Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Focus II

Mete Yılmaz

Soru

Merhaba arkadaşlar

Focus II otomatik vites almayı düşünüyorum. 2007-2009 arası modellere baktım, fiyatları 30-34 arası değişiyor. Bu aracı kullanan arkadaşlar bilgi verilerse sevirim. Yakıt tüketimi, vites geçişleri nasıldır. Sorun yaratır mı? Lpg uygulanabilir mi, uygulama araca zarar verir mi?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

alacağın araba hakkında bir fikrim yok ama ben otomatik arabam olsun die hayal ederdim 2001 otomatik aldım ama şimdi keşke düz vites alsaydım die düşünüyorum çok yaktığı için biyere kıpırdıyamıyorum sürerkende şanzımana bişe olacak die nazik kulanmak zorundasın yavaş kalkacan bilmem ne ama konforlu olsun dersen otomatik arabanın konforu hiçbişede yok

berkay diren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup'un da dediği gibi; makyajlı kasa FII lerde otm. vites sadece 100 hp benzinli araçlarda vardır, araç sorunsuzdur ancak yakıt tüketimi şehir içinde 10L/100 km. altını görmez pek.

FII (makyajsız) kasada dizel otm. vites vardı, sorunluydu zaten sonrada kaldırıldı satıştan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup'un da dediği gibi; makyajlı kasa FII lerde otm. vites sadece 100 hp benzinli araçlarda vardır, araç sorunsuzdur ancak yakıt tüketimi şehir içinde 10L/100 km. altını görmez pek.

FII (makyajsız) kasada dizel otm. vites vardı, sorunluydu zaten sonrada kaldırıldı satıştan.

teşekkürler,

peki lpg persormansı ve yakıt tüketimi makul müdür?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar

Focus II otomatik vites almayı düşünüyorum. 2007-2009 arası modellere baktım, fiyatları 30-34 arası değişiyor. Bu aracı kullanan arkadaşlar bilgi verilerse sevirim. Yakıt tüketimi, vites geçişleri nasıldır. Sorun yaratır mı? Lpg uygulanabilir mi, uygulama araca zarar verir mi?

Teşekkürler

belki sonradan tork eklemese yapılmış olabilir bi arkadaş 800 tl ye yaptırmıştı ozaman hem gücü hemde yakıt ekonomisi artıyor die biliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Herseyden önce aranızda çok yeneyim.

İkinci el 2007 Trend TDCİ Triptonik vites bir araç var.

70 bin kilometrede ve tramer kayitlari temiz, Otokoc bakımlı, kazası değişeni yok ve 4 lastik yeni, çelik jantlari var.

Fiyatı 27,500 TL

Bu fiyat bu araba için uygun müdür. Birde üstündeki triptonik vites nasıldır?

Bakım ve yakıt performansı olarak beni zora sokar mı?

Cok bilmemekle veya yanlış araştırmamdan dolayı bu seri sanzumanlarin sorunlu olduğu yazıyor.

Değerli yorumlarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum.

Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

70 bin kilometrede ve tramer kayitlari temiz, Otokoc bakımlı, kazası değişeni yok ve 4 lastik yeni, çelik jantlari var.

Fiyatı 27,500 TL

Cok bilmemekle veya yanlış araştırmamdan dolayı bu seri sanzumanlarin sorunlu olduğu yazıyor.

Tesekkurler

Uzak durunuz.. :)

Şanzuman problemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Fiyatı 27,500 TL

Tesekkurler

Ben de 2007 ghia otomatik triptonik var temiz ise gösterin servise binin çok rahat bir sürüşü vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba.

Geçen hafta Focus II 1,6 Duratech Trend otomatik satın aldım. Aldığım kişi açıkdeniz kaptanı. 2009 model 23 bin km de. 2005 yılından beri 3 defa araç değiştirdim. Hepsi de Honda Jazz dı. Aslında genel anlamda Jazzdan daha iyi bir araç bulamasamda ömrümün sonuna kadar aynı model arabaya binmek istemedim ve eşimin kullanımına verdim. Ben Focus'u kullanacağım. Yalnız tükettiği 10-11 litre/100 km bana oldukça uzak rakamlar. Eski arabamda aynı şartlarda 7 litre bile tükettiğimi hiç hatırlamıyorum. Neredeyse aynı yolu 2 kat pahalıya gidiyorum. "Çok yakar" uyarısı aldım ama dediğim nedenlerden, temizliğinden ötürü aldım.

Bir de focusumu manuel olarak kullanmak istesem de -/+ yönlerine vitesi çeksem de vites geçişi her zaman yapmıyor. Örneğin yokuş inerken 2000 devirde giderken vites küçültmek istediğimde (gayet makul bir istek) vites küçülmüyor. Veya yeni yola çıktığımda motor ısınana kadar düşük devirde kullanmak istiyorum. Az bir hızlanıp 2000-2500 devir gibi vites büyütmek istediğimde (bu da gayet makul bir istek) büyütmüyor. Ama diyelim düz yolda 3000 devirde giderken + yönüne çektiğimde vites büyüyor. Yani + veya - yönüne vitesi itsemde talebime cevap verecek mi vermeyecek mi emin olamıyorum. Arabanın keyfini bekliyorum. Kullanım öneriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.