Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Asım özarı

Camdaki şase Numarası Nasıl Kapatılır

Question

Iyi akşamlar konu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama haberlerde gördünüz mu bilmiyorum camda şaşı nosu yazan 3 araç çalınmış istanbulda şaşı numarasından anahtar kodlamislar şaşı boşunu kapatma şansımız varmıdır acaba herkes için daha güvenli olabilir 

19 answers to this question

Recommended Posts

• 0
12 saat önce, Asım özarı yazdı:

Focus 3 fake değil tv de izledim güvenlik kamerası görüntüsü bile var

O nasıl bir güvenlik kamerası ki şase noyu okuduğunu görüyor, anahtar kodladığını görüyor ondan sonra arabayı çaldığını görüyor?

Genelde teflon tava ile çekmiş gibi oluyor görüntüler

Edited by Servet Ö.

• 0
16 saat önce, Asım özarı yazdı:

Focus 3 fake değil tv de izledim güvenlik kamerası görüntüsü bile var

dünyada yalan haberde en son Türkiye birinci idi 🙂

yani araç farklı bir yöntemle de çalınmış olabilir, hatta çalınmamış bile olabilir 🙂 

link vermenizde sakınca yok.

• 0
39 dakika önce, Asım özarı yazdı:

https://www.kocaeligazetesi.com.tr/video/3180980/otomobil-hirsizlarinin-yeni-yontemi-hayrete-dusurdu

Buyurun link bu ben tv de izlemistim yazdım ciddiye alıp almamak herkesin kendi bileceği is 😉

Videoda 2 tane araç var onlar da hyundai?

• 0
2 saat önce, Asım özarı yazdı:

https://www.kocaeligazetesi.com.tr/video/3180980/otomobil-hirsizlarinin-yeni-yontemi-hayrete-dusurdu

Buyurun link bu ben tv de izlemistim yazdım ciddiye alıp almamak herkesin kendi bileceği is 😉

🙂 Kapısı açılıyor, arabanın beyni sökülüp yanlarında getirdikleri immobilizer devre dışı bırakılmış beyin takılıyor ve araba çalışıyor. Anahtar falan kodlandığı yok. Anahtarın içerisindeki immobilizer kodlama işi öyle bi iş değil. Herzamanki gazetecilik örneğinde olduğu gibi yalan yanlış haber.

--0 dakika sonra eklendi--

Bütün araba üreticileri ve regülasyonlar aptal, istanbullu üç hırsız süper zeki.

• 0

Kolluk personeli olarak haberi bende tv de izledim. Basın, emniyet personelince yapılan sorusturma da sase numarasından anahtar kopyalandigi tespit edildi, anahtarci servisten kod isteyerek klonlama yaptı ve bilmeyerek hırsızlara verdi seklinde tespitler yaptı. Bu sekilde araçların calindigi tespit edildi seklinde haberi yayınladı. Soruşturmanin gerçek sonucu ne bilemiyoruz. Sonucta emniyet kendi ağzıyla basın açıklaması yapmadı. Ama ben ön çamda sase numarasının durmasını mantikli bulmuyorum. Calinmaya kopyalanmaya sahte evrak basmaya cok elverişli bir ortam yaratıyor. Plaka tanımlama sistemleri bir sürü ikiz plaka calinti arac alarmı veriyor. Plaka ve sase uyumsuzluğu da karşılaştığımız durumlardan. Sonucta sahtekari ve hırsızı bol bir ulkenin Sakinleriyiz. Herkese vukuatsiz günler dilerim. ☺️

• 0
1 dakika önce, Resul özdemir yazdı:

ne demiş atalarımız "hırsız beklenir mi!!". biride demis ki" ev sahibinin hicmi suçu yok "😂 

Ev sahibi ülke yönetimi oluyor o halde, aynen öyle hatalı olmaz mı var ki bunlar oluyor. 🙂 

• 0
5 saat önce, Resul özdemir yazdı:

hırsızı bol bir ulkenin Sakinleriyiz

Hemen hemen her önemli suçun ölüm cezası olduğu Singapur kanunlarını uygulamaya koyalım, bakalım böyle işler oluyor mu bir daha :))

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ev sahibi ülke yönetimi oluyor o halde,

aynen öyle hatalı olmaz mı var ki bunlar oluyor.  

Edited by Mertcan Çelik
yazı alıntının dışına çıkartıldı