Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor temizliği

Sinan Çınar

Soru

Hafta sonu motoru temizlemeyi planlıyorum.Arexons aldım.Kablo ve soketlere değdirmemeye çalışacağım.

önce wd40 sıksam işe yarar mı?

poşetlemem gereken parçalar neler?

bizim araçların beyinleri nerede?

Tecrübelerinize ihtiyacım var.Vaz geçin temizlemeyin derseniz temizlemem.:D

Araç motoru 6 yıldır temizlenmemiş:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

WD40 çok toz yapıştırır. Kullanmayın.

Kompressör bulma imkanınız varmı ?

Gaz yağı yada tiner + mazot karışımını mazot tabancası ile uygulayarak pırıl pırıl bir motora sahip olabilirsiniz

Ben o şekil yıkıyorum motorumu ayda 1 kez (yaz-kış) :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben servise götürdüğümde aracı teslim alırken motoru temizlenmiş olarak alıyorum, kendim her hafta sonu ılık su ile bayanların kullandığı LOK diye bir temizlik maddesi var onla güzelce temizliyorum, pırıl pırıl oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

WD40 çok toz yapıştırır. Kullanmayın.

Kompressör bulma imkanınız varmı ?

Gaz yağı yada tiner + mazot karışımını mazot tabancası ile uygulayarak pırıl pırıl bir motora sahip olabilirsiniz

Ben o şekil yıkıyorum motorumu ayda 1 kez (yaz-kış) :D

wd40 ı sadece soketlere sıkmayı düşünüyorum.Şase problemi olmasın diye.Sonra arexons.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben servise götürdüğümde aracı teslim alırken motoru temizlenmiş olarak alıyorum, kendim her hafta sonu ılık su ile bayanların kullandığı LOK diye bir temizlik maddesi var onla güzelce temizliyorum, pırıl pırıl oluyor.

Motorun herhangi bir yerini kapatıyor musunuz?Problem olmuyor mu?Yoksa ben mi çok evhamlıyım:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu tür bir temizliğin kaputun altının gözümüze temiz gözükmesi haricinde bir faydası var mı?

Bazı yerlerin oksitlenme durumunu ortadan kaldırmış oluyoruz ayrıca. Sonuçta gaz yağı ve mazot temizleyici koruyucu ve yağlayıcıdır
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araba çalışır vaziyette de su ile yıkanabilir die biliyorum sonuçta şiddetli yağmurlarda motorun arıza yapmamasından anlaşılmalıdır die düşünüyorum fakat su oksitlenme riskinden ötürü bende tavsiye etmiyorum bilinçli bir kuaförle mevsimden mevsime temizlenebilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.