Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2000 F1 Göstergeler Mavileşti.

Önerilen Mesajlar

F1 göstergeleri mavi yapmak için kolları sıvadım 2004 F1 göstergesinden biraz farklı bir alt yapısı var bunda ikaz aydınlatmaları ampul 2004 teki ledli,ibre motorları farklı iç pleksi farklı.

Yeşil zemini kazımak kolay oldu.Pleksi tarafı biraz zorladı ilk defa yaptıgım için çok nazik uğraştım sonuç iyi oldu.Kadran kazınınca altta çok ince yeşil zemin hala kalıyor bunuda cif ile temizledim gün ışığı tonunda bir zemin çıktı ortaya.Mavi ledlerede ayrı bir ton kattı mavi ton laciverte yakın oldu biraz ama bence çok güzel oldu.6 ile 7 devir arasına kırmızı led yaptım mavi ile karışınca pempebilik çıkıyor bunuda aştım kırmızı ledleri çevreleyeck yuva yaptım ve sadece burayı aydınlatıyor.Resimler bu yuvayı yapmadan çektim.Lcd göstergeler istek üzerine beyaz yapıldı.Araç üzerinde iyi bir makina ile resim çekilecek bilahire ekleyeceğim.

Cam açma düğmeleri istek üzerine kırmızı oldu.Far düğmesi mavi.Teyp mavi kırmzı karışık.Kaset çıkarma butonunun arkası şeffaftı kırmızı led yerleştirdim.Ayrıca okuyucu kafasının kablosunu söküp aux girişi yaptım.

Kalorifer göstergesine yine mavi led kullandım.

Kadranın kazınınca tabanında kalan yeşillik.

19.jpg

Temizlenmiş hali.

13.jpg

Ledlerin hazırlanışı.

15.jpg

Montajlı hali.

11.jpg

Pleksi ile beraber toplanmış hali.

10.jpg

Kırmızı ledler için set çektim ama tam istediğim gibi olmadı daha farklı bir yapı kullandım ledlerin etrafını metal ile dolandım ve sadece pleksiye ışık verebiliyor.

14.jpg

Ve sonuç son derece homojen bir görüntü yakaldım diyebilirim ki en ufak bir ışık farklılıgı yok.

8.jpg

9.jpg

2.jpg

1.jpg

İbreler için yine pleksi üzerine kırmızı led yerleştirdim ve güzel bir ton yakaladım.

3.jpg

Kalorifer kısmı bu şekilde oldu.

18.jpg

Digital gösterge ekranı altında sabit yeşil tabaka vardı bunu söktüm ve notebook lcd içinde kullanılan tabakadan kesip koydum ve son derece güzel bir beyaz ton yakaladım üstteki resimlerde mevcut.

12.jpg

Kaset okuyucu kafanın data soketi bu.Bunun üzerinde L ve R giriş uçları belli.Auto rewers oldugu için L veR sinyal girişleri çift bu ikisinede seri kondansatör ile birleşim yaparak sinyal ucunu verdim.Oldukca basit bir yapı var,sinyal ucları direkt olarak mixer entegreye gidiyor.

16.jpg

17.jpg

Araç üzerinden bir kaç görüntü.

Cam açma ve kapı kolu içi aydınlatmalarımız.

7.jpg

6.jpg

Kaset çalar ve kalorifer ayar kısmı.

4.jpg

Arka koltuktan görünüm.

5.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrı ayrı teşekkür ederim.

Km göstergesindeki kırmızı bölümleri şimdi çok daha güzel oldu.6 ve 7 bölümlerinde neredeyse kan kırmızı tonunu yakaladım ve kapattım.Mavilerede artık 0 derecesine yakın sızmada yok.Şimdi tam içime sindi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.