Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

yeni aracın MTV odeme problemi

Önerilen Mesajlar

devlet talep ediyor iste, isterse araç haziranda trafiğe çıksın. ancak 1.dönemden sonra trafiğe çıkanlardan bu vergi talep edilmiyor. bayilerde anahtar teslim fiyatlarında bu vergiyi dışarıda bırakıyor. trafiğe çıkış için zorunlu değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O arabayı aldığınız bayiinin çakallığı birazda. Anahtar teslimi anlaştıysanız herşeyi ile bitmiş yemek demektir. Ama ortada yazılı bir anlaşma olmadığı için bazıları şark kurnazlığı yapıyorlar. Siz indirim aldım sanıyorsunuz oysa onlar ödemeleri gereken vergiyi ödememiş oluyorlar. Sizin paranızla size hovardalık yani.. Bu nedenle ben her zaman araba alırken trafik muamelesi ve MTV için ödedikleri parayı düşüp o şekilde fiyat vermelerini talep ediyorum. Plakayı çıkartmak falan zaten dert değil artık. ÖTV ve KDV yi ödemek zaten onların yasal zorunlulukları. Geri kalanı iş değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok saçma ama.mtv borcu varsa nasıl satış yapılamıyorsa aynı şekilde trafiğede çıkmaması lazım yeni aracın mtv borcu varsa. Karmaşık sistemler ama ben asla ödemezdim.bayiden araç alıyorum denem ortasında.yıl başı değil yıl yarısı değil ne ödemesi ?

19 nisanda alınan aracın mantıken mtv vergisi olmaz.yani 19 nisanda değilde 29 mayısta alsaydınız yine mi ödeyecektiniz ?? 29 mayısta alınana araca eee binmedim ki daha yaw ne vergisi yeni aldım diyorsak, 19 nisanda alınan araçtada aynısı geçerli olmalı.

Yasaları gereklilikleri tam bilmiyorum ama her ne olursa olsun anahtar teslim bayiden araç aldıysam 19 nisanda hatta 2 şubatta kuruş para vermem vergiye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bencede saçma ama günümüzde bayiler bunu yapıyor. arabayı alacağım zaman ankarada gittiğim ford bayilerinin hepsi MTV'yi fiyat dışında gösteriyordu. yapacağınız pazarlık sonrasında 50 TL bile düşmez iken MTV'yi fiyata dahil edin demek işe yaramaz bence. pazarlık başında MTV'yi dahil ettirirsenizde yapacağı indirimi ona göre yapar. siz MTV ödemedim diye çıkarsınız bayiden, ancak toplamda aynı indirimi almış olabilirsiniz. keşke ilk vergi ödemesi kullandığın aya göre hesaplansa idi. haziranda trafiğe çıkan 1/6 vergi ile kapatırdı 1.dönemi. :nazar::)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 nisanda alınan aracın mantıken mtv vergisi olmaz.yani 19 nisanda değilde 29 mayısta alsaydınız yine mi ödeyecektiniz ?? 29 mayısta alınana araca eee binmedim ki daha yaw ne vergisi yeni aldım diyorsak, 19 nisanda alınan araçtada aynısı geçerli olmalı.

30 Haziranda da alsan ilk taksiti ödeyeceksin güzel kardeşim.

Yasaları gereklilikleri tam bilmiyorum ama her ne olursa olsun anahtar teslim bayiden araç aldıysam 19 nisanda hatta 2 şubatta kuruş para vermem vergiye.

Heheheh. Paşa paşa ödetirler sende ödersin.. Alırken ödemesen bile satarken ödersin. :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bazen tarihten kaynaklanıyor...Bendede ruhsatta yazan tarihten bir gün önceki tarihi girince işlem yapabiliyorum...Sizde tarih üzerinde yoğunlaşırsanız çözersiniz gibi geliyor....

valla bende de aynı olay oldu. sorun nerde diye ararken sizin cevabınızı okudum ve doğru çıktı. satış değil plaka değişikliği tarihini girmişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.