdikten sonra almayı planladığım kitap... adam fawer tarzı bir kitaba benziyor..

genelde sıkıcı başlayıp sürükleyen tarzda oluyor bu kitaplar.. çoğu stephen king kitabı da çok bayık başlar ama fevkalade biter... bence devam et...tabii benimki tahmin, okumadım, okumayı planlıyorum.

yok devam ederım zaten ,şimdi bi solukla kahperengi bitsin sonra sultanı öldürmek sonrada aklından bi sayı tut devam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada hala okumamış olanlar, okumayı isteyip de çevresinden çekinenler, sağda solda "çocuk kitabı" söylemleriyle ön yargısı bulunanlar ama özellikle fantastik dünya sevenler (aşırı realistler saçma bulacaktır) için Harry Potter serisini tavsiye ederim.

Gerçekten çok sağlam bir olay kurgusu var. 1. kitapta bahsedilen minicik bir ayrıntı 7. kitapta çok önemli biryere bağlanabiliyor.. anlatılan hiçbir ayrıntı boşyere anlatılmıyor. iskeleti bu kadar yalın ama içi bir o kadar da ayrıntılı olay örgüsünü bir çocuğun kavraması çok zor. daha önce okumamış olanlar ve dolayısıyla yeni okayacak olanlar şanslı zira seri bitti. tüm kitaplar tamam.. sırayla bir nefeste okuyabilirsiniz. ama oldukça derin bir nefes almanız lazım zira kitaplar ortalama 600-700 sayfa kalınlığında. sanırım 5. kitaptı 1000 küsür sayfa. ben okumaya başladığımda sadece 3 kitap yayımlanmıştı. hatta ilk okuduğum kitap 3. kitaptı. (1 ve 2 olduğunu bilmiyordum rastgele satın almıştım) daha sonra o kadar sardı ki, yenisini beklemek (özellikle Türkçesini) zulüm gibiydi. hatta 5 ve 6yı, Türkçesini beklemeden ön siparişle çıkar çıkmaz alıp orjinalinden okumuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok devam ederım zaten ,şimdi bi solukla kahperengi bitsin sonra sultanı öldürmek sonrada aklından bi sayı tut devam

ahmet ümit'in kitaplarından bab-ı esrar ve patasana'yı ben de bir hevesle almıştım. bab-ı esrar tam bir hayal kırıklığı benim için. kitap boyunca süper bi mistik hava yaratılmış, insan merakla sonunu bekliyor ama fıssssss... patasana da çok matah değildi.. o yüzden şevkim kırıldı başka kitabını almadım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni değil ama değişik hayal alemlerine akmak isteyenler için:

Ted Dekker - Çember Serisi

4 kitaptan oluşuyor:

Yeşil - Kitap Sıfır Başlangıç ve Son

Siyah- Kitap Bir Kötülüğün Doğuşu

Kırmızı- Kitap İki Destansı Kurtuluş

Beyaz - Kitap Üç Büyük Takip

Seri, Yeşil-Siyah-Kırmızı-Beyaz sırasıyla okunabileceği gibi, Siyah-Kırmızı-Beyaz-Yeşil sırasıyla da okunabiliyor..

StarWarsvari bi seri olmuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.