Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 & 3 Tdci Egr Valfi Iptali Hakkında

O. Fatih Yurter

Soru

Arkadaşlar egr valfi hakkında sorum olacaktı. Bir tane arkadaşım aracının egr valfi arızalanınca serviste iptal ettirdi. Aracının değiştigini söyledi performans ve tüketim hakkında. Performansının arttığını iddia ediyor yakıtta da düşme olmuş. Yanlış bilmiyorsam Egr valfi doğa için zararlı gazların dışarı salınmasını engelliyormuş başka bir etkisi yokmuş. Aramızda iptal ettiren veya konu hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse aklımızdaki soru işaretleri kalkar. İptal ettirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende egr yi iptal ettirmek istiyorum. Ögün bana istanbulda özel servis tavsiyen olabilirse çok sevinirim.

Keyifli sürüşler dilerim..

Kartal oto sanayii sitesi Barış oto yu öneririm ana kapıdan içeri girdiğinde sol çapraza bak anında görürsün :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konuyu yeniden hortlatmış gibi oluyorum ama abilerim kardeşlerim :

son zamanlarda aracımla ani gazlamalarda eskisi gibi randıman alamadığımın hissine kapılıyorum , ki başka bir TDCI ye bindiğimde fark olduğunu gözlemleyebiliyorum.

Şimdi aklımdaki soru acaba egr nin dolmasından mı kaynaklı ? İptal ettirmek yerine temizletip taktırmayı düşünüyorum.Sökme temizleme için 20 lira istiyolar , fakat benim düşüncem 1 hafta önce girmiş olduğum araç yıkama işininde extra olarak sıcak su ile parça yıkama var.O egr valfini söktürüp sıcak su ile yıkatıp taksam verimm alabilirmiyim yoksa benzinle mi temizlemeliyim ?

İptal sonrası görebileceğim farklılıklar şunlar olabilir diyeceğimiz unsur varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ogün abi sana sesleniyooorummm :)

abi yarın temizletme işini hallediyoruz duman atmaya devam ederse iptal ederiz demiş ustamız..Ben diyorumki direk temizletip direk iptal edelim sonuçta ilerde gene olacak...

Araya konan saç kaç mm olmalı ? temizletme işlemi olarak sıcak hava parça temizleme makinasında temizlencek abi.Benzinle falan değil yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bugun egr valfi temizliği sonrası gözlemlerim : 1.

O kadar ısrar etmeme rağmen babam temizletelim takalım dedi peki demek zorunda kaldım.EGR valfi güzelce temizlenip tekrar takıldıkdan sonraki gözlemlerim öncelikle 2. vites çok çok farkettti..EGR sökülür sökülmez baktım çok kurum yoktu ama ince metal bi boru vardı o biraz kurum yapmış..Temizleme olarak sıcak hava ile temizliyecektik fakat gerek yok denildi ve balata temizleme spreyi ile temizlendi...şuan duman atma normal bir TDCI düzeyine döndü.Ustamız egzozdaki kurumuda atabilirseniz hiç duman atmaz dedi.Bunuda sanırım istanbul ankaraya giderken 150-160 yapıştırmak gerekir veya yüksek devir devamlı.

arabayı sert kullanmazdım hayatta ama bu akşam baya sert kullandım nasıl durdurcağımı zor şaşırdım kısacası bastıkca basasım geldi.

EGR valfinden şüpheleniyorsanız , araç çekiden düştü ise bence bi temizletin veya iptal edin :)

benim gözlemlerim bunlar.Yakıtta düşüş olursa daha çok mutlu olacağım , temizlik işi işlemi için 30 lira aldılar. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.