Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 & 3 Tdci Egr Valfi Iptali Hakkında

O. Fatih Yurter

Soru

Arkadaşlar egr valfi hakkında sorum olacaktı. Bir tane arkadaşım aracının egr valfi arızalanınca serviste iptal ettirdi. Aracının değiştigini söyledi performans ve tüketim hakkında. Performansının arttığını iddia ediyor yakıtta da düşme olmuş. Yanlış bilmiyorsam Egr valfi doğa için zararlı gazların dışarı salınmasını engelliyormuş başka bir etkisi yokmuş. Aramızda iptal ettiren veya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse aklımızdaki soru işaretleri kalkar. İptal ettirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende iptal ettirdim Yakıtta bir düşüş olmadı bende yakıt tüketimim aynı

Aracın performansında çok ufak bir artış oldu.

Ayrıca ülkemizdeki kalitesiz mazottan dolayı EGR aracın motorunun kurumla dolmasına sebep oluyor o yüzden iptal edilmesi faydalı bir parça

Yalnız sağlam bir sac kullanın iptal ederken. Ben ilk iptal ettirdiğimde iptal eden şahsın ince sac kullanımından dolayı sacdelinip EGR nin içine kaçıp dönen motoru kitlemişti EGR değiştirmeme sebep oldu bu durum.

Focusumun başına gelenler konusunda var araca neler olduğu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim.

Çok basit aslında kendiniz bile yapabilirsiniz.

EGR yi söküyorsunuz araya pul gibi bir sac koyuyorsun o sac aradaki akışı kesiyor tekrar monte ediyorsunuz sökmesi takması 10 dk yı geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abicim fotoğraf makinem bozuk :D Telefonlada çekmek bi işe yaramıyor. Ocaktan beri arabanın daha 1 tane fotoğrafı yok :)

Daha geçen konudaki mandalın resmini koyucam aklımda o. Arkadaştan bi alamadım makinayı üşengeçlikten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim.

Çok basit aslında kendiniz bile yapabilirsiniz.

EGR yi söküyorsunuz araya pul gibi bir sac koyuyorsun o sac aradaki akışı kesiyor tekrar monte ediyorsunuz sökmesi takması 10 dk yı geçmiyor.

EGR valfi iptali için bende yardımınızı bekliyorum kısa zamanda kafama yatarsa kendim yatmaz ise servise yaptırmayı düşünüyorum.Özellikle aracımdan çıkan siyah duman için.

Servis temizlik için ne kadar fiyat isterki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

EGR nin temizliği diye bişey yok

arasına pul konulup ital ediliyor sadece.

Elinizde gerekli takımlarınız varsa kendinizde yapabilirsiniz çok basit bişey. Ama takım taklavatınız yoksa serviste yaptırın kurcalamayın hiç

Resmini çeker paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende iptal ettirdim Yakıtta bir düşüş olmadı bende yakıt tüketimim aynı

Aracın performansında çok ufak bir artış oldu.

Ayrıca ülkemizdeki kalitesiz mazottan dolayı EGR aracın motorunun kurumla dolmasına sebep oluyor o yüzden iptal edilmesi faydalı bir parça

Yalnız sağlam bir sac kullanın iptal ederken. Ben ilk iptal ettirdiğimde iptal eden şahsın ince sac kullanımından dolayı sacdelinip EGR nin içine kaçıp dönen motoru kitlemişti EGR değiştirmeme sebep oldu bu durum.

Focusumun başına gelenler konusunda var araca neler olduğu.

Bende egr yi iptal ettirmek istiyorum. Ögün bana istanbulda özel servis tavsiyen olabilirse çok sevinirim.

Keyifli sürüşler dilerim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.