Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bir ses geliyor ama anlayamadım

Barış Bektaş

Soru

Merhaba arkadaşlar

Bir problemim var ama normalmi yoksa normal değil mi anlamadım. Problemi anlatmasıda zor ama :D Şehir içinde ilerlerken biliyorsunuz ki bol bol dur kalk oluyor. Ani frenleme yaptığımda arkadan bir sürtünme sesi gibi bişey geliyor. Bazende bunu yapmıyor. Arkadaki kampanalardan olabilirmi acaba diye düşünüyorum.

Frenleme yapıldığında normalde ön kampanalar çalışıyor arkadakiler çalışmıyor diyebiliyorum. Focusta çalışıyomu acaba :D Birde depodan ses geliyor diye okumuştum. O seste olabilir mi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Focus Mk.3'te kampana değil disk fren var, önde de arkada da.

Belli bir süre çok nemli ortamda durursa araç disklerde ince bir pas tabakası oluşuyor ve ilk frenlemede önden de arkadan da kısa süreli sürtme sesi gelebilir.

Ama düzenli olmaması lazım.

Bazen de arabanın altına bir dal ya da naylon takılıyor tuhaf tuhaf ses yapabiliyor...

Depodan gelen ses ise çalkantı sesi tarzında.

Duymadan yorumlamak zor böyle sesleri...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba arkadaşlar

Bir problemim var ama normalmi yoksa normal değil mi anlamadım. Problemi anlatmasıda zor ama :D Şehir içinde ilerlerken biliyorsunuz ki bol bol dur kalk oluyor. Ani frenleme yaptığımda arkadan bir sürtünme sesi gibi bişey geliyor. Bazende bunu yapmıyor. Arkadaki kampanalardan olabilirmi acaba diye düşünüyorum.

Frenleme yapıldığında normalde ön kampanalar çalışıyor arkadakiler çalışmıyor diyebiliyorum. Focusta çalışıyomu acaba :D Birde depodan ses geliyor diye okumuştum. O seste olabilir mi.

sürtünme sesine yorum yapamicam ama depodan gelen ses dizel araçlarda şişenin içineki suyun çalkalanma sesi gibi gelen ses onunla bır ılgisi oldugunu sanmıyorum

not: resmımızı ve profildekı boslukları doldurursak sevınırım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yorumlarınız için teşekkür ederim. bu ses konularını hiç anlamam ama arada böle yapınca garibime gitti. bu sesi hep çıkartmıyor arada çıkartıyor. servise gidip böyle bişeyi anlatmakta zor :D onların yanında kesin yapmaz :D

foto konusunda başarısızım :( ekleme konusunda uğraştım baya bir ama olmuyor. gene denerim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba;

Resmini gönderirsen eklemene yardımcı olurum.

Yağmurlu günlerde yada su birikintilerinden geçtikten hemen sonra aracı park edip brakınca bu tür sesler gelebilir, buna dikkat edermisin sesin hangi şartlarda geldiğine?

Özellikle rampa aşağı duran bir araç yukarıda belirttiğim şartlarda park edilip bırakılırsa el frenini indirseniz dahi hareket etmez, fren balataları diske yapışır. Ancak aracı vitesi alıp hareket ettirmek isterseniz sesli bir şekilde atar frenler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu sabah oldu mesela işe gelirken. dün aracı yıkadım otoparka park ettim. yolda bir ses olmadı ilk başta. şehir içine girdim yol aniden durdu o ara bende ani fren yaptım. çok sert sayılmazdı ama o ara arkadan demir sürtünmesi gibi bir ses geldi bir gacırtı gibi. arkadan biri vurdu sandım :D arkada araba falan yoktu allahtan :D bu arada ses arka sağdan geliyor gibi geldi bana. birde frenleme yaptığımda direksiyonu sola kırmıştım. acaba esp denilen şey mi girdide öle bir ses geldi. bu zamana kadar espnin nasıl bir tepki verdiğini görmedim. arkadaşın lagunası vardı birkez onda karşılaştım. onda da buna benzer bir ses gelmişti esp devreye girdiğinde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

+1 diskler üzerindeki ince pas tabakasının yaptığı bir ses aracınızı yıkatıp beklettikten sonra camlarnızı teybinizi falan kapatın geri geri azcık hızlanp (10-15km yeterli) çok hafif frene dokunun daha net duyarsınız o sesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendede geri geri park ederken frene bastigimda Cem beyin bahseetigi oksitlenme yuzunden cikan ses geliyor gacirt diye tam sesin tanimi bu :D bi kere yapiyor 2. frende yapmiyor. Arac geri geri giderken arka frenlerimi kullanir?

Senin compact Disk'in yeni :) Senden ses çıkar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendede geri geri park ederken frene bastigimda Cem beyin bahseetigi oksitlenme yuzunden cikan ses geliyor gacirt diye tam sesin tanimi bu :kıhkıh: bi kere yapiyor 2. frende yapmiyor. Arac geri geri giderken arka frenlerimi kullanir?

Araç her daim 4 tekeri kullanır fren için. Ancak geri geri giderken frene basıldığında fren gücünden oluşan ağırlık aracın arka aksına biner. Bu tarz sesleri daha duyulur hale getirir bu durum.

Şimdi soracaksınız peki neden hep arkadan geliyor ön disk paslanmıyormu diye. Ön disk ve balatalar. Arkalardakine nazaran çok daha fazla yük altında çalıştkları için.İki parçanın birbirine alışmışlığı çok daha iyi bir seviyededir. O yüzden ufak tefek pürüzleri. Patrona(size) yansıtmadan aralarında sessizce hallederler :zha:

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç her daim 4 tekeri kullanır fren için. Ancak geri geri giderken frene basıldığında fren gücünden oluşan ağırlık aracın arka aksına biner. Bu tarz sesleri daha duyulur hale getirir bu durum.

Şimdi soracaksınız peki neden hep arkadan geliyor ön disk paslanmıyormu diye. Ön disk ve balatalar. Arkalardakine nazaran çok daha fazla yük altında çalıştkları için.İki parçanın birbirine alışmışlığı çok daha iyi bir seviyededir. O yüzden ufak tefek pürüzleri. Patrona(size) yansıtmadan aralarında sessizce hallederler :zha:

Daha çok aydınlanamazdım :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi soracaksınız peki neden hep arkadan geliyor ön disk paslanmıyormu diye. Ön disk ve balatalar. Arkalardakine nazaran çok daha fazla yük altında çalıştkları için.İki parçanın birbirine alışmışlığı çok daha iyi bir seviyededir. O yüzden ufak tefek pürüzleri. Patrona(size) yansıtmadan aralarında sessizce hallederler :smiley2k:

teşekkürler...süper oldu açıklama :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.