Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Derin Çizikler

Önerilen Mesajlar

Sonunda bu da oldu. Sabah inip arabanın yanına geldiğimde kaputun üstünde biri yüzeysel diğeri ise bayağı derin(sanıyorum rütuş gerektirecek) iki çizik ile karşılaştım. Hadi ilk çizik kaza idi. İkincisi çok derin elimle o boşluğu anlayabiliyorum. O kaputu çizen kimden olduğu belirsiz olanı yakalarsam zaten iki büklüm edeceğim. Allah belasını versin inşallah.

Gelelim çiziklere. Sizce rütuş gerektirir mi? Özellikle ilk resimle olan.

IMG_20120417_080409.jpg

IMG_20120417_153811.jpg

Kromajı da çizmiş hayvan.

IMG_20120417_153836.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan kardeş geçmiş olsun hani kaza olabilir ona lafım yok ama bilinçli olarak araba çizmek nasıl bir zevk anlamıyorum birgün çok zengin olursam deneyecem valla

Resimlerden ne kadar yorum yapsak da doğru olmaz bence sen güvendiğin bir kaportacıya göster inş boyasız kurtarırlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hasan kardeşim geçmiş olsun öncelikle

kaputun sol kısmında kalan pasta cila ile kurtarılabilir sağ tarafında kalan kısım için tamamen gitmesini istiyorsan bunun için yoklama macunuyla dolgu yapılıp zımpara artı yama boyası yapılması şart fakat boyan solmuşsa solmadan kastım gözle görünen bir solma değil aracın komplesi hava şartlarından ötürü ton farkı yaratabilir zamanla eğer orjinal boyası ise (boya markası olarak) pasta cila ile aracın ilk günkü tonajına döner işlem görmüş ise kaputun pasta cila sonucu orjinal boyalı yer ile işlem görmüş yerlerde yine ton farkı çıkar, henüz hiç işlem görmemiş ise yani, fabrika boyası var ise yani,yerli boya kullanılmamış ise; attıkları yama,yama yapılan parçaya uygulanan son işlemde (pasta cilada) ton farkı göstermeyecektir olaki fabrika boyası olmayan boyanmış bir kaput muhtemelen standox,mobiel boya markası ile yapılmıştır(yerli distribütör) üzerine attığın her yama kaputun üzerindeki boya ile tutmayacağından farkedilecektir ki gördüğüm kaputun önceden işlem görmüş çünkü çizilen bölüm gözeneklenmiş buda altında macun olduğunu gösteriyor..

üzülerek sölemeliyimki komple parçayı boyatman gerekiyor geçmiş olsun

not:tek parça boyama 100-140 tl civarında istanbul da adanada fiyatlar biraz daha makul olduğunu düşünüyorum

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam şimdi msn'den görüştüm bu konuda iyi olduğunu bildiğim bir abim ile. Resimleri görünce ikincisi polisaj ile gider de 1. ye anahtarı çok güzel(!) takmış rütuş boyası ile boyanır zımpara + polisaj ile orası ilk günkü gibi olur dedi. :( Rütuş boyası temin etmem lazım servisten alır sanayide soluğu alırız yarın ne yapalım. :) Bundan sonra da Emniyet parkında dursun araba evin önünde duracağına.

hasan kardeşim geçmiş olsun öncelikle

kaputun sol kısmında kalan pasta cila ile kurtarılabilir sağ tarafında kalan kısım için tamamen gitmesini istiyorsan bunun için yoklama macunuyla dolgu yapılıp zımpara artı yama boyası yapılması şart fakat boyan solmuşsa solmadan kastım gözle görünen bir solma değil aracın komplesi hava şartlarından ötürü ton farkı yaratabilir zamanla eğer orjinal boyası ise (boya markası olarak) pasta cila ile aracın ilk günkü tonajına döner işlem görmüş ise kaputun pasta cila sonucu orjinal boyalı yer ile işlem görmüş yerlerde yine ton farkı çıkar, henüz hiç işlem görmemiş ise yani, fabrika boyası var ise yani,yerli boya kullanılmamış ise; attıkları yama,yama yapılan parçaya uygulanan son işlemde (pasta cilada) ton farkı göstermeyecektir olaki fabrika boyası olmayan boyanmış bir kaput muhtemelen standox,mobiel boya markası ile yapılmıştır(yerli distribütör) üzerine attığın her yama kaputun üzerindeki boya ile tutmayacağından farkedilecektir ki gördüğüm kaputun önceden işlem görmüş çünkü çizilen bölüm gözeneklenmiş buda altında macun olduğunu gösteriyor..

üzülerek sölemeliyimki komple parçayı boyatman gerekiyor geçmiş olsun

not:tek parça boyama 100-140 tl civarında istanbul da adanada fiyatlar biraz daha makul olduğunu düşünüyorum

Benim bildiğim bu aracın daha önce hiç işlem görmediği. Aracı zaten bayiden aldık(ikinci el kısmından 3 aylık araçtı), eğer işlem varsa arabayı bırakır paramızı geri isterim. Eğer böyle bir durum varsa bayinin çekeceği var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Durduk yere çıkan işe bak...Neyse Hasan Allah daha beterinden korusun.....İyi tarafından bakarsak çözümü bulundu.....

Öyle bakmaya çalışıyorum Bekir abi. Olan olmuş sonuçta. Ama sövmeden edemiyorum o hayvana. İnsanlıktan nasibini almamış kimden olduğu belirsiz. Zaten bir polisaj planım vardı onu da bu olayla hayata geçirmiş olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.