Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 & 3 Tdci Egr Valfi Iptali Hakkında

O. Fatih Yurter

Soru

Arkadaşlar egr valfi hakkında sorum olacaktı. Bir tane arkadaşım aracının egr valfi arızalanınca serviste iptal ettirdi. Aracının değiştigini söyledi performans ve tüketim hakkında. Performansının arttığını iddia ediyor yakıtta da düşme olmuş. Yanlış bilmiyorsam Egr valfi doğa için zararlı gazların dışarı salınmasını engelliyormuş başka bir etkisi yokmuş. Aramızda iptal ettiren veya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse aklımızdaki soru işaretleri kalkar. İptal ettirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

iyi akşamlar arkadaşlar bende ford fokus kullanıcısıyım 2005 tdci aracımın egr falfini kendim iptal ettim cekiş biraz arttı ve yakıt biraz düştü egzos dumanı yok oldu tavsiye ederim yaptırın egr iptalini yardım isterseniz msn adresim [email protected] teşekkür for kullanıcılarına

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şu egr de pul koyulan noktanın bi resmini çekin allah askına :) egr nin bi motora tekrar verildiği nokta var birde egr nin girisi.Hangisinden iptal edeceğiz? Egr girişinden iptal çok zorlar çünkü terste kalıyor epeyce.O bölgede kalorifer suyunun içeri girdiği hortumlar falan var karmakarışık bi yer bende orası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2. resimde net görünen yerdeki egsoz çıkışına plaka koyup egr yi yerine sabitleyeceksin...Şunuda belirteyim egr yakıt filtresinin arka tarafında kalıyor ve 2 adet somunu var..Eğer eli yatkın birisi yapmaz ise başına iş alabilirsin demedi deme

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Allah razı olsun.Şu illeti söktüğümde fotoları paylaşacağım.Umarım kolayca sökebilirim.Meraktan dolayı söküp takmaya el yatkınlığım var çocukluktan beri.Üstünede otomotiv okuyunca eller yağdan kurtulmuyor hocalar sağolsun :)

Common rail rampasının üstünden emmeye giden boru var parlak renkli.Birde valfe giren egzost gazının olduğu kısım var.galiba valfe girmeden olan kısma pul kesip koyacağım.Bu arada koyacağım puluda 650 dereceye dayanıklı silikon sıkıp öyle takacağım yerine sızıntı olmasın dışarı diye tahminimce. Yani egzost gazını valfe giriş yaptırmayacağım.Sökmüşken egr yide temizleyip ömrünün sonuna kadar tertemiz kalacak ve boşuna açılıp kapanacak :)

Baktım yapamıyorum nasıl bulduysam öyle bırakırım..

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Allah razı olsun.Şu illeti söktüğümde fotoları paylaşacağım.Umarım kolayca sökebilirim.Meraktan dolayı söküp takmaya el yatkınlığım var çocukluktan beri.Üstünede otomotiv okuyunca eller yağdan kurtulmuyor hocalar sağolsun :)

Common rail rampasının üstünden emmeye giden boru var parlak renkli.Birde valfe giren egzost gazının olduğu kısım var.galiba valfe girmeden olan kısma pul kesip koyacağım.Bu arada koyacağım puluda 650 dereceye dayanıklı silikon sıkıp öyle takacağım yerine sızıntı olmasın dışarı diye tahminimce. Yani egzost gazını valfe giriş yaptırmayacağım.Sökmüşken egr yide temizleyip ömrünün sonuna kadar tertemiz kalacak ve boşuna açılıp kapanacak :)

Hangi silikon o conta görevide görebiliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Temizlerken egr- motor kısmında özellikle dikkatli olun motora sıvı gitmesin ve turuncu renkli contayı çıkarmadan balata spreyi sıkmayın conta bozulur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hangi silikon o conta görevide görebiliyor mu ?

tam conta gibi görev görmesede büyük faydası olacağı kanısındayım.Isıya dayanıklı,yanmayan silikon diye geçiyor.Babam almanyadan almıştı yıllar önce ufak bir tüp.geçen ay açtık kullandık.Kuruduktan sonra alev almıyor yanmıyor deforme olmuyor.Sonuçta silikon yani orda conta görevi göreceğine eminim.

Temizlerken egr- motor kısmında özellikle dikkatli olun motora sıvı gitmesin ve turuncu renkli contayı çıkarmadan balata spreyi sıkmayın conta bozulur..

Zaten aracım 46.000 de.çok pis bir egr ile karşılacağımı zannetmiyorum.Hiç sprey falan sıkmayacağım.üstübüye tiner döküp temizleyeceğim kabadan :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Egrnin emme manifoldunu kurum ile doldurduğundan adım gibi eminim (bizzat gördüm) fakat otomotiv mühendislerinin egr ye emisyon düşürmek dışında görev yüklemiş olma ihtimalini düşündüğümden ben iptal etmedim..İptal sonucunda belirgin farklar hissetmeyebilirsiniz çünkü araç performans istediğinde egr devre dışı kalıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.