Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

ICS Güncellemesi Nasıl Yapılır - CM9 - I9000

Önerilen Mesajlar

Galaxy S için ICS(CM9) nasıl kurulur?

Başlamdan önce telefonunuza vereceğiniz tüm zararlardan sorumluluk kabul etmem.

1. Adım Root Olma

Root dosyasını buradan temin edebilirsiniz.

One Click root 2.2 olarak geçiyor.

http://forum.xda-dev...ad.php?t=742403

Eğer bu dosya çalışmazsa CF-Root olarak şu adresten uygun sürüm numarasına göre indirin.

http://forum.xda-dev...ad.php?t=788108

2. Adım ICS(CM9) İndirme

Root oldukdan sonra Buradan 3 linkden birinden son sürümü şimdilik Build 17 indirin.

http://forum.xda-dev.....php?t=1363593

ROM: BUILD 17: tux-head.net / faramir.eriador.org / ics.haxer.org (md5: 524580b5b0115b1a6b31ac9ea3522c96)

3.Adım

Önemli Not: Sakın benim yaptığımı yapmayın EFS dosyasının yedeğini alın; çünkü bu işlemden sonra imei numaranızın 0049.... başlayan bir numaraya dönüşme riski vardır. Yedeğini aldığınız dosyayla eski haline dönüştürebilirsiniz.

Telefonda sdcarda ics diye bi klasör açın ve indirdiğiniz dosyayı onun içine atın

Ses açma power ve home tuşuna basarak recovery moduna girin.

Wipe data

Wipe Cache

advanced - wipe dalvik

bunları yes diyerek yaptıktan sonra

Tekrar recoveryde ana menüye dön

burada install zip from sdcardı seç ve ics klasörüne attığın romu seçerseniz dosya yüklenir.

Tel sürekli reset çekerse veya uzun süre açılmazsa tekrar yapın düzelecektir.

Sonra google uygulamalarını istiyosan yükledikden sonra menüde

Rom Manager - Download Rom - Google Apps en üstte tarihi en son olan ICS olanı indir

Yükledikden sonra aşağıdaki 3 linkden birinden indir yine ics klasörüne at

Google Apps Fixer: MultiUpload / tux-head.net / faramir.eriador.org (md5: af8bcaf5f8158e8e1be7097fc86b6b28)

Bu fixide yine recovery moda geçip install zip kısmından yap yoksa takvim felan senkronize olmuyor.

Takıldığınız noktalarda tekrardan soru sorabilirsiniz.

byyasin(SDN.net) nickli üyeden alıntılarla hazırlanmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de dün rootsuz stok vodafone romlu HTC sensationıma HTC tarafından gönderilen ICSi yükledim. Ne hız, ne pilde bir gelişme görmedim.

En büyük şikayetlerimden biri olan yetersiz seste bir gelişme kaydedilmemiş ama cihaz daha önceden görmediği bazı mp3leri şimdi görebiliyor tek artısı bu.

Ancak ICSte daha önceden mümkün olan IP ayarları kaldırılmış ya da çok acaip bir yere saklanmış.

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de dün rootsuz stok vodafone romlu HTC sensationıma HTC tarafından gönderilen ICSi yükledim. Ne hız, ne pilde bir gelişme görmedim.

Pil üsresi sorunsa Dolphin HD Browser ile birlikte kullanılan Battery Saver Companion'u yükleyin.

Interneti göreceli sık kullanıyorum, pil sürem 1.5 günden 3 güne çıktı (HTC Desires S 1450 mAh standart pil).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kişisel yorumum:

Telefon tekrar hayata döndü. 2.2 den sonra çok hızlı geldi. Birde ayarlardan performance moduna alınca uçuyor. Sd cardım olduğu gibi duruyor. :wacko:

Imei'si 00499... ile başlayan bir numaraya dönüşenler için:

Korkulacak birşey yok sdcard adlı dosyada backup adlı dosyanın içinde EFS'nin yedeği otomatik olarak alınmış. Onları alın kopyalayın /efs dizinine imeiniz geri gelsin. :)

En büyük şikayetlerimden biri olan yetersiz seste bir gelişme kaydedilmemiş ama cihaz daha önceden görmediği bazı mp3leri şimdi görebiliyor tek artısı bu.

Ancak ICSte daha önceden mümkün olan IP ayarları kaldırılmış ya da çok acaip bir yere saklanmış.

Doğru sanki biraz karmaşıklaşmış gibi ama alışınca o kadar da kötü değil. Biraz kurcalamak lazım. :)

Telefonu fabrika ayarlarina dondurup, bir de hafiza kartina format atarsaniz iyi olur. Benimki xe hizlandi.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Şöyle söyleyeyim 2.2'den sonra sanki uçuyor. :) Dediğinizi de deneyeceğim ama bana hızı fazlasıyla yeterli geldi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.