Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Farlar aynı değil.

ferhat tezcan

Soru

Arkadaşlar bu gün aracımı yıkarken bişey dikkatimi çekti.

Benim aracımın sağ farı ve sol farı arasında fark var.Daha detaylı anlatmak gerekirse.

Sol farım sağ farıma nazaran daha dışarıda ve kasayla arasında daha fazla açıklık var(yaklaşık yarım santim).

Bu durum sizlerdede varmı bu kadarcık şaşma mümkünmü yoksa benim aracım hatalımı?

şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

sorun bence kaputun ya da bagaj kapağının ayarsızlığından servite ayarlatınca düzelir benim araçta farlarda simetrik değil stoplarda ama ışık yüksekliğinde bir sıkıntı yok bu durumda demek ki farlar ve stoplar normal anormal olan kapaklar

özer aygül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün ford servise gittim.bu konu ile ilgili konuşucaktım arkadaşlar toplantıdaydı.

Beklerken diğer araçları inceledim ve gördüm ki diğer tüm araçlardada bazısında az bazısında çok orantısızlık mevcut.Sonuç olarak çok göze batmadığı için içim rahatlıyarak çıktım.Hatta akşam eve döndüğümde evin önünde 2 adet focus 3 trend vardı onlarıda inceledim ve sonuç olarak onlardada bu orantısızlık mevcuttu.

Şimdi gelelim asıl merak ettiğime koskoca ford bu hatayı bile bile niçin düzeltmiyor???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün ford servise gittim.bu konu ile ilgili konuşucaktım arkadaşlar toplantıdaydı.

Beklerken diğer araçları inceledim ve gördüm ki diğer tüm araçlardada bazısında az bazısında çok orantısızlık mevcut.Sonuç olarak çok göze batmadığı için içim rahatlıyarak çıktım.Hatta akşam eve döndüğümde evin önünde 2 adet focus 3 trend vardı onlarıda inceledim ve sonuç olarak onlardada bu orantısızlık mevcuttu.

Şimdi gelelim asıl merak ettiğime koskoca ford bu hatayı bile bile niçin düzeltmiyor???

demek ki o kadar da koskoca değil..

premium araçlarda bile çıkıyor böyle sorunlar.. bir ara, sırf merakımdan DH'nin BMW 5 serisi başlığına takılmıştım.. orada bile montaj hatalarında, trim yanlışlıklarından, gelen takırtılardan, titreme seslerinden bahsediliyordu.. sonuç olarak insan yapısı, sıfır hata imkansız.. ama kronikleşen bir hata varsa el atılması lazım elbette.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

demek ki o kadar da koskoca değil..

premium araçlarda bile çıkıyor böyle sorunlar.. bir ara, sırf merakımdan DH'nin BMW 5 serisi başlığına takılmıştım.. orada bile montaj hatalarında, trim yanlışlıklarından, gelen takırtılardan, titreme seslerinden bahsediliyordu.. sonuç olarak insan yapısı, sıfır hata imkansız.. ama kronikleşen bir hata varsa el atılması lazım elbette.

Kesinlikle hepsinde var. Fabrikasyon ise ancak makyajda düzelir :D hepsinde yoksa insan hatası bayi bakmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bmw,Mercedes,Audi yine bir nebze orta sınıf sayılır.Bentleyde de aynı sorunlar var Maseratide de.İçerden gelen takırtılardan tut,aynaların gövde ile bağlantılarında yamukluk,açıklık vs vs...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben bentley yada maserati alıcam o kadar para vericem bu sorunlar çıkıcak varya çekerim fabrikasının önüne önce balyoz çekiçle dalarım ardındanda yakarım:)

Tabi bir de şu var o araçları alan adamların çoğu zaman 3 5 tane aracı olduğu için farketmiyorlardır bile bu sorunları.

Yada biz anca bir araç alabildiğimiz için her şey haklı olarak gözümüze batıyor.Bu zamanda bir kalemde 50 60 milyar bir araca yatırmak gerçekten kolay değil.

Durum böyle olunca istemiyoruz en ufak prüz olsun aracımızda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üretim hattı ile ilgili bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Her araçta görülecek şeyler bunlar. Muhtemelen bayiler son kontrollerini yapmamışlar ve ya yapamamışlar. Bende de aynı sıkıntılar mevcut. Sonuçta -geçenlerde Yakup da bahsetmişti- artık yeni araçlar full lazer kaynaklı şekilde gelmiyor. Kaputu açtıktan sonra çamurluk bağlantılarına dikkat ettim gerçekten de öyle kaynak sadece gövde bağlantı yerinde var. Simetri hatalarına gelince sonuçta bu araçlar ışınlama yöntemiyle sokulmuyor ülkeye binlerce kilometreyi nasıl getirildikleri malumunuz. Araçlar da lego gibi olunca :kıhkıh: haliyle olur böyle vakalar. Dediğim gibi son kontrolleri servisler yapmalıydı. Servislere gidin sorunu anlatın bence. Hallederler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birde şöyle birşey var.Düz yolda takırtı tukurtu yapıyorsa eyvallah sorun vardır.Ama kasisli çukurlu yolda tabikide ses gelecek dengesiz gidildiğinde.Sadece farklı değişik kaba seslerin gelmesi can sıkıcı olur gerisi bence normaldir.Sonuçta araçtaki tüm parçalara normal dışı hareket geliyor.Farklı kuvvetlere maruz kalıyor.

Dediğiniz gibi 50-60 bin tl az para değil.2005te 30.000 tlye golf,focus,corolla tarzı araçlar alınabiliyordu sıfır. şu anda baz versiyonlarının fiyatlarını inceleyin.Küreselleşen dünyada herşeyin fiyatı arttığı gibi araç fiyatlarıda arttı enflasyona bağlı olarak vede Ülkemizdeki vergi oranlarına bağlı kalarak.

Fakat şöylede birşey var.Araçlar fabrikada üretiliyor ve bayilere pazarlayıp satıyor.Fabrikada normal olarak üretim hatası olmadan satılan her araç aslında sorunsuz diye satılıyor bayilerce.Garanti fabrika hatalarına kusurlarına karşıdır.Yani eksik,hatalı montajlarda(mekanik olarak) sıkıntı çıkarabilecek bir konu ise bunu garantiden yapmak zorundalar.atıyorum motordaki herhangi bir sensör arıza yaptı.Bunu değiştirmek gerekli onarımı sağlamak zorunda.Fakat farları aynı hizada değilse bunu yapmak zorunda değil çünkü o öyle :kıhkıh: hiçbirşeyi etkilemiyor.Hatta bazı araçlarda ne kadar oynarsanız oynayın iki far tam hizaya gelmiyor.Bende takıntılıyımdır bu konularda.Kapı hizlarından tutun kaputla far birleşim çizgilerine kadar inceleyip alırım aracı.Fakat çoğu fabrikasyon araçta focusta olduğu gibi butür hatalar oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.