Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

yeni aracın MTV odeme problemi

Önerilen Mesajlar

Merhaba, 19 Nisan'da trafiğe çıkan 0 km aldığım aracın MTV'si ödemek için internette sorgu yaptığım zaman bu bilgilere sahip arac bulunamadı diyor. 0 km arac alanlar bu tip bir problem yaşıyorlar mı ? sorun bende mi anlamadım. aracı teslim alırken 30 gün içinde verginizi ödeyin demişlerdi. araç bilgileri sisteme geç mi aktarılıyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun olacağını sanmıyorum, bir vergi dairesine gidin, yanlışlık varsa düzeltirler. Ufak tefek problemler, belki bayi bir harf hatası yaptı, ya da vergi dairesinde bu tür bir hata oldu. Olabilir, insanlık hali, büyük bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Ya da tam tersinden gireyim istersen senin araba çenç olmasın :D:)

Şaka şaka, sorun yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

oldum olası şu internetten ödeme işlemlerine kuşkuyla bakmışımdır.

hackerlar sitelerin birebir aynısını yapıp şifreleri ele geçiriyorlar.

o yüzden çok zorunlu olmadıkça veya sıra olmadıkça bizzat yerinden ödeme yapmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

oldum olası şu internetten ödeme işlemlerine kuşkuyla bakmışımdır.

hackerlar sitelerin birebir aynısını yapıp şifreleri ele geçiriyorlar.

o yüzden çok zorunlu olmadıkça veya sıra olmadıkça bizzat yerinden ödeme yapmaya çalışırım.

Sıkıntı olmaz..Güvenli siteler bellidir.KK kaydı alınmadığı sürece hacker alamaz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Plaka işlemlerini kendiniz yapmadıysanız onun kaydının yapılmış olması gerekir.

Normal şartlarda plaka çıktığında emniyet bildiriyor ve vergi dairesi kaydediyor. Ancak bu süreç işlemediği için genelde muameleciler dosyayı alıp elden vergi dairesine iletiyorlar ve kaydı öyle yapılıyor. Eğer plaka işlemlerini kendiniz yaptıysanız bu işi kovalamanız gerekebilir. Maliyede henüz kaydı olmayabilir arabanızın. Yok muameleci yaptıysa onun tepesine binin. Gerçi muameleci yapmış olsa vergisinide ödemiş olması gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaydetmiyorlar vergi dairesine.Daha doğrusu Trafik şube ile vergi dairesi arasındaki hantallık yavaşlık.Bizzat gidip kaydettirmeniz lazım hemen istiyorsanız.Vergi taksit ödemeleri gelince yani mtv zamanı gelince kaydediyorlar.Mesela 30.07.2012 son ödeme tarihli vergi ödemesi var ve kaydetmediler.çok ykaın tarihte alsanız bile en geç 15.07.2012 ye kadar kaydediyorlar ve son ödeme tarihinizi geçiktikleri gün kadar uzatıyorlar kendilerinin hatası olduğu için.Faiz bindirmiyor o süreçte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi olaya şöyle bakalım.Bayi aracı size teslim edene kadar olan vergiler yani 12.ay teslim aldığınız bir aracın vergisi size ait değil.ama 1. ay sonunda gelecek olan mtv 1.taksidi size ait.bayi karışmaz.örneğin bayiden 1.ayın 12 sinde bir araç aldınız.Normalde 30 u olan sön ödeme tarihli verginin birinci taksidi size ait yani ödemelisinizz.Fakat bayi bu durumu bildiği için ve sizinde ödeme yapmayacağınızı bildiği için o dönem vergisini veriyor.Siz haklı olarak lan yeni aldık arabayı ne vergisi dersiniz.Bayide zaten buna göre fiyat veriyor size :)

İkinci elde de geçmiş döneme ait borç varsa satış yapılamıyor zaten.Tüm vergi trafik cezası borçlarını ödeyip o şekilde satış yapılabiliyor. örneğin 2.ayın başında araç aldınız.Taki 7. aya kadar herhangi bir taksitten sorumlu değilsiniz.

Bende de aynı sorun olmuştu Focusta.1.ayın başında aldığım aracın mtv ödemesin İnternet vergi dairesinden ödeme yapacaktımm fakat kayıt olmadığı için ödeme alınmadı.ayın 25 inde kayıdım açıldı ve son ödeme tarihi olarak 25 şubat gözüküyordu :nazar:

Şu anda da babamın aracında aynı şey var. şubatın 16 sında aldığı araç hala kayıtlı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

motorlu taşıtlarla ilgili merkezi aradım, araç ve kimlik bilgilerimi istediler kaydınız gözükmüyor kendiniz ankara yeğenbey vergi dairesine gelip kayıt açtırmanız ve ödemeyi yapmanız gerekiyor dediler. yarın gideceğim bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.